Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lisabonská smlouva
RIMRR

Hodně se o ní mluví, ale kdo z nás jí viděl? Víte o čem je? Někdo jí kvituje a druhý odmítá. Co nám přinese a co jejím přijetím případně ztratíme? Získala si Lisabonská smlouva Vaši pozornost? Klub o otázkách a odpovědích k tématu Lisabonská smlouvy.

Stručné info a Lisabonská smlouva ke stažení | Plný text nálezu Ústavního soudu k Lisabonské smlouvě | Abstrakt rozhodnutí ve věci Lisabonské smlouvy

HLASUJTE - Má prezident EU odpovídající pravomoce?

Rozbor nálezu LS - část: -I- | -II- | -III-

20.11.09 - Aktuální téma: Novým prezidentem EU se stal Belgický premiér Herman Van Rompuy
4.11.09 - Předchozí téma: Prezident Václav Klaus v úterý 3.11.2009 v 15 hodin podepsal Lisabonskou smlouvu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 16:24:14 24.3.2010
existují daleko horší mezinárodní smlouvy, než je ta Lisabonská (resp. ostatní dohody tvořící EU). ano, demokratická evropská federace, kterou by neměli pod kontrolou specializovaní úředníci, má před sebou ještě obrovský kus cesty: ale zde je příklad dohody, která nemá s EU nic společného - a přitom omezuje suverenitu signatářských států ještě daleko více:

http://yro.slashdot.org/story/10/03/24/1214239/Full-ACTA-Leak-Online
FEMUR --- 10:39:09 24.2.2010
Vážená paní/ vážený pane,Katedra západoevropských studií FSV UK v čele s Prof. Rovnou Vás zve na veřejnou přednášku a následnou debatu na téma the European Polity Post Lisbon. Entry into force of the Lisbon Treaty. Přednáška se uskuteční v pondělí 8. 3. 2010 od 16 hodin ve Vlasteneckém sále Karolina, Ovocný trh 3-5, Praha 1. Pozvání do panelu mimo jiné přijali Marek Mora, současný poradce premiéra ČR, a Andrea Hyniová ze Stálého zastoupení ČR při EU.Ústředním tématem přednášky bude Lisabonská smlouva a první zkušenosti s fungováním EU pod Lisabonskou smlouvou.Detailní program se seznamem všech panelistů naleznete v příloze tohoto mailu.

Přednáška a následná debata budou probíhat v anglickém jazyce.V případě zájmu se, prosím, registrujte na zes@fsv.cuni.cz nejpozději do čtvrtka 4. 3. 2010.Za Katedru západoevropských studií

PhDr. Lucie Jůzová
FEMUR --- 10:48:30 19.1.2010
???: chysta se i konference/seminar poradanej MEZ. dam vedet az to zachytim
??? --- 0:56:32 19.1.2010
FEMUR: bude se hodit, díky moc :)

nevíš, jestli se kromě toho komentáře chystá ještě něco?
??? --- 15:38:38 2.1.2010
LOKI_CZ: už si brousím svou multikultimačetu.)
LOKI_CZ --- 22:51:34 28.12.2009
válka bude, ale občanská.. a obávám se, že to nebudou "domorodci" kdo bude mít navrch..

Humanismus, Multikulti korektnost etc povedou k takove eskalaci problemu az prrostou nepokoje a dale.. vsak si vzpomenme na recko.. Jeden sráč dostal co si zasloužil (byť odraženou) - Kdo by o tom chtěl polemizovat ať si uvědomí že molotovův koktejl není žádný trasparent, stejně tak neveřím že by se ten policajt kvůli korektnosti necal upálit.. a najednou se formou protestu stalo vypalování univerzit..

TEBION: Díky za výklad.. takhle nějak to bude.. (Kdo nevěří nechť si vzpomene na tlaky vůči Irsku a nám..)
HAREMHEB --- 13:14:06 6.12.2009
???: Myslím, že to vidíme dost podobně. Jen já s tímto krokem nesouhlasím. Mnohem raději bych EU viděl jako ekonomický spolek a ne cestu k jednomu státu. A rád bych takovém ekonomickém celku viděl i například Turecko. Bohužel se mě na tuto otázku nikdo v žádných volbách neptal.
ATOMOUSEK: Ano, takto sem to s tou válkou myslel. Díky. Banshee, uvědom si, že i relativně blízké státy, jako bylo Československo a Polsko spolu v po první světové válce vedli válku o Těšínsko. Kdyby se integrovaná EU rozpadla, bude třeba aby se národy znovu osamostatnily. O tom, kolik problémů to může přinést si můžeme udělat představu pomocí krátkého citátu z Wiipedie:
"Polsko opět získalo skutečnou suverenitu až v roce 1918 po porážce Centrálních mocností. Nezávislost si udrželo i v následné válce se sovětským Ruskem. O své hranice bojovalo též s Ukrajinci, Němci, Čechy a Litevci."
Válčilo se postupně na všech frontách a rozhodně si nemyslím, že by lidstvo dospělo do fáze bez válek.
ATOMOUSEK --- 18:35:45 3.12.2009
???: Samozrejme, ze je to hypoteticky predpoklad, ale rozpady kolosu jsou obvykle provazeny podobnymi akty - myslim si, ze prave proto, ze jsou hranice v jistem smyslu smazany a diplomaticke vztahy casto nefunkcni. Jako kdyz myslivec sejme vudci samici divocaka a cele stado se rozpadne na souperici skupinky, ktere nakonec opousti rodnou hroudu.
Ale pripoustim, ze je to pouze muj model, me vnimani reality.