Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PAVLINKA --- 19:28:10 21.6.2016
nabizim sebe - pracuji jak soukrome, tak pod projektem, 100kc za sezeni - Pisecka 17, Praha 3, vice muzeme v poste
jsem psychoterapeut
PAVLINKA --- 19:26:51 21.6.2016
LUSY: nasla jsem podle mne velmi pekny popis

Psycholog pomáhá psychologickými prostředky. Probírá s vámi, co vás trápí, hledá spolu s vámi řešení. Pokud není psycholog zároveň psychoterapeutem, obvykle pracuje jako poradce, tedy dává doporučení. Protože jeho nejdůležitějším nástrojem je rozhovor, věnuje vám obvykle více času než psychiatr.

Psychoterapeut využívá kromě rozhovoru i další metody, jejichž účelem je pomoci klientům lépe zvládat životní situace a vlastní prožívání. Psychoterapie se obecně vzato do větší hloubky než poradenství zabývá emocemi klientů a proto v psychoterapii hrají značnou roli kromě teoretických znalostí terapeuta také jeho vlastní životní zkušenosti a dovednosti. Psychoterapeut nedává rady, ale vede klienta k tomu, aby sám nalezl řešení své situace. Aby psychoterapie fungovala, je důležité, aby si klient s psychoterapeutem rozuměli, aby si lidsky "sedli". Buďte si toho vědomi při výběru psychoterapeuta! Psychoterapeutem může být psycholog, ale i psychiatr a stejně tak se psychoterapeutem může stát i člověk se zcela jiným vzděláním, pokud absolvuje několikaletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik.
LUSY --- 15:32:13 21.6.2016
Tip na nějakého psychologa kterého proplácí OZP? V Praze... Mimochodem jaký je rozdíl mezi psychologem a psychoterapeutem? vlastní nevím ke komu z nich jít :)
PAVLINKA --- 13:43:37 7.6.2016
Pracuji i soukrome na Praze 3 - cena ze setkani 600Kč
PAVLINKA --- 13:42:56 7.6.2016
ahoj, nabizim se)

zajimava cena za sezeni, skoro jako na pojistovnu.) je to dano tim, ze pracuji pod projektem Prahy 3, ale klienti jsou v anonymite, tzn, i jina Praha se da. V lete bude provoz omezen, ale to se jeste dovymysli...

DARJEEL --- 20:48:41 14.5.2016
???: jo to je mozny...
??? --- 20:14:49 14.5.2016
DARJEEL: Mě říkala že gestalt
DARJEEL --- 8:20:24 3.5.2016
???: tak "vysoke naroky" mohou mit ruzny puvod a nekdy to nemusi byt o (ne)kvalite terapeuta:)
Terapeut v terapii - to muze jit jako po masle nebo drit jak smirgl;)
Kostinkova a Hytych myslim ok, akurat teda Hytych je satiterapeut, jestli si neco nedodelal dalsiho. Kostinkova tusim nejaka postmoderna ala Harlene Anderson?
??? --- 22:36:05 2.5.2016
DARJEEL: ne to je dotaz kamarádky co je v USA a nakonec si místo přerušeného KBT u Praška udělala výcvik přímo v Ericksonů... Termín orientace na změnu je její formulace.

No a její kamarádce teď hrabe z izolace na mateřské a nového těhotenství a hledá, komu by ji v Brně svěřila.

S tím že, ano, má velmi vysoké nároky...

(Barbariče a jeho žáky ani nemá smysl zmiňovat ;-) )


Momentálně konkurzem na doporučení prošli Hytych a Kostínková a ještě kdosi přes třetí kolegyni ;-)
DARJEEL --- 22:19:31 2.5.2016
???: orientovany na zmenu je co?;) nejaky solution-focused apod.?
Vypada to, ze uz nejaka neliba zkusenost s terapeuty byla, podle toho co pises...