Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARJEEL --- 21:26:03 22.9.2010
Rakušané vyvíjejí papírové pilulky, na které se natisknou účinné látky – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/veda-skoly/211975-rakusane-vyvijeji-papirove-pilulky-na-ktere-se-natisknou-ucinne-latky.html
SCHWEPZ --- 18:12:03 9.9.2010
Bůh není obsah Mysli
Eckhardt Tolle - české titulky
http://www.youtube.com/watch?v=iIQWgzl0JbM&feature=related
MITTRON --- 11:07:21 7.7.2010
brozkeff .. ono to spojovani do slovicek, neni jen tak. vznikaji retezce, automatizovane retezce. v tom me prijde kouzelne prakticke uplatneni myslenek napr z NLP. v tom jak bezbrehe pole k orani oteviraji takove pohledy na vec. ne jen osobni ale i v podobe spolecenskeho povedomi a v nem zajetych retezcu, slovicek, vyznamu, mentalnich .. :) .. s vecma jako cit, jsem osobne docela obezretny, je to preci jeden z 4 zakladnich sil/elementu/projevu fungovani a rozhodne bych no nespojoval s nicim jak ty bez uvedeni dalsiho na vyvazeni. i v pripade reakce na neco ;) ..

s internetem, rekneme, stredni trida, nebo vzdelanejsi cast v dane oblasti .. coz ale nejsou elity. naopak bych rek ze zaujeti/pohlceni internetem, je dost mozna v tuhle chvily vetsi jinde nez u elit :) .. a bude treba z toho prorazet :)
BROZKEFF --- 1:57:49 7.7.2010
MITTRON: Slovíčka. Použil jsem nějaké pojmy, kterým jsem pro účely daného příspěvku přiřkl nějaký omezený význam a záměrně vyvolal jakýsi kontrast. Nahraď "cit" za něco co tomu co tomu přiřazuju sémanticky odpovídá přesněji.

Ani já nemám v životě prožívané kontinuum takhle úzce svázané, jenom když chci nějaké "tendence" vyjádřit slovy, tak mi tahle reduktivní analýza nějak dává prostor k tomu tam ty výraznější patterny vykomunikovat.

ad elity) před dvěma měsíci bych ještě souhlasil s tím, že net u nás už "není záležitostí elit". Mé nynější pracovní setkávání se s klienty ze všech sociálních vrstev,resp. zatím spíš těch s podprůměrnými příjmy a chybějícím VŠ vzděláním, mně ale trošku dávají korekci dřívějšího přehnaně optimistického pohledu na věc.
MITTRON --- 11:15:17 1.7.2010
brozkeff .. jak si prisel na to ze cit, souvis s nizsi prirozenosti a atd? .. nepletes si caj s moci? .. cit obecne, je ze neco citis, neco v tobe neco vyvolava, ne? co jineho. je na tobe a rozvoji, tehle oblasti v kterych oblastech v tobe co vyvolava a co tim padem citis .. tim ze zminujes, co zminujes, chces naznacit horizonty svych citu? doufam ze ne .. ;) .. leda, kdyby si to bral nejak podivne pragmaticky a statisticky, podobne jako bys o svetle rek, ze souvisi s reklamou, pornem a zradlem (bez svetla, by nic z toho nebylo).

rozum, intelekt je schopnost nachazet, objevovat a chapat souvislosti. nejruznejsi souvislosti. vedomi, pamet, osobnost, zkusenost, vule souvisi s tim kdo co z rozumu nebo citu pouzije a jak na zaklde jednoho a druheho jedna.

v ceske republice internet uz neni zalezitosti elit ale skutecnym elitam, ve smyslu skutecne realnym intelektualnim, dava moznost a zpusob primeho spojeni .. s zasadnim omezenim kontroly takoveho "osviceni" mas .. mnohdy jednostrane zamerenymi, deformujicimi a zabednenymi elitami mocenskymi, financnimi nebo jinymi .. ktere driv, diky svemu vlivu, meli velky a nezdravy vliv na ostatni .. to dneska, pres internet z velke miry odpada.

