Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARJEEL --- 8:28:12 6.5.2015
???: hlavně to ani nebude chtít dělat, nejdřív soma a pak psyché...
??? --- 20:40:25 5.5.2015
TRISMEGISTOS: no ale právě na to potřebuješ neurologa a psychologa co dělá s neurologickými pacienty. Bez zkušenosti a přístrojů to prostě nerozlišíš. A sebelepší terapeut s běžně neurotickou klientelou prostě nebude umět určit co má smysl opravovat a co je holt organické poškození a je třeba se s tím naučit žít.
TRISMEGISTOS --- 20:26:45 5.5.2015
Dostal jsem o Vás spousty rad a tipů. Všem Děkuji


???: Rozumím. Bohužel, nejsem si jistý jestli některé příznaky úrazu nepředcházely. Častá plačtivost, pocit "vykořeněnosti", rezignovaný přístup. To vše, celkem jistě to vím, se u ní objevovalo už dřív. Úraz jen zvýšil "náklad" na neúnosnou mez. Myslím, že jsem dodané informace pomotal. Poradím se s některým z doporučených odborníků. Díky
DARJEEL --- 13:14:04 5.5.2015
???: jasný.... akreditace MZ ČR od konce roku 2012 tuším, před rokem opakovaně získána... od podzimu 2014 i evropská akreditace. Ale zatím jediná tělově orientovaná psychoterapie co to má u nás... ti boysenovci a další zatím myslím nemají ani tuzemskou...
??? --- 13:12:23 5.5.2015
DARJEEL: super. To jsem ráda. Informaci jsem nějak prošvihla, jak jsem se přestala zajímat o další kariéru v oboru.
DARJEEL --- 12:44:58 5.5.2015
???: biosyntéza má akreditaci jak MZČR tak i EAPI... to druhé nemá v čr skoro nikdo...
NARVAH --- 10:28:13 5.5.2015
podle mě je absolvování akreditovaného výcviku teprve začátek.. ne záruka, že je terapeut kvalitní.. k tomu si myslím, že je delší cesta než pst výcvik.. navíc s tím, jak se u nás roztrhl s výcviky pytel je to s jejich kvalitou na pováženou
??? --- 8:53:20 5.5.2015
NIKAO: u těch co mají smlouvu s pokladnou je zcela zřejmé, že mají výcvik a praxi v rámci atestace. Ale v žádném případě to neříká, že ti co smlouvu nemají jsou neschopní. Naopak terapeuti s dobrou pověstí se většinou časem na opruz s pojišťovnou vykašlou, protože se mnohem lépe uživí za přímé platby.

Klíčové je, jestli terapeut má regulérní psychoterapeutický výcvik. Tj. 500 hodin a razítko dalšího institutu pro vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Ale - třeba terapie orientovaná na tělo, tuším ještě registraci nedostala a rozhodně to nesnižuje kvalitu jejich výcviku.
TRISMEGISTOS: hledej psychology na nějakém neurologickém oddělení fakultuní nemocnice.

Rogerian na něco, co velmi pravděpodobně má fyzilologický podklad, je rogeriánský přístup je téměř jistě volovina. A teda ta logoterapie taky vypadá mnohem lépe ve Franklových knihách, než pak v reálu.
NARVAH --- 20:45:03 3.5.2015
Ještě bych k tomu dodal: jestli se zajímáte o Boha, protože AA s Ním ve 12ti krocích operují.

Např.: "Rozhodli jsme se předat svoji vůli a svůj život do péče Boha, tak jak ho my sami chápeme." nebo "Byli jsme zcela připraveni k tomu, aby Bůh odstranil všechny tyto naše charakterové vady." a taky "Pokorně jsme Ho požádali, aby naše nedostatky odstranil." a dál "Pomocí modlitby a meditace jsme zdokonalovali svůj vědomý styk s Bohem, jak jsme Ho chápali my, a modlili se pouze za to, aby se nám dostalo poznání Jeho vůle a síly ji uskutečnit."

Dle mé zkušenosti neuzdravují tyto principy, ale spíš podporující skupinová setkávání AA, které je ve své činnosti docela úspěšné, zároveň má však rysy sekty (což nemusí být na škodu).
BARBARA0709 --- 23:48:28 2.5.2015
Nie len pre tých, ktorí sa zaujímate pre adiktológiu, by mohol byť inšpiratívny seminár "12 kroků anonymních alkoholiků -cesta uzdravení", ktorý spoluorganizujem 6.6.2015 v Prahe. Je zameraný na to, jak funguje uzdravovnie nielen zo závislosti a jak sa týmito princípmi možme čo by pomáhajúci profesionáli inšpirovať v našej práci. Viac info tu:
12 kroků Anonymních alkoholiků - Cesta uzdravení | TERRA
http://www.terraweb.cz/news/39/91/12-kroku-Anonymnich-alkoholiku---Cesta-uzdraveni
Seminár povedie slovenská psychoterapeutka a klinická psychologička Mgr. Hana Vojtová.
Ste vítaní.