Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARBARA0709 --- 23:48:28 2.5.2015
Nie len pre tých, ktorí sa zaujímate pre adiktológiu, by mohol byť inšpiratívny seminár "12 kroků anonymních alkoholiků -cesta uzdravení", ktorý spoluorganizujem 6.6.2015 v Prahe. Je zameraný na to, jak funguje uzdravovnie nielen zo závislosti a jak sa týmito princípmi možme čo by pomáhajúci profesionáli inšpirovať v našej práci. Viac info tu:
12 kroků Anonymních alkoholiků - Cesta uzdravení | TERRA
http://www.terraweb.cz/news/39/91/12-kroku-Anonymnich-alkoholiku---Cesta-uzdraveni
Seminár povedie slovenská psychoterapeutka a klinická psychologička Mgr. Hana Vojtová.
Ste vítaní.
TRISMEGISTOS --- 21:28:27 30.4.2015
Ahoj, měl bych na vás prosbu. Hledám terapeuta s vhodným přístupem pro ženu kolem 50let. Dodám, že je z Prahy a dojíždění by pro ni bylo problematické. Myslím, že by mohlo i celkově snížit její terapeutickou motivaci. (Nehledě k dalším, závažnějším důvodům ke kterým se dostanu.) Proto přicházejí v úvahu pouze terapeuti pracující v Praze.
Po středně vážném úrazu hlavy, s některými neurologickými následky jako jsou: spontánní ztráty vědomí trvající i desítky vteřin (bez schopnosti vybavit si co jim předcházelo), snížená pracovní soustředěnost ( pracuje jako zlatnice. jemná motorika zachována, jen vše trvá mnohem déle a je třeba vyvinout více soustředěného usilí.), bolesti hlavy, trpí i poruchami psychickými. Především je to velice častá plačtivost (bez zjevného důvodu), letargie, a ztráta "životního elánu".

Vím, že pravděpodobně navrhnete neurologickou péči. Myslím, že takto je o ní dobře postaráno a že zmíněné psych. projevy nemusí nutně souviset s tímto úrazem. Respektive, nemusí být- nevím jak to nazvat, fyziologického rázu.
Protože jí velice dobře znám, zdá se mi, že její úraz vyvolal, nebo mohl vyvovat, více či méně uvědomované obavy o vlastní život.
Její možnosti s někým si hloubce pohovořit jsou zoufalé. Partner je na slovo skoupý, děti žijí v zahraničí. Nejbližší osoba- její matka, před nedávnem zemřela (cca 2roky). Posledních deset let pro ni bylo velice obtížných z mnoha důvodů a i přes její snaživý optimismus je viditelně už blízko hranic svých sil.

Z toho mála co vím o psychoterapeutických přístupech se mi zdá nejvhodnější přístup Rogerovský nebo Logoterapie.

Pokud prosím znáte někoho vhodného kdo může přijmout nového pacienta, ozvěte se mi prosím vás do pošty. Bývám na internetu zřídkakdy, ale tento týden by to snad mohlo být o něco častěji. Mohu tedy při dotazech informace - budu-li vědět, rozšířit.

Děkuji
FEFERONKA --- 9:58:22 27.4.2015
Ahoj, máte někdo zkušenost s compassion focused therapy? (články atd mám, zajímá mě zkušenost-osobní či zprostředkovaná)
SH5PER --- 18:34:47 25.4.2015
Nabízím k pronájmu nově zrekonstruované a zařízené prostory v klidné lokalitě a s výbornou dostupností MHD - ke koučování a terapii - http://www.rozvijimse.cz/prostory-kde-pracujeme/ .

Kancelář se nachází ve Strašnicích jen pár minut chůze od metra Strašnická nebo tramvajové zastávky Nádraží Strašnice. Parkovat se dá snadno na parkovišti u domu či na ulici před domem. V domě, kde je kancelář, je ticho, klid a soukromí, sídlí zde jen několik firem. Lze využívat 2 toalety na chodbě.

Cena za 60 minut je 250 Kč, cena za celý den je 1500 Kč. Při pravidelném využívání zajímavá sleva.
NARVAH --- 12:36:12 24.4.2015
Podle mě v základě slibuje nesplnitelné, tudíž jeho terapie má neeitické, amorální i manipulativní rysy.
DAW --- 12:06:39 24.4.2015
MORPHLER: Říkám si: je jeho způsob práce tak moc odlišný od např. behaviorálně kognitivní terapie? A je jeho paternalistický styl (terapeut jako opravář cizích problémů) tak moc odlišný od způsobu práce velké spousty psychologů a psychoterapeutů? Imho je spíš plusem pro něj, že je zcela otevřenej a je to lepší, než různé způsoby skryté manipulace, které třeba nepůsobí tak naivně, ale v důsledku mohou napáchat mnohem větší škody..
NARVAH --- 11:18:46 24.4.2015
dostal sodu, b_l_b
NIKAO --- 23:40:54 23.4.2015
No jo..existují u psychoterapeutů nějaké kontroly ohledně profesní oprávněnosti? ta věta zní hrozně, ale je to přece jenom řemeslo..:)
??? --- 11:28:02 19.4.2015
???: zázračná metoda jejíž základem je sugesce že nemám problém. Stejný efekt jako zázrančná detoxifikace čímkoliv.

Autor začal u Dragomireckého.

Instatní placebo coby super zdroj prachů - pro autora navíc výdělečné v tom, že se nemusí namáhat s prací s lidma, ale jen školí lidi.

jupí.