Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ortodoncie-zubaři_ implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby
CELULITIDA
Ortodoncie- implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby

[http://www.ortodoncie-rovnatka.cz/media/foto/retence.jpg]

Zkušenosti, rady, doporučení, ...

Na nástěnce bych ráda udělala něco ve smyslu reference na jednotlivá Stomatologická a ortodontická centra. Proto prosím, máte-li nějakou zkušenost napište: Název centra, město, zákrok který jste podstoupili, cena, klady, zápory, jiné..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAGLU --- 14:00:47 20.9.2015
a někdo má i devítku :-)
RUM --- 23:05:30 19.9.2015
tak někomu naroste jen jedna osmička a někomu jako mě zase NEnaroste jedna pětka... nic zvláštního, řekl bych
??? --- 22:48:26 19.9.2015
???: ne čtyři jako ostatní? :)
??? --- 18:01:14 19.9.2015
FLOE: nestras. Nastesti mam fakt jen ten jedinej :)
FLOE --- 13:35:21 19.9.2015
???: Nedelali ti RTG, jestli nemas zalozeny dalsi? Aby si nebyla za par let prekvapena a mohla se na to pripravit :D
??? --- 23:17:30 18.9.2015
dva roky jsem odkladala problematickej zub moudrosti, protoze jsem se bala, ze zasah zubare bude hroznej. no nakonec to bylo jeste horsi :D

Dekuju svetu, ze mi nadelil jen jeden.
GORG --- 12:09:06 16.9.2015
http://news.discovery.com/tech/biotechnology/tooth-regeneration-gel.htm
- Although this is good news for teeth, the research could also be applied to heal bones and other tissues in the body.

Dentists could soon hang up their drills. A new peptide, embedded in a soft gel or a thin, flexible film and placed next to a cavity, encourages cells inside teeth to regenerate in about a month, according to a new study in the journal ACS Nano. This technology is the first of its kind.

Regenerative Gel &— Regenerate Teeth, Tooth Regeneration, Fill and Prevent Cavities &— Peptide, Melanocyte-Stimulating Hormone (MSH) &— Colgate
http://www.colgate.com/en/us/oc/oral-health/conditions/cavities/article/ada-08-regenerative-gel
The finding could make a trip to the dentist's office more pleasant, said Dr. Berkirane-Jessel, Ph.D. Instead of a drill, patients could receive a dab of gel or a thin film against an infected tooth, healing the teeth from within.

The gel contains a peptide known as MSH, or melanocyte-stimulating hormone. Previous experiments have showed that MSH encourages bone regeneration. Since bones and teeth are fairly similar, the French scientists reasoned the result could be the same and tested the film on mice teeth, finding success.
GORG --- 12:01:52 16.9.2015
DR_RIC: Zajimavý článek. No kyselé prostředí v ústech a obecně stravě je zjevně nejvýznačnější příčina celé plejády chorob včetně rakoviny (z toho co jsem jako laik slyšel a četl od odborníků)

Nicméně obnova tvrdých částí zubu je slibována vědci z různých koutů světa možná i různými dostupnými technikami - nejranější zveřejněný objev jsem našel uveřejněný v tisku z roku 2005 od vědců z Japonska. V článku bylo zmíněno, že do tří let bude produkt dostupný veřejnosti na trhu. Tak mě začalo vrtat hlavou, kde to teda je? :-)
Nejsnadnější odpovědí by bylo - no samozřejmě to je z toho důvodu, že to nejde, ale vzhledem k tomu, že to fungovalo na hlodavcích, kterým to zkažené zuby skutečně zregenerovalo, tak to nějak fungovat musí - ledaže by to přinášelo jiné ohrožení zdraví, což měly právě odhalit ty následné klinické testy.

Paste heals holey teeth | Science | The Guardian
http://www.theguardian.com/science/2005/feb/24/5

A trip to the dentist need never be scary again. Scientists in Japan have developed a paste that fills holes in decayed teeth, spelling the end for injections and "drill and fill" dentistry.

The team behind the new paste say it rapidly plugs holes before they get too large and strengthens healthy teeth, making them more resistant to decay. The paste contains crystals of hydroxyapatite, the same material found in natural tooth enamel. When smeared over holes in teeth, the crystals in the paste align with the enamel and form a seamless repair within 15 minutes.

Kazue Yamagishi, who developed the paste at the FAP Dental Institute in Tokyo, said that to fill holes they catch early, dentists must first drill away enough healthy tooth to make room for an amalgam or composite filling. "Our synthetic material can reconstruct enamel without prior excavation," he said. The work is reported in the journal Nature today.


// Osobně bych vsadil dolar na to, že to bylo pravděpodobně záměrně potlačeno, jak to obecně funguje ve zdravotnictví, které je velice o penězích. Ostatně i sama informace o překyselení stravy přitom nevedla k tomu, aby mi zubař něco o tom řekl.. nebo někdo. Jediná informace vrývána do hlavy je, že si má člověk pravidelně čistit zuby 3 denně. Opraveno : dnes už není doporučováno si zuby čistit moc často, protože to může (naopak) poškodit prý sklovinu. Lepší prý jednou denně ale pořádně! Čili předtím bylo defakto doporučováno doktory něco, co vlastně zubům může i škodit :-)
Ale překyselenost stravy je zjevně celkem prokázaně škodlivá a přesto jsem o tom slyšel poprvé někdy letos. Na nějakém obskurním youtube videu.
Tak mi tedy přijde, že u povrchových kazů může asi i nějaký ten kostival a skořápky vajíček skutečně nahradit i něco tak tvrdého jako jsou zuby. Schválně jsem si kostival pořídil na zkoušku. Jestli to funguje pomocí chemikálii ad odkaz výše, může to fungovat i mírněji přírodní cestou. Nevím... ale organismus je poměrně magická věc.. no hodně magická věc.. obzvlášť co se týče genů, buněk, DNA, takže náš pohled na zuby jako tvrdé nenahraditelné, může být zavádějící?
DR_RIC --- 7:28:04 9.9.2015
GORG: Neni alternativa. Kaz zpusobuje nevratne destruktivni zmeny na tvrdych zubnich tkanich. Pro vysvetleni a trochu alternativnejsi pristup doporucuji: http://www.najimseazhubnu.cz/mudr-prokes-raw/
GORG --- 3:17:54 9.9.2015
ma nekdo zkusenost nebo neco o ozonove terapii?... ma to byt nahrada za vrtani a vypln
pred dvema trema mesici jsem byl u zubarky, kde si zjevne nevsimla kazu, a tak mam chut zkusit jinde...i z jinych duvodu.
treba nekoho s takovym typem lecby resp. proste alternativa (obecneji nekdo vnima vic tu holistiku problemu - potrava, pohyb, prevence, obnova zubu.. .to ze by se zub mohl alespon do nejake miry umet obnovit sam i ze zubniho kazu prece nezni uplne jako science fiction.. je to jen infekce)