Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
JOHNY115
Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti. Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers vytvořily test během 2. světové války a jeho kritéria vyplývají z teorií Carla Junga v jeho práci Psychologické typy. Test je často používán v oblastech pedagogiky, při osobních pohovorech a výběru zaměstnanců, v manželských poradnách a pro osobní vývoj.

Indikátor se liší od standardizovaných testů a jiných měřitelných vlastností, jako inteligence. Místo toho zařazuje osoby podle jejich dominantních vlastností.

-------------------

Pro mně se stal MBTI výborným sebe-poznávacím nástrojem a narozdíl od mnoha jiných "osobnostních testů" vám skutečně přinese o sobě nové informace, pomůže vám uvědomit si jací vlastně jste, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, a co vám vyhovuje či naopak.

INFO

http://similarminds.com/ - Mnoho různých testů, popisy MBTI ve vlastnostech
http://www.personalitypage.com/ - Širší popisy jednotlivých typů + jednotlivé oblasti (vztahy, kariéra, os. rozvoj ...)

TESTY

http://www.mypersonality.info/test-personality/ - Nejspíše nejlepší MBTI test (76 otázek, anglicky)
http://similarminds.com/jung_word.html - Rychlý test ... pouze určujete přesnost vlastností (70 vlastností, anglicky)
http://spt.skeletus.com/ - Není ideální, ale výsledek zhruba sedí (58 otázek, česky)

KOMUNITY

http://www.mujtyp.cz/ - Nový český prostor pro MBTI ... chat, diskuze, seznamka, to vše propletené MBTI typy uživatelů (povinný 20-otázkový test při registraci)
http://www.mypersonality.info/ - Jeden z nejlepších MBTI testů + výstižné popisy typů a odkazy
http://www.globalchatter.com/ - Zrušeno
http://personalitycafe.com/ - Rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi
http://www.typologycentral.com/ - Další rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi-------------------

K ČEMU TO TEDY JE ?

může vám to pomoci ...
- poznat sám sebe, uvědomit si své kladné a záporné vlastnosti a podle toho lépe vést svůj život
- lépe pochopit ostatní, zjistit proč se jejich pohled na okolí může tolik lišit a proč
- uvědomit si co vyhledáváte na partnerovi, co vám vyhovuje a podle toho výběr partnera uzpůsobit
- pochopit různé společenské vztahy ... např. učitel - žák, rodič - dítě ... a např. proč nefungují (rozpor S vs. N ... J vs. P) a jak je zlepšit
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TLUSTEC --- 20:59:41 20.3.2009
DIVA: ja ne, ale matematicky princip, kterym jsem to obhajil.
DIVA --- 20:52:19 20.3.2009
TLUSTEC: ježiš ty si komplikovaný ;))
TLUSTEC --- 20:51:29 20.3.2009
DIVA: naopak, to byla obhajoba mbti
DIVA --- 18:14:53 20.3.2009
TLUSTEC: zpochybňuješ, že je mbti správně určeno? takové riziko tu je. ale pak je tu i ta možnost, že k chybě nedošlo :)
TLUSTEC --- 15:38:28 20.3.2009
noldo: podminene pravdepodobnosti, bayesuv vzorec. aneb stanoveni pravdepodobnosti jevu (zde jake jsi MBTI) na zaklade castecne signifikantnich a casto protikladne odpovezenych indiciich.
NOLDO --- 13:17:16 20.3.2009
TLUSTEC: Chápu to až po to s tím se počítá , dál už chápu jen předložky a spojky... Jako, gausovka je gausovka, a ne její průměr, přeci.
TLUSTEC --- 12:28:27 20.3.2009
s tim se pocita, ze kazdy reaguje nejak necernobile. a i to ale vypovida. priklad - 10% trampu ma rado kamenici, 90% sazavu - takze i zatrzeni te kamenice z tebe dela trampa, i kdyz s mensi vypovidajici hodnotou. vysledek je az kompozici techto sedivosti pres sebe... a prohlaseni, jestli to je vic cerne, nebo bile.
NOLDO --- 23:32:58 19.3.2009
Tyjo, tak jsem zusil ty testy, a to vůbec nejde... PRacuju třeba až ujetě systematicky podle určených priorit, a mám time schedule, ale nakupuju nebo toulám se hrozně nahodile a impulzivně. Když mě napadne nějaká blbost, řeknu to hned, ale osobní věci bych neřekl nikdy. Rád plánuji, mám rád postupy, ale zároveň mám rád spontaneitu a chaos... Problémy řeším logicky, ale lidi srdcem... Ty otázky jsou hrozně ploché.
JOHNY115 --- 21:02:49 19.3.2009
TLUSTEC: me by stacilo na existujici seznamky pridat okno na kod mbti a moznost filtrovat podle toho ve vyhledavani :) .. eventuelne odkaz na externi test .... a ze neco nesedi ? tech teorii na vztahy je inu dost a vice jich ma neco do sebe ... ale myslim ze nejlepsi je kdyz najdete forum sveho typu s anketou "jaky je vas best mbti protejsek" s dostatkem hlasu a to podle me sedi nejlepe, navic to neni jen 1 doporuceny typ .. ale vlastne % rozrazeni vsech typu od nejlep. po nejhor. ... jeste lepsi by bylo kdyby se na takovou velkou seznamku (treba libim) nasadil system vzajemneho hodnoceni typu .. a v tech velkych cislech by to jiste po nake dobe hodilo zajimave vysledky :) pak by to bylo jednoduche ... napr. zobrazit statistiku hodnoceni INFP jinymy typy .... nebo zobrazit statistiku hodnoceni jednotlivych typu typem INFP .. a tabulka s % od nejcastejsiho ok protejsku po ten nejmene casty :)
HITOMI --- 17:53:44 19.3.2009
DIVA: muzu, ale na ne nemam az takove naroky :)

TLUSTEC: asi z casti diky tem internetum ;)