Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KETHAMINA --- 17:21:20 14.9.2014
???: a byl jsi na jednodenním semináři nebo na více setkání?

Ta spolužačka mě přesvědčovala, že na krátký schůzky je jinej, než v dlouhodobější spolupráci. Ten kurz, co otvírá je právě ve dvojici s nějakou z "hagioterapeutek", ale nepíše tam přesně z kterou.
??? --- 17:01:57 14.9.2014
AIM_FREEMAN: Presne. Ja jsem byl u Remeše na semináři práce s náboženskostí človeka. On nedává vůbec prostor pro svobodnou náboženskost človeka. Všechno vidi ze svého vědeckého hlediska které se u něj zvláštne kombinuje s krěsťˇanskými dogmaty. Jeho postoj k všemu jinému je prezíravej a povýšenej. Odcházel jsem dost zklamanej, ale měl jsem jasno v om jak s náboženskostí človeka pracovat nechci. Alenu Halamovou znám z Diakonie, kde nám děla supervize dobrovolniku. Jeji prirozene pusobici pristup orientovanej na člověka a pecujici materska energie(jak uz psal Narvah) z ni dela podle me dobrou terapeutku, ktera ma co predat i ve skupinove praci.
NARVAH --- 11:55:56 14.9.2014
ketha: lesní školky paráda.. představuji si to něco jak jiskřičky
DARJEEL --- 2:47:46 14.9.2014
DAW: asi nečetl orientalismus a další stěžejní díla... jinak bohužel i méně orotdoxní katoličti "praktici" mívají bohužel často omezený scope a spostu reaktivních keywords, v rámci kterých jdou do silných obran... no co už, domácí tradice :)
DAW --- 1:52:30 14.9.2014
AIM_FREEMAN: Jo tak to si dokážu představit. Je zajímavý, jak v kulturní antropologii dospěli už před mnoha desítkama let k uvědomění si toho, že nelze posuzovat odlišné kultury na základě ideových konstruktů vycházejících z vlastní (západní) kultury.. člověk by si tak nějak myslel, že už to přece dávno víme.. a pak tady pan Remeš přednáší na vysoký škole tyhle bláboly a voni mu za to ještě platěj.. cha
AIM_FREEMAN --- 22:49:58 13.9.2014
DAW: Nalákat názvem kursu, to on umí. Koneckonců katolíci měli vždycky dobrej marketing ;). Já mám s Remešem podobnou zkušenost jak ty, ještě umocněno tím, že tam z toho svého křesťansky psychologizujícího dogmatického pohledu vykládal mj. zenové koany. Takhle naprosto se minout.. Ono nejde o to, že by se nedalo cokoli použít jako pole hermenautického výkladu z určité pozice. Jen...strašně zavádějící. Doslova tam dezinterpetoval minimálně jednu poměrně rozsáhlou duchovní tradici a mam pocit, že toho ten první den stihl projít více, aby zakotvil ve "zcela přirozeném" křesťanství. Spiritualita v ocelovém sevření normality. Tfujtajksl..vztekal jsem se, plakal jsem až k smíchu, směju se až k slzám ;D
KETHAMINA --- 19:20:50 12.9.2014
NARVAH: ještě jsem objevila kurz pro pedagogy v lesních školkách, tak váhám. Remeš mi moc v práci k ničemu nebude .)
NARVAH --- 15:55:47 12.9.2014
přesně, jak říká dejv.. podle mě i pouštní liška samozvaný romelius a rébulus by z toho byli zamentizovaní velice
DAW --- 15:32:38 12.9.2014
SANTAL: Jo vidiš.. jmenovalo se to Démonologie Otců Pouště.. nebo já už nevim, už je to pár let.. Každopádně to, jak to probíhalo pro mě bylo dost velký zklamání.. jak jsem psal: dogmatismus, myšlenková uzavřenost a manipulace s fakty ... Myslim si, že "Otcové Pouště" by se chytali za hlavu ;)
DESTINYX --- 14:55:19 12.9.2014
Me vzdycky prisla lehce kuriozni uz ta Remesova akademicka kombinace gynekolog-teolog. Docela by me zajimalo, co by z toho vylezlo, kdyby si lehnul Freudovi na kanape :-)