Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ESFX --- 9:14:06 30.3.2017
Jaké máte zkušenosti s abreaktivním chováním při terapii s erudovaným terapeutem?Jedná se mi o prožitek při tak soucitné empatii, že může být na místě pláč na obou stranách. Pokud se stane propuknutí smíchu s pláčem s mírnými křeči např. viditelné ohýbání malíčku nebo skryté lehce bolestivé ve svalech, současně mohou být i mdloby, jedná se o typ "euforie" nebo "hysterie"?
??? --- 22:13:35 29.3.2017
TADEAS: nou, why did you linked this?! :D
TADEAS --- 21:53:11 29.3.2017
DARJEEL: a nez je stabilizovan tak i po smrti .)
DARJEEL --- 14:52:22 21.3.2017
???: mozek je plasticky cely zivot, zmena je mozna vzdy :)
??? --- 12:16:57 21.3.2017
???: Hele řek bych, že je pro většinu asi lepší vědět, co už jsi absolvovala a kam jsi došla, akorát bude chtít spíš slyšet jaký ty si z toho měla pocity a ne nějakej výčet diagnóz/ škatulek, který ti dali jiní nebo ty sama (to je zvlášť moje specialita). Když to budeš vyprávět, tak už si tě asi terapeut usměrní, aby ses vrátila k sobě a tak.
Já teď zase řešim, jestli se mnou terapeutka nesdíli moc svoje pocity - odchází totiž z toho zařízení, kde jsme se seznámili (Ondřejov) a ne zcela v dobrym. Jakože mi to nějak nevadí, pač díky tomu v ní vidim taky člověka, ale zase si řikám, na kolik je to profesionální - jakože takovej ten trochu "jsme kamarádi" přístup. Zase myslim, že se mi s ní pracuje dobře a souhlasila, že se mnou zkusí terapie při procházce venku, což mi přijde zajímavý a já osobně se i víc uvolnim
??? --- 12:09:49 21.3.2017
MORPHLER: obavam se, jestli uz nejsem moc stara na prekonfiguraci, ale diky za podnet. Ja uz jednu transformativni terapii mela, znovu jsem se narodila, hodne zasadnich veci v zivote zmenila a tehdy jsem prave nerekla terapeutovi z minulosti nic, vecsinu vsak pochopil sam uz tak prvnim, druhem sezeni. Ale to byl opravdu vydareny terapeut i vztah mezi nama. Bohuzel po par letech jsem vhupsla zpatky do svych propadu.
Nova terapeutka se dle mne zameruje na trochu jinou klientelu (ale dostala jsem se k ni retezem referenci, tak zkousim) a obavam se, ze by me s dg.schizofrenie poslala do haje. Uz by nebyla prvni. Avsak ja nechci k nekomu, kdo se na to zameruje a bude ke mne pristupovat jako k negramotnymu a nesvepravnemu. Na druhe strane kdyz tu schizu vynecham a zatim jsem ji rekla jen, ze nejvetsi problem mam se strachem, tak je otazka jakze dlouho bude trvat nez pochopi tu komplexnost za tim..
Nechci tady moc flameovat..asi proste zkusim par sezeni a uvidim..
MORPHLER --- 8:14:59 21.3.2017
???: Jako terapeut bych te o tom nechal mluvit, kdybys o tom chtela mluvit, obzvlaste ze zacatku a to hlavne proto, abys mohla rict co potrebujes a take nemela pocit ze me tve problemy nezajimaji.. a, ano, taky samozrejme i abych mel par informaci, ale to je vedlejsi, to dulezite z tveho zivota bys mi rekla i kdybychom se bavili soucasnosti a vyhledu do budoucna ... ale ze bych potreboval pro praci na necem aktualnim jako na reseni orientovany terapeut vedet do podrobna tvou minulost, celou historii, to zase ne. Naopak mam par duvodu, proc bych te pozdeji u vraceni se k minulosti a celemu tomu pribehu zastavoval a ty popisy, ktere si uz taky mozna leta (nejen v terapii) opakujes te dal opakovat nenechal... abychom spolu mohli vytvaret novy pribeh tveho zivota.

Kdybych byl hlubinný terapeut, tak se ale bez toho detailniho historickeho popisu asi neobejdeme...

A jeste jeden podnet ti k tomu muzu dat- jestli jsi to doted v terapii pracovala jednou z tech variant (at uz mluvit o tom, nebo naopak bez popisu minulosti) a moc to nikam nevedlo, mozná by stálo za to zkusit ted ten druhy zpusob - delat to jinak nez v minule terapii.
PETGRIDUS --- 21:22:55 20.3.2017
???: tak když to řekneš tak ušetříš terapeutovi a sobě nějaký čas ne? a případně na nějakých zmíněných věcech může stavět. ale beru to jen z laického pohledu klienta.
??? --- 20:02:25 20.3.2017
???: je mozne, ze by to ta terapeutka nechala na mne, jeslti chci o tom mluvit nebo ne.. nebo by mozna uprednostnila to vedet, kdybych o tom uz zacala.. Jenomze v tomhle je pro mne ta prace s lidma, psychoterapie specielne, cerna skrinka. Mam pocit, ze tam neplati pravidlo, ktere plati v oborech, na ktere jsem spise zvykla, a to sice ze vsechny data jsou bud ke prospechu nebo je jedno, ze je mame.
??? --- 19:40:17 20.3.2017
???: Se ho na to nejlépe zeptej ne ? Pokud je pro jeho přístup lepší mít obrázek hned ze začátku, tak můžeš vyprávět a pokud bude chtít mít nejdřív nějaký vlastní dojem, můžete pokračovat "na čisto" a pak se k tomu dostanete. Ale fakt bych se ho zeptal, co je výhodnější pro jeho způsob práce