Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
OSMIČKY aneb zuby moudrosti
AJMINA
Máte je? Trápí/ly vás? Máte na ně nějakou fintu nebo jen tiše trpíte? To vše a ještě něco navíc aneb zuby, pohroma huby.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TAYLES --- 21:33:06 13.8.2013
já jsem byla nedávno trhat dolní osmičku, byla vyrostlá jen částečně, nevlezla se do pusy, tlačila na kost a udělal se tam zánět. ten se nejdřív přeléčil a pak mě s tím poslali na stomatochirurgii. dle rentgenu jsem ji měla normálně rovnou. trhání bylo úplně v klidu. dostala jsem injekci (ta nebolela), pak se trochu nařízla dáseň a zub se vytáhl (doktor byl teda dobrá gorila a pár sekund ji páčil). zákrok se vším všudy tak na deset minut. měla jsem štěstí. hojilo se to taktéž perfektně. vzala jsem si za dva dny cca tři ibalginy a za týden jsem o tom nevěděla. ani to nenapuchlo. možná to bylo částečně proto, že jsem si přehodila termín zákroku z hrozně teplého týdne na jiný (nechápu, jak to v tom počasí můžou neakutním případům vůbec trhat) a taky jsem se řídila dle doporučení tj. nedávat na to žádné mokré hadry, jen občas led a chlazení přerušovat, zbytečně si nelehat, spát na dvou polštářích atd. krvácelo to teda víceméně celej den (když jsem vylezla z oddělení, uznávám, že jsem šla chvilku oflusávat keříky) - později ale ne nějak moc - stylem krvavé sliny (z toho jsem měla trošku obavy , ale nakonec jsem zjistila, že to bude nejspíš normální)
ještě mám v podobném stavu druhou dolní osmičku, tak uvidíme, jestli se ozve. horní ještě nemám vůbec.
(jo a je mi 27, myslím, že osmičky s věkem až tak nesouvisí, mně začaly růst před mnoha lety, vždycky po kousíčku a zánět jsem dostala až teď. do té doby mi zubařka říkala, že je to v pořádku, když to nebolí, a když mě posílala na tu chirurgii, tak mi řekla, že bych zbytečně pořád lítala se zánětama - a to je fakt. stačil mi ten víkend, než jsem to tam v pondělí ráno naklusala propláchnout a za týden nebo dva vytrhnout - teda zas tak šílená bolest to nebyla, ale člověk nemůže normálně otevřít pusu a užít si jídlo)
NIKKITA --- 22:17:09 12.5.2013
Tak je to dva týdny od zákroku, a světe div se, nenastala za tu dobu sebemenší komplikace. Vše se krásně hojí, a to jsem se moc nešetřila. Mám dojem, že mi velmi pomohly homeopatika, protože moje máma šla zanedlouho po mně na implantaci do kosti, kde jí doktor sliboval minimálně modřinu a otoky, a užívá je taky a od první chvíle taky bez jediné komplikace. Tak buď to máme v rodině, nebo jsou ty homeopatika fakt zázrak :)
GARBAGE --- 11:44:04 4.5.2013
???: no tak hlavně že nakonec dobrý..
GARBAGE --- 19:19:44 3.5.2013
???: jak to dopadlo?
NIKKITA --- 23:46:01 23.4.2013
GARBAGE: No kdyby ten první nebyl venku tak hned, tak do toho asi nejdu... ale jde o to, že mi tam ty osmičky vadily a další termín bych měla až za půl roku, stejně jako jsem čekala na tenhle, a nechtělo by se mi znova abslovovat ten oser s hojením, takhle už je jedno jestli se hojí jedna nebo dvě... no a holt budu jíst chvíli tekutou stravu, teď na jaře mi to snad neuškodí.
GARBAGE --- 22:57:54 23.4.2013
NIKKITA: tak to jsi hustá, že jsi chtěla rovnou dvě... i když jak pak budeš jíst?
NIKKITA --- 20:58:37 23.4.2013
Takže moje zkušenost - v jednu jsem šla na trhání, prej jsem je měla v pohodě rostlý, takže neměl bejt problém... Anestezie dobrý, začla fungovat, no a pak během minuty byla pravá spodní venku... tak jsem ho poprosila, ať mi vezme i tu druhou spodní, když je to takovej fofr a nebolí to :) tak mi vyrval i tu druhou, ta šla skoro stejně ven, akoráýt při píchání anestezie mi trefil nerv tak dobře, že jsem do rtu dostávala uplně elektrický šoky, což bylo velmi netradičnía docela nepříjemný. No a pak krve jak z vola, asi dvě hodiny jsem měla totálně oteklou pusu a měla plnou pusu krve, docela humáč, takže pro mě přijela máma, abych se nemusela veřejně znemožňovat. Je skoro devět a všechno v poho, přišlo to k sobě, nebolí to nijak víc, jen to prostě cejtim, spíš zespoda krk mě bolí, nejvíc mě štve, že nemůžu jíst. Akorát se bojim, aby mi do těch ran nelezlo jidlo a nedělalo tam binec, nemam to zašitý. Takže kloktám šalvěj a hřebíček, beru na to homeopatika, tak se to snad nezanítí.
??? --- 22:37:31 15.4.2013
GARBAGE: to je v piče
GARBAGE --- 21:09:46 15.4.2013
???: ne... tak to je zanícený no... asi k doktorovi pro antibiotika a rychle radši
??? --- 22:16:32 11.4.2013
GARBAGE: :) ok