hezke je, jak to muze souviset s vekem vodnare, jako vzdusne znameni, pod vladou saturnu, kdy prave vzduch je o objektivite a jasnosti, pruzracnosti, logice a rozhanejici temnoty ruznych bludu, nejasnych zvyku, predstav .. kterych docela dobre, mohl byt vek ryb plny .. a zaroven, vnasejici prakticky pohled, realisticnost, hledani pravdy, skutecnosti v podobe sveho vladce saturnu a pevnosti. v te souvislosti, je mozna docela symptomaticky az legracni kdyz tenhle "moderni" duch soucasne doby vychazi z neceho jako materialismu - pevna puda pod nohama - na misto nabozenskeho stredovekeho tresteni? :) ..
BROZKEFF --- 0:10:01 24.6.2010
KOKES: Přijde mi to jako zavádějící domněnky. Ale možná každý máme hodně jiné pojetí toho co to je "rozum", "cit" atd.

Já si "cit" spojuju spíš s reaktivitou, animálností, nižší přirozeností, automatismy, biologickými atavismy, neřízeným chtíčem, touhami a nekontrolovanými drajvy

"Rozum", resp. "intelekt" pak pojímám v hodně širokém slova smyslu jako kapacitu k jasné práci s myslí, což je potenciálně zneužitelné, ale zároveň to je předpokladem k moudrému pojímání jevů. Vyšší přirozenost. Do okamžiku harmonického spojení těchto dvou složek je "rozum" v tomto pojetí kompenzačním činitelem toho neřízeného a živelného "citu", "policajtem" co reflektuje pocitová hnutí a právě tou reflexí jim bere vítr z plachet a zabraňuje nebezpečnému identifikování se s obsahem citového vyšlehnutí. Když tenhle policajt ale dostane moci až moc, tak to zase může vést k disociaci od prožívání až alexithymii.

ale jinak určitě, že internet je v určitém pohledu revoluční technologií, co bezprecedentně demokratizovala přístup k informacím, to asi jo. Sice každá demokratizace a inkluze nevyhnutelně vede i k exkluzi, ale možná že fakt to tentokrát je v něčem jiné než třeba knihtisk a kniha. (osobně i o tom pochybuji; pořád i ten internet je záležitostí elit.)
KOKES --- 23:50:44 23.6.2010
BROZKEFF: no jo, rozum a cit jsou dvě naprosto odlišné věci:-)
A rozum inklinuje k tomu být používán spíš zvířeckou částí člověka(objevy bývají prvně použity jako zbraně).
Nicméně se mi zdá, je tu tendence ke globálnímu cítění, pomoci, vegetariánství(neubližování zvířatům) apod, což dřív nebylo a to je dobře, ne? Internet přes svoje pasti neautorizovaných informací právě považuju jako symbol téhle doby.
BROZKEFF --- 23:38:22 23.6.2010
KOKES: potenciálně je bezmezně dostupné intelektuální vědění na jakékoli téma. Že by se nějak zásadně proměnila struktura lidské psýchy, a její tendování a připoutanost k rozličným objektům vyvolávající zprvu dojmy příjemné a záhy jako jojo i ty nepříjemné, se IMHO nijak zásadně nemění. Možná to globálně spíš jde do prdele a ty "pokroky směrem vzhůru" jsou jen lokální deviací/protientropickou aktivitou uvnitř systému, který se jako celek spíše propadá do hlubin tamasu.
KOKES --- 12:50:35 23.6.2010
Kdysi jsme tu snášeli hypotézy o tom, co je v naší civilizaci breakthrough. Já myslím uvedl internet a dnes už mám rozpracovanou solidní teorii proč:
Od doby, kdy je volně přístupný internet, vědí všichni všechno, takže nikdo nemůže nikoho překvapit, snad jen tím, jak je blbej:-D
DARJEEL --- 1:14:38 9.6.2010
NYA: Populace neporoste takhle exponencialne, prognozy rikaji, ze se to stopne zhruba na 10 mld. To by pry jeste Maticka Zeme mela utahnout, obavu bych si spis delal ze znecisteni, Indicky a cinsky prumysl vali naplno a bdue chvili trvat, nez jim vstipime i mem sustainable developmentu...
OKBOY: mas s nim zkusenost? nahod mi dyztak do posty nejake info prosim, psychofarmakologie tyhle novy fety moc nereflektuje, rad bych o tom vedel neco vic, dikec