Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MITTRON --- 11:15:17 1.7.2010
brozkeff .. jak si prisel na to ze cit, souvis s nizsi prirozenosti a atd? .. nepletes si caj s moci? .. cit obecne, je ze neco citis, neco v tobe neco vyvolava, ne? co jineho. je na tobe a rozvoji, tehle oblasti v kterych oblastech v tobe co vyvolava a co tim padem citis .. tim ze zminujes, co zminujes, chces naznacit horizonty svych citu? doufam ze ne .. ;) .. leda, kdyby si to bral nejak podivne pragmaticky a statisticky, podobne jako bys o svetle rek, ze souvisi s reklamou, pornem a zradlem (bez svetla, by nic z toho nebylo).

rozum, intelekt je schopnost nachazet, objevovat a chapat souvislosti. nejruznejsi souvislosti. vedomi, pamet, osobnost, zkusenost, vule souvisi s tim kdo co z rozumu nebo citu pouzije a jak na zaklde jednoho a druheho jedna.

v ceske republice internet uz neni zalezitosti elit ale skutecnym elitam, ve smyslu skutecne realnym intelektualnim, dava moznost a zpusob primeho spojeni .. s zasadnim omezenim kontroly takoveho "osviceni" mas .. mnohdy jednostrane zamerenymi, deformujicimi a zabednenymi elitami mocenskymi, financnimi nebo jinymi .. ktere driv, diky svemu vlivu, meli velky a nezdravy vliv na ostatni .. to dneska, pres internet z velke miry odpada.

hezke je, jak to muze souviset s vekem vodnare, jako vzdusne znameni, pod vladou saturnu, kdy prave vzduch je o objektivite a jasnosti, pruzracnosti, logice a rozhanejici temnoty ruznych bludu, nejasnych zvyku, predstav .. kterych docela dobre, mohl byt vek ryb plny .. a zaroven, vnasejici prakticky pohled, realisticnost, hledani pravdy, skutecnosti v podobe sveho vladce saturnu a pevnosti. v te souvislosti, je mozna docela symptomaticky az legracni kdyz tenhle "moderni" duch soucasne doby vychazi z neceho jako materialismu - pevna puda pod nohama - na misto nabozenskeho stredovekeho tresteni? :) ..
BROZKEFF --- 0:10:01 24.6.2010
KOKES: Přijde mi to jako zavádějící domněnky. Ale možná každý máme hodně jiné pojetí toho co to je "rozum", "cit" atd.

Já si "cit" spojuju spíš s reaktivitou, animálností, nižší přirozeností, automatismy, biologickými atavismy, neřízeným chtíčem, touhami a nekontrolovanými drajvy

"Rozum", resp. "intelekt" pak pojímám v hodně širokém slova smyslu jako kapacitu k jasné práci s myslí, což je potenciálně zneužitelné, ale zároveň to je předpokladem k moudrému pojímání jevů. Vyšší přirozenost. Do okamžiku harmonického spojení těchto dvou složek je "rozum" v tomto pojetí kompenzačním činitelem toho neřízeného a živelného "citu", "policajtem" co reflektuje pocitová hnutí a právě tou reflexí jim bere vítr z plachet a zabraňuje nebezpečnému identifikování se s obsahem citového vyšlehnutí. Když tenhle policajt ale dostane moci až moc, tak to zase může vést k disociaci od prožívání až alexithymii.

ale jinak určitě, že internet je v určitém pohledu revoluční technologií, co bezprecedentně demokratizovala přístup k informacím, to asi jo. Sice každá demokratizace a inkluze nevyhnutelně vede i k exkluzi, ale možná že fakt to tentokrát je v něčem jiné než třeba knihtisk a kniha. (osobně i o tom pochybuji; pořád i ten internet je záležitostí elit.)
KOKES --- 23:50:44 23.6.2010
BROZKEFF: no jo, rozum a cit jsou dvě naprosto odlišné věci:-)
A rozum inklinuje k tomu být používán spíš zvířeckou částí člověka(objevy bývají prvně použity jako zbraně).
Nicméně se mi zdá, je tu tendence ke globálnímu cítění, pomoci, vegetariánství(neubližování zvířatům) apod, což dřív nebylo a to je dobře, ne? Internet přes svoje pasti neautorizovaných informací právě považuju jako symbol téhle doby.
BROZKEFF --- 23:38:22 23.6.2010
KOKES: potenciálně je bezmezně dostupné intelektuální vědění na jakékoli téma. Že by se nějak zásadně proměnila struktura lidské psýchy, a její tendování a připoutanost k rozličným objektům vyvolávající zprvu dojmy příjemné a záhy jako jojo i ty nepříjemné, se IMHO nijak zásadně nemění. Možná to globálně spíš jde do prdele a ty "pokroky směrem vzhůru" jsou jen lokální deviací/protientropickou aktivitou uvnitř systému, který se jako celek spíše propadá do hlubin tamasu.
KOKES --- 12:50:35 23.6.2010
Kdysi jsme tu snášeli hypotézy o tom, co je v naší civilizaci breakthrough. Já myslím uvedl internet a dnes už mám rozpracovanou solidní teorii proč:
Od doby, kdy je volně přístupný internet, vědí všichni všechno, takže nikdo nemůže nikoho překvapit, snad jen tím, jak je blbej:-D
DARJEEL --- 1:14:38 9.6.2010
NYA: Populace neporoste takhle exponencialne, prognozy rikaji, ze se to stopne zhruba na 10 mld. To by pry jeste Maticka Zeme mela utahnout, obavu bych si spis delal ze znecisteni, Indicky a cinsky prumysl vali naplno a bdue chvili trvat, nez jim vstipime i mem sustainable developmentu...
OKBOY: mas s nim zkusenost? nahod mi dyztak do posty nejake info prosim, psychofarmakologie tyhle novy fety moc nereflektuje, rad bych o tom vedel neco vic, dikec
OKBOY --- 23:06:01 3.6.2010
NYA: budoucnost je nepredvidatelna, obecne plati ale vecnej zapas mezi dobrem a zlem, jako prolinani svetla v temnote.. spis nez abych se na to dival chmurne, uvedomil bych si, ze za svobodu se musi bojovat, musis ji vytvaret, svobodu jako svuj zivot, tenhle svet je prechodnej.. promin :)
NYA --- 22:17:29 3.6.2010
OKBOY: hlavně bude hezké, až na nás pošlou nějakou plošnou, geneticky modifikovanou genocidu .. za 150 let by už mělo být jen nějakých 700 milionů pozemšťanů .. to bude breakthrough panečku!
OKBOY --- 17:30:45 3.6.2010
NYA: to by bylo moc hezke Nyacku..

DARJEEL: to neni dobry matro
SCHWEPZ --- 13:25:29 25.5.2010