Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHIZOGENES --- 14:33:49 27.3.2019
možná eště jednu k předchozím

to máte ten autistický problém: vzhledem k tomu, jak je ten krám (bhaktijóga) udělaný, není moc věcí, na které by nepomohl, co si tak vzpomenu

*imho/gtfo*
SEBIEN --- 22:17:39 25.3.2019
???: hledej Petr Řehák, pracoval léta ve Fokusu, teď má vlastní praxi.
??? --- 17:47:27 25.3.2019
???: trapný na to se vykašli - jim to trapný nebude, to že klient má právo bejt na tom tu hůř, tu líp fakt zvládaj.

Konkrétní mě nikdo nenapadá, stejně je přijímací postup stejný, že se ozveš a pak hledáte cestu jak spolupracovat.
??? --- 17:42:54 25.3.2019
???: Jasne, ze zkousela. Jedine nekoho jineho tam, ale uz mi je to trapny. A je tam treba nekdo konkretni, kdo te napada?
??? --- 16:41:50 25.3.2019
???: hele jestli si v Praze - zkoušela jsi to s Fokusem ?

Denní sanatorium
https://www.fokus-praha.cz/.../pomahame/centrum-brevnov/denni-sanatorium#psychoterapeuticke-programy
??? --- 13:47:49 25.3.2019
Ahoj, nekdo, kdo si troufa nebo umi zvladat trochu komplikovanejsi pripady? Hledam tak do 500kc/h, vic si nemohu dovolit, jsem nezamestnana (ID) a zesypana. Primarni je dlouholeta schizotypalni porucha, drive videna jako jina schizofrenie, coz mi taky narusilo celou duveru v system, jelikoz jsem citila, ze lecba nemiri jakoby spravne. Traumaticke manzelstvi, ktere ted vrcholi a citim se zrazena a bez podpory nikoho. Rodinne problemy. Financni zavislost na rodine, pricemz na mne neberou ohled, jsem "parazit". Potrebuji nekoho s trpelivosti, kdo mi da opravdu moc casu a kdo vidi i do toho algoritmu mysleni. Treba mivam potiz na terapii dochazet, reknu to terapeutovi a ukonci to se mnou, coz je proste poslani do prdele, kdyz akorat vychazi mozna neco na povrch. Nebo se muj stav pocas terapie zvykne zhorsit az do tranzitni psychozy, coz spise souvisi s oteviranim se, a terapeut to se mnou ukoncil a nechal me tak. Mam z toho trauma, casto i paranoie ze samotnych terapeutu. Uz to bude asi muj posledni pokus. Duveru jsem schopna nadobudnout po velmi dlouhe dobe, napr k psychiatrovi po 7 letech, coz je pro mnohe terapeuty asi nepredstavitelny horizont. Mluvim neprimo, neumim popsat veci, tak jak to citim, nevim, co citim, vyjadruji nekdy opacny vyznam nez jak to myslim a ja vim, ze je to strasne debilni pro toho terapeuta, ale jinak to neumim. Vsichni jsme vlastne nakonec na sve trapeni sami, vidte.
ANOUS --- 12:10:25 24.3.2019
Ahoj.
Poskytuji psychoterapii v centru Prahy.

Mám za sebou celou čtyřletou sebezkušenostní část psychoterapeutického výcviku PCA (na osobu zaměřená psychoterapie Carla Rogerse), aktuálně jsem v supervizní části, která končí v červnu 2019. Mám vystudovanou psychologii a sociální práci a v hlavním pracovním poměru pracuji nyní už 5 let s lidmi s duševním onemocněním. Je mi 29 let.

Kde bychom se scházeli? Praha - soukromá kancelář na Václavském náměstí
Kdy? Vždy se individuálně dohodneme, jsem v časech flexibilní
Za kolik? Od druhého setkání 500,- Kč za 50min. První setkání je pro to, abyste se rozmysleli, zda se budete chtít potkávat opakovaně.
Případně pište na: anetjung@seznam.cz

Aneta
STALK --- 21:02:54 22.3.2019
???: To jsem nezažil. Sestry necvičí nic. - Vyjimkou je rehabilitační sestra co tam přijde 1-2x týdně na (dobrovolnej) program - to neni jóga. Program "Jóga s prímářem" je nepovinej. - pokud se něco nezměnilo za 5-6 let. - O smích nejde :) spíš o celkovej přístup a vůbec ducha tamní léčby- (což je podle mě prostě hlavně On :) - to by bylo na delší povídání. reagoval jsem proto že mi tvrzení že jóga je tam důležitou součástí léčby přijde hodně nadnesený. nic ve zlym
??? --- 20:51:42 22.3.2019
STALK: Myslím Nešpora, ale jaksi primárně s pacientama cvičej sestry, žejo. A bez veverčího smíchu.
STALK --- 20:47:06 22.3.2019
???: Ehm. To jako myslíš Nešpora? - obávám se že v jeho podání se sebevětší poklad zmení v dogma který je pro 90% pacientů dost nestravitelný.