Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
OSMIČKY aneb zuby moudrosti
AJMINA
Máte je? Trápí/ly vás? Máte na ně nějakou fintu nebo jen tiše trpíte? To vše a ještě něco navíc aneb zuby, pohroma huby.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TAYLES --- 21:33:06 13.8.2013
já jsem byla nedávno trhat dolní osmičku, byla vyrostlá jen částečně, nevlezla se do pusy, tlačila na kost a udělal se tam zánět. ten se nejdřív přeléčil a pak mě s tím poslali na stomatochirurgii. dle rentgenu jsem ji měla normálně rovnou. trhání bylo úplně v klidu. dostala jsem injekci (ta nebolela), pak se trochu nařízla dáseň a zub se vytáhl (doktor byl teda dobrá gorila a pár sekund ji páčil). zákrok se vším všudy tak na deset minut. měla jsem štěstí. hojilo se to taktéž perfektně. vzala jsem si za dva dny cca tři ibalginy a za týden jsem o tom nevěděla. ani to nenapuchlo. možná to bylo částečně proto, že jsem si přehodila termín zákroku z hrozně teplého týdne na jiný (nechápu, jak to v tom počasí můžou neakutním případům vůbec trhat) a taky jsem se řídila dle doporučení tj. nedávat na to žádné mokré hadry, jen občas led a chlazení přerušovat, zbytečně si nelehat, spát na dvou polštářích atd. krvácelo to teda víceméně celej den (když jsem vylezla z oddělení, uznávám, že jsem šla chvilku oflusávat keříky) - později ale ne nějak moc - stylem krvavé sliny (z toho jsem měla trošku obavy , ale nakonec jsem zjistila, že to bude nejspíš normální)
ještě mám v podobném stavu druhou dolní osmičku, tak uvidíme, jestli se ozve. horní ještě nemám vůbec.
(jo a je mi 27, myslím, že osmičky s věkem až tak nesouvisí, mně začaly růst před mnoha lety, vždycky po kousíčku a zánět jsem dostala až teď. do té doby mi zubařka říkala, že je to v pořádku, když to nebolí, a když mě posílala na tu chirurgii, tak mi řekla, že bych zbytečně pořád lítala se zánětama - a to je fakt. stačil mi ten víkend, než jsem to tam v pondělí ráno naklusala propláchnout a za týden nebo dva vytrhnout - teda zas tak šílená bolest to nebyla, ale člověk nemůže normálně otevřít pusu a užít si jídlo)
NIKKITA --- 22:17:09 12.5.2013
Tak je to dva týdny od zákroku, a světe div se, nenastala za tu dobu sebemenší komplikace. Vše se krásně hojí, a to jsem se moc nešetřila. Mám dojem, že mi velmi pomohly homeopatika, protože moje máma šla zanedlouho po mně na implantaci do kosti, kde jí doktor sliboval minimálně modřinu a otoky, a užívá je taky a od první chvíle taky bez jediné komplikace. Tak buď to máme v rodině, nebo jsou ty homeopatika fakt zázrak :)
GARBAGE --- 11:44:04 4.5.2013
PETEKKA: no tak hlavně že nakonec dobrý..
PETEKKA --- 11:12:00 4.5.2013
nejhorší bylo, že se člověk opravdu tak ten týden pořádně nenajedl.-- furt kaše a jogurty a polívky. já už takhle hubená jsem díky tomu ještě něco ztratila, takže se to snažim dohnat zpět..
PETEKKA --- 11:10:18 4.5.2013
GARBAGE: ahoj, nakonec dobře:) doktor mi to vyčistil - něčím propláchnul (to vůbec nebolelo) a rovnou mi i vyndal steh, na který jsem měla jít za dva dny... fest mě to bolelo tak těch 10 dnů, pak se to posupně zlepšovalo.. ted tam mám díru, která se postupně zatahuje a je to ok:))
děkuji za optání
GARBAGE --- 19:19:44 3.5.2013
PETEKKA: jak to dopadlo?
NIKKITA --- 23:46:01 23.4.2013
GARBAGE: No kdyby ten první nebyl venku tak hned, tak do toho asi nejdu... ale jde o to, že mi tam ty osmičky vadily a další termín bych měla až za půl roku, stejně jako jsem čekala na tenhle, a nechtělo by se mi znova abslovovat ten oser s hojením, takhle už je jedno jestli se hojí jedna nebo dvě... no a holt budu jíst chvíli tekutou stravu, teď na jaře mi to snad neuškodí.
GARBAGE --- 22:57:54 23.4.2013
NIKKITA: tak to jsi hustá, že jsi chtěla rovnou dvě... i když jak pak budeš jíst?
NIKKITA --- 20:58:37 23.4.2013
Takže moje zkušenost - v jednu jsem šla na trhání, prej jsem je měla v pohodě rostlý, takže neměl bejt problém... Anestezie dobrý, začla fungovat, no a pak během minuty byla pravá spodní venku... tak jsem ho poprosila, ať mi vezme i tu druhou spodní, když je to takovej fofr a nebolí to :) tak mi vyrval i tu druhou, ta šla skoro stejně ven, akoráýt při píchání anestezie mi trefil nerv tak dobře, že jsem do rtu dostávala uplně elektrický šoky, což bylo velmi netradičnía docela nepříjemný. No a pak krve jak z vola, asi dvě hodiny jsem měla totálně oteklou pusu a měla plnou pusu krve, docela humáč, takže pro mě přijela máma, abych se nemusela veřejně znemožňovat. Je skoro devět a všechno v poho, přišlo to k sobě, nebolí to nijak víc, jen to prostě cejtim, spíš zespoda krk mě bolí, nejvíc mě štve, že nemůžu jíst. Akorát se bojim, aby mi do těch ran nelezlo jidlo a nedělalo tam binec, nemam to zašitý. Takže kloktám šalvěj a hřebíček, beru na to homeopatika, tak se to snad nezanítí.
PETEKKA --- 22:37:31 15.4.2013
GARBAGE: to je v piče