Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NETYKAVKA --- 11:15:28 28.5.2020
Existují i hrazené psychologické služby https://www.csspraha.cz/poradna-pro-rodinu-manzelstvi-a-mezilidske-vztahy nebo někteří psychoterapeuti mají smlouvu se zdravotní pojišťovnou. Cena nemusí vždycky znamenat kvalita. Při výběru terapeuta bych dala na doporučení známých, kteří ho znají a mají s ním osobní dobrou zkušenost.Výhodou se mi zdá, když není jednostranně zaměřený na jeden směr, jednu školu, ale když má širší záběr a může z různých škol a směrů použít to, co je pro jeho klienta v tu chvíli z jeho pohledu nejlepší. Přesto někdy člověk musí hledat toho člověka, co mu sedne a umí mu pomoct, delší dobu a vyzkoušet různé psychoterapeuty. Dobrý psychoterapeut se v průběhu terapie bude zajímat, jak vám terapie s ním vyhovuje a unese, když řeknete, co vám vadí a nesedí. Buď se s tím dá dál pracovat nebo se posunete "o dům dál".
??? --- 15:38:52 15.5.2020
OCTOPUSS: myslim, ze 1000 za 50min je tak nekde uprostred, najdes i za 600 (hodne zacinajici) i za 2000 (terapii v aj najdes - treba https://centrum-lavka.cz/katja-krizkova je narozena v usa a dela cj/aj prave za tu 1000,- )
OCTOPUSS --- 20:11:18 14.5.2020
Kolik se dneska v průměru platí terapeutům v Praze, a jsou takoví, co umí anglicky, a neříkají si za to pětinásobný ceny?
1KA --- 18:52:55 21.4.2020
Mne člověk musí sednout jako osobnost a musí se mi líbit. Pak preferují gauč a teď, co máme video rozhovory, mám domluvené, že během terapie maluju a pak analyzujeme skrze obraz. Většinou se snažíme být v hladině prožitku a ne rozumu. Nevím, co je to za směr, ale pomáhá to.
??? --- 8:41:04 1.3.2020
Diky vsem, pomohli jste :)
EMMMA --- 17:50:00 29.2.2020
CYRUS_SMITH: pokud by se dal snést muž, tak super mi přišel mudr. ivo procházka.. https://www.ulekare.cz/nasi-lekari/mudr-ivo-prochazka-csc-46 (na ženu žel tip nemám)

???: co si tak pamatuji, z dlouhodobých studií účinnosti vycházejí všechny terapeutické směry zhruba stejně, záleží především na vztahu, který se podaří navázat. Pokud ti nevyhovuje ticho a hmhání, vyhni se asi terapeutům s Rogersovským výcvikem (aka na člověka zaměřeným přístupem), zároveň určitě souhlas s id stalk
STALK --- 17:07:29 29.2.2020
???: Možné klíče co mě napadaj při hledání terapeuta - jeho "CV" by mělo obsahovat něco jako - dokončený nebo aspoň probíhající terapeutický výcvik (reálnej dlohodobej sebeskušenostní výcvik, ne žádný kurzy u bůhvíkoho), praxe i jinde než ve vlastní ambulanci, (dobrej prubířskej kámen podle mě jsou sociální služby, psychiatrie, adiktologický služby...), stručná a profi sebeprezentace - bez vzletnejch frází, ezo blbin, duchovna, odkazů na jiné lidi. Rozumnej ceník...
To co popisuješ neni známka ničeho - a vlastně je to normální postup... k tomu aby terapie fungovala je potřeba čas - terapeut potřebuje poznat tebe, ty jeho, pak se může začít formovat vztah a prostor na kterym to celý potom běží (ten může mít mnoho podob)... to někdy trvá. A v neposlední řadě - zastávam názor že těžký a nepříjemný věci jsou těžký a nepříjemný i během terapie a je to tak v pořádku :) a tak dál a tak dál. tohle je velký téma ;)
TETHALKA --- 10:52:04 29.2.2020
???: Zásadnější než škola mi přijde terapeutický vztah. Jsou na to i nějaké výzkumy...
NELLIA --- 18:49:38 28.2.2020
???: Jak to tak čtu, co zkusit někoho s "Na řešení orientovaným přístupem" (dalet)? Ty jsou pokud vím, vedeni k větší direktivitě a intervencím. Jinak bych to, co se ti nezdá tomu terapeutovi na férovku řekla, máš vliv na podobu vaší spolupráce, neboj se ji formovat.
TBC --- 17:09:39 28.2.2020
???: hele obecně tento podobný pocit přesně znám, a taky jsem se s nim težko sžíval. (že se moc neptají a musí to vyjít z tebe.. a analyzant o tom musí mluvit o všem možném atd,, ale s tim pracuje imho většina škol (jsem laik, ostatní případně doplní)