Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
JOHNY115
Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti. Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers vytvořily test během 2. světové války a jeho kritéria vyplývají z teorií Carla Junga v jeho práci Psychologické typy. Test je často používán v oblastech pedagogiky, při osobních pohovorech a výběru zaměstnanců, v manželských poradnách a pro osobní vývoj.

Indikátor se liší od standardizovaných testů a jiných měřitelných vlastností, jako inteligence. Místo toho zařazuje osoby podle jejich dominantních vlastností.

-------------------

Pro mně se stal MBTI výborným sebe-poznávacím nástrojem a narozdíl od mnoha jiných "osobnostních testů" vám skutečně přinese o sobě nové informace, pomůže vám uvědomit si jací vlastně jste, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, a co vám vyhovuje či naopak.

INFO

http://similarminds.com/ - Mnoho různých testů, popisy MBTI ve vlastnostech
http://www.personalitypage.com/ - Širší popisy jednotlivých typů + jednotlivé oblasti (vztahy, kariéra, os. rozvoj ...)

TESTY

http://www.mypersonality.info/test-personality/ - Nejspíše nejlepší MBTI test (76 otázek, anglicky)
http://similarminds.com/jung_word.html - Rychlý test ... pouze určujete přesnost vlastností (70 vlastností, anglicky)
http://spt.skeletus.com/ - Není ideální, ale výsledek zhruba sedí (58 otázek, česky)

KOMUNITY

http://www.mujtyp.cz/ - Nový český prostor pro MBTI ... chat, diskuze, seznamka, to vše propletené MBTI typy uživatelů (povinný 20-otázkový test při registraci)
http://www.mypersonality.info/ - Jeden z nejlepších MBTI testů + výstižné popisy typů a odkazy
http://www.globalchatter.com/ - Zrušeno
http://personalitycafe.com/ - Rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi
http://www.typologycentral.com/ - Další rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi-------------------

K ČEMU TO TEDY JE ?

může vám to pomoci ...
- poznat sám sebe, uvědomit si své kladné a záporné vlastnosti a podle toho lépe vést svůj život
- lépe pochopit ostatní, zjistit proč se jejich pohled na okolí může tolik lišit a proč
- uvědomit si co vyhledáváte na partnerovi, co vám vyhovuje a podle toho výběr partnera uzpůsobit
- pochopit různé společenské vztahy ... např. učitel - žák, rodič - dítě ... a např. proč nefungují (rozpor S vs. N ... J vs. P) a jak je zlepšit
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MART1NKA --- 23:44:49 29.6.2012
Ja som dost vyhranena:
ENTP: 79%
ENFP: 9%
INTP: 4%
ENTJ: 3%
ESTP: 3%

Personality Profile of martina (Personality Type, Multiple Intelligences)
http://www.mypersonality.info/mart1nka/

co si myslite o T osobach zenskeho pohlavia? mam niekedy pocit, ze mam fakt problemy zapadnut do zenskeho kolektivu. proste nemam tam tu emotional connection. testovala som to na kamaratkach a rodine a okrem mamy mi vsetky vysli F. nyx nie je zrovna bezna zenska vzorka, ako sa tu na to tak pozeram. :)
KU13AR --- 16:36:58 28.6.2012
HITOMI: jj něco na tom je, já jsem ENFP a párkrát sme byly někde s kámoškou INTJ a bavili se vo všem možnym, její logika všeho byla pro mě srandovní, jednou mi na konci rozhovoru řekla, něco ve smyslu, že chytrý lidi myslej ve všem - myslela vztahy s lidma na 4 tahy dopředu a že já myslim jen na jeden tah dopředu - vyznělo to, že sem blbej, sem si řikal wtf, jak můžeš plánovat sociální vztahy logikou, když sou hlavně o sympatii a komunikaci?! možná proto má i málo přátel a známejch, řeší to tak, že si dala novoroční předsevzetí, že bude mít víc přátel (jenže každýho sprchne svou logikou a souzením, tak jich moc nemá, nejhorší je , že nejvíc soudí J - sama sebe...) to já spíš řešim s kým kam půdu tak, abych stihl všechny, jj sem chtěl říct, že ty rozdíly u typů jsou jasný jak píšeš
HITOMI --- 13:37:28 27.6.2012
KU13AR: jo, to jsou slusne stranky :)
a tedy cast "This may lead others to view them as arrogant or elitist, often getting the sense that the INTP views them as less intelligent, or at least less capable of determining what qualifies as truth." mi zas pripomnela nedavnou hadku s moji mamkou :) opet jsem byla nazvana arogantnim hajzlem
A vlasne jen proto, ze me proste nezajimaj lidi. To, ze se nestaram o to, co zrovna dela moje sousedka a odkud maj v laznich kuchare (a kde vsude byl) je zrejme dukaz toho, jaka jsem povysenecka svine :D no trvalo mi asi dve hodiny mamu presvedcit, ze tak nejak ani nepochopila, co sem se snazila rict. s ENFP si proste nerozumim :) rozcili se a pak vubec nevnima, co rikam. A nakonec me jeste obvini, ze jediny, co tak dobre umim, je utlouct druheho argumenty :))
KU13AR --- 12:34:00 27.6.2012
zajímavý stránky MBTI typy a popis, který není copypasta jako u většiny takto zaměřených stránek http://personalityjunkie.com/
OLDASADLO --- 13:38:00 7.6.2012
trefili se.
ENTP: 51%
ENFP: 32%
ENFJ: 4%
ENTJ: 2%
ESFP: 2%
MLOK_ --- 21:38:24 6.6.2012
Mně to myslim +/- sedí, i když v minulejch testech mi vycházel vyšší podíl Thinking
INFP: 79%
INTP: 11%
ENFP: 2%
ENTP: 2%
INFJ: 2%
HITOMI --- 11:09:50 5.6.2012
RIMAN0: mne to tak vychazi uplne vsude :) a zrovna tady na nyxu nemame uplne nejtypictejsi rozlozeni jedn. osobnostnich typu :)
RIMAN0 --- 11:05:20 5.6.2012
Nemáte pocit, že Vám tam víc vychází směry ovlivněné intuicí?
ENTJ: 46%
ENFJ: 12%
ESTJ: 10%
INTJ: 7%
ESFJ: 6%

Mě v testech předtím docela Smysly převládali nad Intuicí. Sice temperament NT by mi taky docela seděl, ale to S je jinde většinou docela výrazné... Koukám, že právě u ostatních taky docela vychází N ;)
??? --- 15:16:30 1.6.2012
mne to dvakrat napisalo "you're a tough one" a nakoniec mi to dalo 35 otazok:

Test complete! (restart)
ISTJ: 21%
INTJ: 19%
INTP: 17%
ENTJ: 16%
ISTP: 8%

ked si spomeniem, ze som tak pred 13 rokmi bola ENTP, neskor INTP a teraz ISTJ, tak to moja osobnost asi zazila velke zmeny... asi je na case si zasa spravit ten velky test na mypersonlaity, som zvedava co mi vyjde tam ;)
DIVA --- 9:18:58 31.5.2012
ňák extra teda nesedí, jsem entp .)
INTP: 52%
ENTP: 28%
ENTJ: 4%
ISTP: 4%
ENFP: 3%