Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lisabonská smlouva
RIMRR

Hodně se o ní mluví, ale kdo z nás jí viděl? Víte o čem je? Někdo jí kvituje a druhý odmítá. Co nám přinese a co jejím přijetím případně ztratíme? Získala si Lisabonská smlouva Vaši pozornost? Klub o otázkách a odpovědích k tématu Lisabonská smlouvy.

Stručné info a Lisabonská smlouva ke stažení | Plný text nálezu Ústavního soudu k Lisabonské smlouvě | Abstrakt rozhodnutí ve věci Lisabonské smlouvy

HLASUJTE - Má prezident EU odpovídající pravomoce?

Rozbor nálezu LS - část: -I- | -II- | -III-

20.11.09 - Aktuální téma: Novým prezidentem EU se stal Belgický premiér Herman Van Rompuy
4.11.09 - Předchozí téma: Prezident Václav Klaus v úterý 3.11.2009 v 15 hodin podepsal Lisabonskou smlouvu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FEMUR --- 10:39:09 24.2.2010
Vážená paní/ vážený pane,Katedra západoevropských studií FSV UK v čele s Prof. Rovnou Vás zve na veřejnou přednášku a následnou debatu na téma the European Polity Post Lisbon. Entry into force of the Lisbon Treaty. Přednáška se uskuteční v pondělí 8. 3. 2010 od 16 hodin ve Vlasteneckém sále Karolina, Ovocný trh 3-5, Praha 1. Pozvání do panelu mimo jiné přijali Marek Mora, současný poradce premiéra ČR, a Andrea Hyniová ze Stálého zastoupení ČR při EU.Ústředním tématem přednášky bude Lisabonská smlouva a první zkušenosti s fungováním EU pod Lisabonskou smlouvou.Detailní program se seznamem všech panelistů naleznete v příloze tohoto mailu.

Přednáška a následná debata budou probíhat v anglickém jazyce.V případě zájmu se, prosím, registrujte na zes@fsv.cuni.cz nejpozději do čtvrtka 4. 3. 2010.Za Katedru západoevropských studií

PhDr. Lucie Jůzová
FEMUR --- 10:48:30 19.1.2010
???: chysta se i konference/seminar poradanej MEZ. dam vedet az to zachytim
??? --- 0:56:32 19.1.2010
FEMUR: bude se hodit, díky moc :)

nevíš, jestli se kromě toho komentáře chystá ještě něco?
??? --- 15:38:38 2.1.2010
LOKI_CZ: už si brousím svou multikultimačetu.)
LOKI_CZ --- 22:51:34 28.12.2009
válka bude, ale občanská.. a obávám se, že to nebudou "domorodci" kdo bude mít navrch..

Humanismus, Multikulti korektnost etc povedou k takove eskalaci problemu az prrostou nepokoje a dale.. vsak si vzpomenme na recko.. Jeden sráč dostal co si zasloužil (byť odraženou) - Kdo by o tom chtěl polemizovat ať si uvědomí že molotovův koktejl není žádný trasparent, stejně tak neveřím že by se ten policajt kvůli korektnosti necal upálit.. a najednou se formou protestu stalo vypalování univerzit..

TEBION: Díky za výklad.. takhle nějak to bude.. (Kdo nevěří nechť si vzpomene na tlaky vůči Irsku a nám..)
HAREMHEB --- 13:14:06 6.12.2009
???: Myslím, že to vidíme dost podobně. Jen já s tímto krokem nesouhlasím. Mnohem raději bych EU viděl jako ekonomický spolek a ne cestu k jednomu státu. A rád bych takovém ekonomickém celku viděl i například Turecko. Bohužel se mě na tuto otázku nikdo v žádných volbách neptal.
ATOMOUSEK: Ano, takto sem to s tou válkou myslel. Díky. Banshee, uvědom si, že i relativně blízké státy, jako bylo Československo a Polsko spolu v po první světové válce vedli válku o Těšínsko. Kdyby se integrovaná EU rozpadla, bude třeba aby se národy znovu osamostatnily. O tom, kolik problémů to může přinést si můžeme udělat představu pomocí krátkého citátu z Wiipedie:
"Polsko opět získalo skutečnou suverenitu až v roce 1918 po porážce Centrálních mocností. Nezávislost si udrželo i v následné válce se sovětským Ruskem. O své hranice bojovalo též s Ukrajinci, Němci, Čechy a Litevci."
Válčilo se postupně na všech frontách a rozhodně si nemyslím, že by lidstvo dospělo do fáze bez válek.
ATOMOUSEK --- 18:35:45 3.12.2009
???: Samozrejme, ze je to hypoteticky predpoklad, ale rozpady kolosu jsou obvykle provazeny podobnymi akty - myslim si, ze prave proto, ze jsou hranice v jistem smyslu smazany a diplomaticke vztahy casto nefunkcni. Jako kdyz myslivec sejme vudci samici divocaka a cele stado se rozpadne na souperici skupinky, ktere nakonec opousti rodnou hroudu.
Ale pripoustim, ze je to pouze muj model, me vnimani reality.
??? --- 14:56:23 3.12.2009
ATOMOUSEK: No, zjevně HAREMHEBův přéspěvek chápeme trochu jinak...

Každopádně mi není příliš jasný tvůj vývod, že začne-li EU navenek vystupovat jednotně (o čemž doopravdy LS mimo jiné je) a následně se rozpadne (míru pravděpodobnosti pomineme), musí se nutně hranice určit válkou??? WTF? Proč?