Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TETHALKA --- 11:18:27 19.12.2020
Z_RYBY_KOST: Doporučení není třeba ani na terapii, ani k psychiatrovi. Jo, někde ho chtějí, ale nemá to oporu v zákoně.
??? --- 20:38:40 16.12.2020
Z_RYBY_KOST: No, jak kde. Vzhledem k tomu, že finanční situace letos nevyšla úplně nejlíp, tak pro mě cokoliv mimo podporu pojišťovny bylo out of reach. Nejdřív jsem se tedy pokoušela používat seznamy přímo od VZP, který jsem si vygenerovala v rámci appky Moje VZP (což byl taky pěknej lol se tam přihlásit, protože jsem to naposledy použila někdy před 5 lety a bylo ve finále jednodušší dojít si na pobočku pro nový heslo. Seriously.), ale to mi moc nepomohlo. Dostala jsem dlouho excelovou tabulku, u který jsem si myslela, že mě navede na kvalitní místa, ale nakonec to bylo stejně časově náročný jako googlení. Takže jsem procházela webovky, hledala kdo jde na pojišťovnu, volala tam, zjišťovala, jestli berou nový pacienty a otázka na pojišťovnu šla až jako poslední. Nevím v čem je pattern, ale někde mi prostě řekli, že potřebují doporučení a někde ne. Třeba v tý DCP je to z jejich strany oklika, že tě nejdřív pošlou za doktorkou a ta ti pak ideálně napíše žádanku, se kterou jdeš k jejich konkrétnímu internímu terapeutovi. Ale to je moje hypotéza, zatím u nich čekám v pořadí. A v KAPPA po mě nechtěli nic. Takže pokud teď řešíš, co a jak, doporučuju se obracet na místa, se kterýma máš dobrou zkušenost a domluvit se s nima individuálně. Chápu, že jsem situaci moc neusnadnila, je to ale moje nejživější zkušenost. Držím palce nejvíc!
Z_RYBY_KOST --- 19:49:36 16.12.2020
???: tak to jsou dobré zprávy :-) Držím palce!

Jak to vlastně funguje, když chceš na pojišťovnu? Musíš mít žádanku od lékaře nebo můžeš jít "jen tak" z ulice? Já si to vždycky hradila sama, když bylo potřeba, ale momentálně by to pro mě bylo nad možnosti rozpočtu.
??? --- 8:53:51 16.12.2020
Z_RYBY_KOST: Díky za feedback. Jsem s DPC v kontaktu a čekám, jak se ozvou s termínem. Když jsem mluvila se sestřičkou po telefonu, tak mě příjemně překvapilo, že po tom, co jsem ji v kostce popsala, co chci řešit (což mi vždycky přijde jako nejvíc lol část celý věci...popsat problém ve třech větách :)), mě automaticky neposlala za jedním z terapeutů, ale doporučila mi, ať jdu za hlavní doktorou DCP a proberu to s ni, ze ona sama mi pomůže rozhodnout, co a jak. Ta Hladina teď vypadá dobře, divala jsem se na ne před par měsíci a to tu pojišťovnu ještě neměli poresenou. Teď jsou ale součástí toho programu, který zmiňuje SEDJI1
SEDJI1 --- 19:53:47 13.12.2020
VZP v souvislosti s covidem začala proplácet psychosociální pomoc, psychoterapii u vybraných terapeutů jejichž seznam a podrobnosti mají na stránkách zde https://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/vzp-bude-nove-prispivat-klientum-na-psychosocialni-podporu
Z_RYBY_KOST --- 8:32:02 12.12.2020
???: já mám s DPC jen dobré zkušenosti. Zažila jsem tam dva terapeuty, muže a ženu, oba mi seděli a u obou jsem si časem naplnila vstupní zakázku.
Ještě mohu doporučit na Praze 6 Centrum Hladina, zaregistrovala jsem, že řešili propojení s pojišťovnou, tak to možná už i vyřešili.
TETHALKA --- 16:24:20 11.12.2020
???: Držím palce.
??? --- 18:59:52 10.12.2020
TETHALKA: VZP, i proto jsem teď zkusila tu KAPPA a DPC. Dokonce se mi podařilo si v K domluvit termín, haleluja! Díky za tip na Ládví, zavolám tam. Razim teď strategii více domluvenych vstupních pohovorů, snad mi to pomůže urychlit hledání správného matche.
TETHALKA --- 18:39:09 10.12.2020
???: A jakou pojišťovnu máš? Jinak v Praze 8 u metra Ládví je psychoterapie.net (zařízení Modrý dům), kde mají smlouvu se všemi pojišťovnami a aktuálně i nějaké volné kapacity. Chodila jsem tam a byla jsem spokojená.
??? --- 22:46:53 8.12.2020
???: Ad tipy: Auditko a web jsem si prošla. Jen me napadlo, jestli nevíte o někom novém, nebo tak