Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 22:00:10 30.9.2011
jeden starší recyklát

RSA Animate - The Secret Powers of Time - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=A3oIiH7BLmg
??? --- 14:50:09 13.9.2011
fakt doslovné proražení... ,)

Photo in the News: Giant Sinkhole Swallows Guatemala Homes
http://news.nationalgeographic.com/news/2007/02/070226-sinkhole-photo.html
BROZKEFF --- 0:04:15 8.9.2011
Pohled s otevřenýma očima na dnešní stav společnosti, civilizace, kultury, a všeobecného úpadku, byť je jednoduchou "racionální analýzou" extrémně jednoduchý, je zároveň závěry jsou extrémně ohrožující dosavadní názorovou doménu (adoraci individualismu, technologického pokroku, zemědělství a průyslové revoluce, etc.) Opravdové přijetí znamená opravdu revoluci pohledu na věci.

Sám jsem léta ml všechno potřebné neustále před očima. A tolik jsem toho přitom dlouho nevnímal a vytvářel kolem sebe tak masivní obranné mechanismy!
??? --- 21:23:25 5.9.2011
YMLADRIS: ticho je v pozadí toho všeho, nicméně než příjde ticho, tak se objevují jiné obsahy, které mohou být nepříjemné, hlodající. Docela souhlasím s Amb., jde o distrakci vnitřních procesů a vůbec pohledu do nitra, na sebe, do svého těla, mysli, emocí atd. Ticho, respektive prázdnota, je strašák, zeptej se jakýhokoliv terapeuta, co je v terapii (hlavně skupinové) fakt maso, když je ticho :)
Ono to souvisí i s nějakou potřebou strukturace a osmyslnění času a činností. Když si jen tak sednu a koukám pánu Bohu do oken, tak se tahle struktura rozpadá a to je děsivé. Navíc k tomu přidej Schwepzův text, televize hibernuje, hypotizuje, uklidňuje a vnoří člověka do svého dění a vypíná metakognici, jaká úúúleva :o)
A tvrdý data nevím... to asi spíš nějaký kazuistiky nebo terapeutický manuály nebo něco by mohlo nabídnout zajímavé informace.
??? --- 12:39:25 2.9.2011
YMLADRIS: AMBIENTIUM: jj, vcera jsem tu mela rozepsanej prispevek na tema, jak lidi sledujou ty serialy a telenovely a ctou blesk, aby mohli zit zivotem "celebrit" a vymyslenejch spletitejch pribehu ruznejch vztahu, aby si dostatecne zahltili "cache" a odda/elovali se tak od ("problemu") svyho zivota a zivota se sebou samyma. podobne koukam na nektery lidi kolem sebe, ktery potrebujou za vsech okolnosti neco delat nebo "resit" ("pojdte neco delat, je tu nuda!") nebo jakoby neposedej (napr. situace vylet, sedime na skale s peknym vyhledem, ja si to teda uzivam, ale najednou ze teda uz by bylo vhodny se zvednout a "jit neco delat") - nejbliz to vidim na svym brachovi a jeho manzelce, ktery si podle me potrebujou zaplnovat zivot ruznejma aktivitama a jinak se na muj vkus dost hasterej a stekaj po sobe kvuli kazdodennim dmncim, takze maj misto telky jinej kanal (naruzivi horolezci a akcni lidi, co kdyz koukaj na film, musi se tam "neco dit" a musi to mit dostatecnej spad, jinak je to povetsinou nudi... doufam, ze se ke staru vyklidnej a dostanou na level, kdy spolu vydrzej v klidu a pohode posedet u lahve vina)

prislo mi ale, ze za tim treba bude neco slozitejsiho a min prvoplanovyho, tak jsem si rikala, ze se podivam, jestli nekdo neprijde s nejakym napadem, kterej me jeste nepotkal)) takze souhlas - a tys to, Lubosi, napsal sikovnejs nez vcera ja.)))
AMBIENTIUM --- 11:51:12 2.9.2011
YMLADRIS: V poho. Ja to proste vidim takhle, protoze kdyz se zpetne podivam na sebe jak jsem vnimal sebe a svet, nachazim v tom presne tamto co jsem napsal. Usuzuju, ze u mnoha jinych by to tak mohl taky byt. Tvrdy data tady ani ziskat nelze. Jednak bys zkusila vmestnat lidsky pocity v ramci vyzkumu do Tebou vytvorenych kategorii, coz je prvni nesmysl, a druhak lidi si nejsou vedomi mnoha veci, a proto i kdyby se snazili, tak by mohli odpovedet nepravdive...
Tvrdy data leda bez ucasti subjektu, jak pise Schweps...
SCHWEPZ --- 11:47:42 2.9.2011
YMLADRIS: a co ten přechod na alfa vlny při sledování? Nebyli už nějaký výzkumy?

