Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LITROP --- 12:50:19 7.6.2015
GIA_: Ahoj mam kamaradku Irku ma ted praxi v Praze preptam se jak je na tom s casem
GIA_ --- 14:47:10 6.6.2015
Ahoj,
nemáte pls tip na anglicky mluvícího terapeuta, který se zabývá vztahy mezi partnery?
Díkys
??? --- 8:28:12 6.5.2015
???: hlavně to ani nebude chtít dělat, nejdřív soma a pak psyché...
??? --- 20:40:25 5.5.2015
TRISMEGISTOS: no ale právě na to potřebuješ neurologa a psychologa co dělá s neurologickými pacienty. Bez zkušenosti a přístrojů to prostě nerozlišíš. A sebelepší terapeut s běžně neurotickou klientelou prostě nebude umět určit co má smysl opravovat a co je holt organické poškození a je třeba se s tím naučit žít.
TRISMEGISTOS --- 20:26:45 5.5.2015
Dostal jsem o Vás spousty rad a tipů. Všem Děkuji


???: Rozumím. Bohužel, nejsem si jistý jestli některé příznaky úrazu nepředcházely. Častá plačtivost, pocit "vykořeněnosti", rezignovaný přístup. To vše, celkem jistě to vím, se u ní objevovalo už dřív. Úraz jen zvýšil "náklad" na neúnosnou mez. Myslím, že jsem dodané informace pomotal. Poradím se s některým z doporučených odborníků. Díky
??? --- 13:14:04 5.5.2015
???: jasný.... akreditace MZ ČR od konce roku 2012 tuším, před rokem opakovaně získána... od podzimu 2014 i evropská akreditace. Ale zatím jediná tělově orientovaná psychoterapie co to má u nás... ti boysenovci a další zatím myslím nemají ani tuzemskou...
??? --- 13:12:23 5.5.2015
???: super. To jsem ráda. Informaci jsem nějak prošvihla, jak jsem se přestala zajímat o další kariéru v oboru.
??? --- 12:44:58 5.5.2015
???: biosyntéza má akreditaci jak MZČR tak i EAPI... to druhé nemá v čr skoro nikdo...
NARVAH --- 10:28:13 5.5.2015
podle mě je absolvování akreditovaného výcviku teprve začátek.. ne záruka, že je terapeut kvalitní.. k tomu si myslím, že je delší cesta než pst výcvik.. navíc s tím, jak se u nás roztrhl s výcviky pytel je to s jejich kvalitou na pováženou
??? --- 8:53:20 5.5.2015
NIKAO: u těch co mají smlouvu s pokladnou je zcela zřejmé, že mají výcvik a praxi v rámci atestace. Ale v žádném případě to neříká, že ti co smlouvu nemají jsou neschopní. Naopak terapeuti s dobrou pověstí se většinou časem na opruz s pojišťovnou vykašlou, protože se mnohem lépe uživí za přímé platby.

Klíčové je, jestli terapeut má regulérní psychoterapeutický výcvik. Tj. 500 hodin a razítko dalšího institutu pro vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Ale - třeba terapie orientovaná na tělo, tuším ještě registraci nedostala a rozhodně to nesnižuje kvalitu jejich výcviku.
TRISMEGISTOS: hledej psychology na nějakém neurologickém oddělení fakultuní nemocnice.

Rogerian na něco, co velmi pravděpodobně má fyzilologický podklad, je rogeriánský přístup je téměř jistě volovina. A teda ta logoterapie taky vypadá mnohem lépe ve Franklových knihách, než pak v reálu.