Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:26:27 31.12.2016
ZOEL: respektive - pokud terapie s tím co se ti o něm teď zdává bude fungovat úspěšně, tak tě hormony a city vůči němu přejdou.
??? --- 13:25:54 31.12.2016
ZOEL: s jinými, než tě měli v péči....
Respektive i teď si klidně nějakého pořiď, ale jiného, než u kterého se léčíš a začněte normálně, férově a partnersky. Ne jako princezna v nesnázích a chápavý rytíř na bílé pohovce.
ZOEL --- 13:22:23 31.12.2016
???: a když projdu úspěšnou terapií, tak pak už jsou vztahy s psychoterapeuty povoleny? :)
??? --- 9:37:04 31.12.2016
ZOEL: ne - přenos se nesmí přehoupnout do reálného vztahu, ale pokud to neukončíš a budete s tím pracovat, tak se to prohloubí do daleko hlubšího terapeutického vztahu a proces terapie se pořádně rozjede.

Nebal svého terapeuta, prozkoumej ty děje proč by ses do něj měla zamilovávat a jak to souvisí s tvými předchozími zamilování a připojenými psychickými průšvihy.

Takže o tom co prožíváš a o čem fantazíruješ přines do terapie.

To že to nezvládá a uvažuje o ukončení je nejspíše tvoje projekce - něco takového není vyjímečná situace. Pokud by to ukončit chtěl, tak dotyčný není dobrý terapeut a v žádném případě nenaskoč do vzorce - ukončíte terapii a začnete spolu chodit.

Dopadlo by to ve výsledku daleko hůř, než tvoje dosavadní vztahové karamboly. Z jeho strany by to bylo zneužití moci a protože by si s tebou začal, když je ti zle, tak by ti nevědomky bránil se uzdravit, protože by přišel o dynamiku vztahu.
ZOEL --- 23:29:43 30.12.2016
ESTEL: Žádostí o přijetí jsem myslela opětování mých citů, realizaci protipřenosu v praxi jeho odehráním. Ve svých představách jsem snila o přijímajícím objetí z jeho strany, tenhle návrh však z etických důvodů zamítnul.

Pravdou je, že zmatená jsem. Nevím nakolik to celé vnímat jako součást terapie a nakolik je to realita. Zvlášť, když poslední sezení ukončil se slovy, že si myslí, že se to vyvíjí slibně. Třebaže chvíli před tím uvažoval o ukončení terapie. Zjevně to nezvládá a má v tom sám zmatek. Uvidíme, co přinese další sezení.
ESTEL --- 12:19:31 30.12.2016
ZOEL: Vlastně přemýšlím nad tím, co jsi to chtěla a potřebovala, když jsi terapeutovi říkala, že je pro tebe důležité, aby tě v rámci terapie přijal. Co pro tebe znamenalo "být přijata v terapii"? Mluvili jste o tom?
Protože viděno zvnějšku, nedává mi to smysl. Ty žádáš o přijetí v rámci terapie... a terapeut najednou mluví o luxusu, který si nemůže dovolit (?) navrhuje setkání mimo terapii.

Zatím ve mě popsané chování tvého terapeuta vzbuzuje nedůvěru a obavy. Říkám si, že pokud ten člověk nedokáže nebo nechce pokračovat s tebou v terapeutické práci, kvůli které jsi přišla, měl by si to nejdřív srovnat v hlavě a tak s tebou domluvit postup - bezpečný, srozumitelný a výhodný pro tebe jako člověka, který přišel hledat pomoc s osobními problémy. Ale on tě nechal ve velmi nepříjemné a nevyjasněné situaci. Řeči o luxusu, o vyříkání si věcí mimo terapii a uhrančivé pohledy mi přijdou matoucí, zatěžující a ptám se, kde je v tom péče o tebe a kde je jeho zodpovědnost za jasný rámec terapie.

ZOEL: Přála bych ti, abys v partnerském vztahu nebyla skromná :o) A hodně bych ti přála, abys v terapii s dobrým teraputem přišla na to, proč se spokojíš s málem a proč si nevážíš sama sebe natolik, abys od vztahu a od partnera chtěla i něco víc, než jen to, aby tě partner oplodnil a nepil.
ZOEL --- 23:26:01 29.12.2016
TRUHLIK: dítě a partnera-nealkoholika. jsem poměrně skromná. myslím si, že něco takovýho mi může poskytout i vztah s psychoterapeuem, který přejde do roviny skutečnýho vztahu.

samozřejmě předpokladem navázání takovýho skutečnýho vztahu by byla tomu předcházející diskuse s psychoterapeutem, jestli mi něco takovýho může ve výsledku poskytnout a jestli by souhlasil s ukončením terapie a pozváním na rande mimo terapii. pokud by s pozváním na rande nesouhlasil (ať už z etických důvodů nebo z důvodů překážek v jeho osobním životě), bylo by zřejmě vhodný terapii ukončit. s tím jsem už dopředu srozuměná.
TRUHLIK --- 14:52:35 29.12.2016
TRUHLIK: Oprava: co by ti takový spokojený vztah měl dát je ta správná otázka.
TRUHLIK --- 14:51:49 29.12.2016
ZOEL: ...a že to, co potřebuju, je především spokojený vztah.
S kým ten spokojený vztah chceš?

Vztah s kýmkoliv, kdo má psychicky výrazně jinou hladinu než ty sama (ať už nahoru či dolů) povede časem k vytváření závislosti jedním nebo druhým směrem. Vyžadování si pozornosti, času, odpovědí, které vůči sobě budete generovat, bude těžké udržet v rovině, ve které je to oběma příjemné.
Toliko můj názor a zkušenost ze vztahů, kde jsem hrál roli terapeuta své partnerce a to až do chvíle, než jsem si to uvědomil a rozhodl se to nedělat. Žádný z těch vztahů nedopadl dobře, protože druhá strana byla "zastavením" příliš překvapená, krom toho to brala i jako zradu, protože: "to přece je tvoje role".
ZOEL --- 0:25:55 28.12.2016
jinak nutno dodat, že poté, co jsme přešli do osobní roviny, tak se jeho obraz v mých očích jaksi polidštil a iluzorní přenosový pocity odpadly, už ho vidím realističtěji. můj zájem o něj nicméně přesto pořád trvá.