(Alfa vlny (8 - 13 Hz) převládají v uvolněných a současně bdělých stavech. Klid a mír bez pocitu ospalosti nebo únavy jsou charakteristické pocity pod vlivem alfa frekvencí.)

např.
Vědci předpokládali, že děti budou do děje oblíbeného programu duševně vtaženy, takže jejich mozkové vlny alfa budou často přecházet na frekvenci beta. Místo toho se mozkové vlny po dvou až třech minutách sledování ustálily téměř výlučně na frekvenci alfa. To znamená, že děti „nereagovaly, neorientovaly se, nezaměřovaly se na nic“, jednoduše byly „mimo“.
Televize vykazuje velmi silný vliv na lidskou mysl | Magazín zdraví
http://www.magazinzdravi.cz/televize-vykazuje-velmi-silny-vliv-na-lidskou-mys

Možná právě to "bytí mimo" (všednost, nudu, potíže,...) uklidňuje. Proto lidé toto snadné uvolnění a uklidnění - více méně pasivní sledování měnlivých obrazů/zvuků - tak často vyhledávají. A silnou roli hraje i zvyk, je to věc "silně zažraná" (vasány). Znám lidi, co zapnou TV po příchodu domů, ještě mají boty na nohou, a hraje až do usnutí (často i před TV). Já jsem rád, že TV doma nemám, ale pravda je taková, že PC mi to nahrazuje (filmy, web, ap.). Na druhou stranu - je to o poznání aktivnější volnočasová aktivita :)
YMLADRIS --- 11:22:37 2.9.2011
AMBIENTIUM: ja prave nevim, zda timto vysvetlenim pres ticho ale nepapouskujeme zase nejakou ticharskou ideologii (no offence); zajimalo by mne tvrdy data, co to lidem dela, ta kontinualni televize...
AMBIENTIUM --- 9:57:24 2.9.2011
YMLADRIS: "hlavne at neni ticho" - presne to si myslim i ja. Clovek proste neumi bejt sam se sebou jen tak v tichu - myslim tichu pro usi, oci a dalsi smysly, jen takto povrchne smyslove; nicmene je jasne, ze toto smyslove ticho vede k hlubsi "forme" ticha ze...a toho se mozna jeden i trochu boji, protoze pak by pomalu zacal nazirat vlastni prazdnotu. V tyhle situaci ma clovek imho tendenci znervoznovat sam sebe - ze se nic nedeje = nuda, a pritom je imho na pozadi strach, protoze klepe na dvere ta prazdnota, a pred ni se ego bude kreativne schovavat (v zavislosti na podminenosti). Ono tohle neni jen televize, zejo, napriklad touha mit partnersky vztah je podle me teda u drtive vetsiny lidi hnana zhloubi uplne timtez strachem a neschopnosti byt sam se sebou. Tak se zdanlive naplnime vztahama a nalepime se na jiny vybrany lidi, ale pritom prazdnota je furt tady....tak si pustime televizi, nebo jdeme na pivko, hlavne at nemusime vnimat prazdnotu. Tohle je ale jeste ten lepsi pripad. Horsi pripady jdou do politiky a snazi se zmenit svet, nebo si nahrabat (bezcitne), protoze si myslej, ze penezma si zajisti nepreberny mnostvi zazitku a nekonecno moznosti zdanliveho naplneni. A proto je celej lidskej svet v tak straslivych srackach, vcetne vztahu mezi lidma i rodicu k detem, a tak se kurvi dalsi a dalsi generace. A porad to tak bude, dokud neprestaneme mit tento strach, ktery prameni z ega. Jde o uvedomeni si te iluze oddelenosti. Podle me je to neco, co se da normalne naucit, mysl to da, ale musi to pochopit do teto hloubky. Pak muze clovek byt vsude doma, za vsech situaci. Odpor je marny a hlavne zbytecny. Prozit si naplno to, co je a neupinat se k uteku ze situace upnutim se na lepsi budoucnost. Mysl je mrska a furt nas zene nahrabat si, naplnit se. Zazitky, sebe-zabezpeceni, vztahy.... Tim nechci rict nemit vztahy atp., ale videt pri tom tohle vsechno. Pak neni treba televize ::)) a teprve tehdy clovek zacina imho opravdu zit. sem se nak rozjel teda....lol
YMLADRIS --- 7:35:31 2.9.2011
my matce ztlumujeme aspon zvuk (mensi sok nez to vypnout), ale ano, po case si ho zase zapne..

bylo by zajimavy vedet co to za stav vedomi tem lidem dela, ze je pro ne tak hodnotnej. Jednoduche vysveteni mi prijde - kdyz mozek pocita triviality, nemusi si vsimat zavaznejsich obsahu (takovy to "hlavne at neni ticho"), ale mozna je to moc prvoplanove vysvetleni