Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
vinylova grafika a reklama, rezaci a tiskove plottery
SKIN
Tento klub je urcen pro vsechny, kteri se zajimaji vynilovou grafiku a jeji pouziti v reklame. Rad bych zde mel smysluplnou diskuzi o cemkoli spojenem s timto tematem napr. nove trendy, navody, opravy starsich stroju, sdileni informaci o vyrobcich a dodavatelich plotteru, vinylu a inkoustu...

Take bych uvital diskuzi nad tim jak vest firmu produkujici takovou reklamu, aby byla fair k majiteli, zamestnancum i zakaznikum.

Na nastence naleznete uzitecne odkaz/y a v budoucnu podrobnejsi informace

This board is for everyone interested in vinyl graphics and advertisment. I would like to have a meaningfull discussion about anything related to the topic, ie. new trends, tutourials, service of old machines, sharing information about producers and supliers of plotters, vinyls, inks...

Also I would realy apreciate a discussion about how to run a vynil business in a way that is fair to the owner, employees and clients.

You can find usefull link/s at the homepage


btw. Hadky, nevhodny slovnik (Flames, strong words) = RO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MILAZAJICEK --- 11:18:38 7.11.2018
neválí se vám někomu instalačka ArtCAM ? Autodesk to zaříznul. Dík
DANNY_OCEAN --- 21:33:38 30.6.2018
Dělá tu někdo s Gerber Edge a OMEGA 5? Potřeboval bych poradit - pár začátečnických otázek. Díky
??? --- 1:30:38 12.6.2018
Ahoj, sháním rám (klaprám vč. fólie) nebo dřevený rám v netradičných rozměrech, cca 370 X 95 cm. Nevíte někdo, kde bych mohl sehnat? Díky za reakce.

P.S. U dřevěné varianty si jsem vědom varianty nákupu ve stavebninách a nařezení a namoření si latí, ale rád bych se tohoto řešení vyvaroval.
DANNY_OCEAN --- 20:28:27 4.6.2018
Zdravím, možná trochu ot, ale snad někdo bude vědět.
Děláme zákazníkovi řezanou grafiku, kterou lepí na kompresory na hladký nástřik. Od včerejška ale nestříkají na hladko ale +- nějak tak jako je na obrázku ten modrý nástřik a fólie se z toho odlepuje.
Nevíte někdo jak to nejlíp vyřešit aby to bylo ok? Nějaká speciální fólie nebo něco. Napadlo mě ještě to nedělat řezanou ale klasickou samolepku.
Díky za každou radu.

[//i.nyx.cz/files/00/00/18/54/1854752_26a450e2b7931cacf1c4.jpg?name=3_1483630016-cobra-2k-polyuretanovy-ochranny-nastrik.jpg]
??? --- 9:22:00 1.3.2018
Ofsetem nastavujes jakoby zaoblení řezu (úhel) Například chci řezat čtverec s pravoúhlými rohy. Většina rezacich nožů na fólie s nastavenou hodnotou ofsetu 250, bude řezat přesný pravý úhel. Pokud půjdu s hodnotou níže, budou rohy zaoblené. Pokud výše, budou moc ostré. Tady je to dobře vysvetlene:
Nastavení hodnoty Blade Offsetu pro plotry Secabo | ReklamniTechnologie.cz
https://www.reklamnitechnologie.cz/clanek/67-nastaveni-hodnoty-blade-offsetu-pro-plotry-secabo
RAINBOF --- 8:40:20 1.3.2018
MILAZAJICEK: no samozrejme, hlavu si budu muset udelat zrovna to studuju jak moc je to narocny v domacich podminkach. presnost 0.03 apod fakt nepovazuju za nutnou spokojim se s presnosti 0.5 a spis dosahnu lepsi.

uz vim co je ten uhel, je uhel ktery ma nuz od kolmice k rezanymu materialu. ale porad nevim co je offset.
MILAZAJICEK --- 8:25:16 1.3.2018
RAINBOF: no spis potřebuješ tangenciální hlavu nůžem je otáčeno. Otáčí se sám ten vlecenej. Já mám teda na prodej aristomat 1310 měl jsem i mimaki. Tam byl nůž na lepenku.
RAINBOF --- 5:46:49 1.3.2018
???:
uz to vim musim sehnat tangencialni nuz :). ten se pri rezanu nataci. na drzeni materialu profici pouzivaj podtlakovy pridrzeni (prici se mi tomu rikat vakuum) jenze kdyz se nevzdam sveho puvodniho napadu s plotterem tak to, ze z modelu neco vypadne moc nevadi je treba s tim pocitat rezat zevnitr ven a udelat si pauzu abych mohl vyrez (treba okno) vyndat. jasny je ze to je spis na zakladni veci ale bude to ono.

taky se pouzivaji vlecny noze ale pokud sem to pochopil spravne je to velka krava.

otazky nakonec: co u nozu znamena udaj ofset ?
znamena uhel uhel ostri noze ? nebo je to uhel jeho zkoseni ?
??? --- 21:11:48 28.2.2018
RAINBOF: tak s tím bohužel neporadím. Pokud to ale nějak vyřešíš, dej vědět.