Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ortodoncie-zubaři_ implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby
CELULITIDA
Ortodoncie- implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby

[http://www.ortodoncie-rovnatka.cz/media/foto/retence.jpg]

Zkušenosti, rady, doporučení, ...

Na nástěnce bych ráda udělala něco ve smyslu reference na jednotlivá Stomatologická a ortodontická centra. Proto prosím, máte-li nějakou zkušenost napište: Název centra, město, zákrok který jste podstoupili, cena, klady, zápory, jiné..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TARGI --- 22:44:41 26.9.2013
TARGI: a ráno naklusu k nejbližšímu zubaři a pokusím se ho uprosit. :-)
TARGI --- 22:43:25 26.9.2013
DR_RIC: Moc děkuji za rady. Po víkendu už budu moct ke svému zubaři, jde mi jen pro teď resp. nějak přežít do úterka a vím, že pokud bych to nechala byt jen tak, tak by to dobre nedopadlo. Atb od minula jsem shodou okolností našla, leč bohužel již prošlá. Začnu chladit, dle popisu jak budu doma u mraznicky.
DR_RIC --- 20:50:22 26.9.2013
TARGI: Pro ted udelejte nasledujici. Mate-li k dispozici ATB vemte si je. Jdete do mrazaku (NE lednicky) a najdete cokoli "hutneho" - kostku masla, kus masa, modry gelovy pytlik, etc Vyhnete se mrazenemu hrasku atd. Sahnete na to a pokud to "nelepi" mrazem zapnete mrazak na nejvetsi stupen co umi. Pokud to lepi mrazem, obalte to jemnou latkou (uterka, kapesnik,..) a prilozte do oblasi uhlu spodni celist na postizene strane. Obdobne jako kdyz se hraje na housle. Vydrzte co muzete. Max 4 - 5 minut. Pak si dejte 10 minut pauzu. Mezitim vec strcte opet do mrazaku. Lze pouzit i 2, 3 ... a stridat. Musi proste porad "lepit" Po nekolika opakovani se cela oblast prakticky znecitlivi a prestane bolet. Chlad take zastavi progresi zanetu. Co nejdrive k zubari. Na pohotovosti toto trhat nebudou.
DR_RIC --- 20:42:43 26.9.2013
TARGI: Ano. Zanet u zubu moudrosti, spojeny s kontrakturou (nemoznost otevreni) je akutni stav. Bohuzel ale jak pise FOAMISS: neni mozne osetrit tento stav definitivne v teto akutni fazi. Proto bude nejspis nasledovat farmakologicka intervence a pak az samotny chirurgicky vykon. V jakem rozsahu (extrakce ci pouze dekapsulace - "riznuti") zalezi CO je pricinou tohoto zanetu. V urcitych situacich je lepe zoubek extrahovat jindy ponechat.

CLIFFAN: Mohu Vas ubezpecit, ze pravidla plati pro kazdeho vystuduvaneho lekare stejne. V cem je zubni lekar jiny nez "lekar" prosim pekne?
TARGI --- 20:16:11 26.9.2013
FOAMISS: Nestras ;-);-)
TARGI --- 20:07:33 26.9.2013
FOAMISS: uz jsem to jednou měla na druhe strane. muj zubar rozrizl dasen, vyčistil a atb. zub mám do ted a to je to uz x let nevidím důvod k trhání.
FOAMISS --- 19:45:28 26.9.2013
TARGI: navíc pokud to je od osmičky, tak ta stejně bude muset ven. V zánětu "za tepla" ti to nejspíš nevytrhnou, nejdřív antibiotika a pak tak cca za dva dny až to trochu ustoupí.
CLIFFAN --- 19:40:56 26.9.2013
DR_RIC: Ale lékař a zubní lékař je něco jiného
TARGI --- 19:39:38 26.9.2013
DR_RIC: a zánět je život ohrožující? z toho může byt otrava, ne, když to nebudu léčit?!
TARGI --- 19:38:11 26.9.2013
CLIFFAN: o to mi jde mám asi zánět v dásni za osmickou, příšerná bolest a pusu už ani neotevřu víc jak na brcko, šlo to hrozně rychle ve 2 mi nic nebylo....na pohotovosti umí leda trhat zuby. a to nepotrebuji. díky za odpověď