Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AIM_FREEMAN --- 22:49:58 13.9.2014
DAW: Nalákat názvem kursu, to on umí. Koneckonců katolíci měli vždycky dobrej marketing ;). Já mám s Remešem podobnou zkušenost jak ty, ještě umocněno tím, že tam z toho svého křesťansky psychologizujícího dogmatického pohledu vykládal mj. zenové koany. Takhle naprosto se minout.. Ono nejde o to, že by se nedalo cokoli použít jako pole hermenautického výkladu z určité pozice. Jen...strašně zavádějící. Doslova tam dezinterpetoval minimálně jednu poměrně rozsáhlou duchovní tradici a mam pocit, že toho ten první den stihl projít více, aby zakotvil ve "zcela přirozeném" křesťanství. Spiritualita v ocelovém sevření normality. Tfujtajksl..vztekal jsem se, plakal jsem až k smíchu, směju se až k slzám ;D
KETHAMINA --- 19:20:50 12.9.2014
NARVAH: ještě jsem objevila kurz pro pedagogy v lesních školkách, tak váhám. Remeš mi moc v práci k ničemu nebude .)
NARVAH --- 15:55:47 12.9.2014
přesně, jak říká dejv.. podle mě i pouštní liška samozvaný romelius a rébulus by z toho byli zamentizovaní velice
DAW --- 15:32:38 12.9.2014
SANTAL: Jo vidiš.. jmenovalo se to Démonologie Otců Pouště.. nebo já už nevim, už je to pár let.. Každopádně to, jak to probíhalo pro mě bylo dost velký zklamání.. jak jsem psal: dogmatismus, myšlenková uzavřenost a manipulace s fakty ... Myslim si, že "Otcové Pouště" by se chytali za hlavu ;)
DESTINYX --- 14:55:19 12.9.2014
Me vzdycky prisla lehce kuriozni uz ta Remesova akademicka kombinace gynekolog-teolog. Docela by me zajimalo, co by z toho vylezlo, kdyby si lehnul Freudovi na kanape :-)
NARVAH --- 14:01:49 12.9.2014
podle mě bejt bacenej posvátným mečem bude základ.. jak u rytířů u kulatýho stolu, který si v rámci toho vstupního rituálu nechali od ríši lajonharda useknout ucho.. bych do toho ty prachy investoval, lepší jak to rvat do podobnej legrácek jak je soleil circus
KETHAMINA --- 13:58:09 12.9.2014
Včera u obhajoby totiž jedna moje spolužačka měla téma, který to popisovalo a viděla jsem na konci BP v přílohách fotky dřevenýho meče, skleněých pohárů a co jsem jen tak očima prolítla a co spolužačka říkala,tak při svých kurzech tenhle meč drží a prej jím občas někoho "bací". Má od 8.10. zase nějaký výcvik asi za 3000,- tak jsem si říkala, že jestli to bude show, že bych zašla.
SANTAL --- 13:57:45 12.9.2014
DAW: Aha, tohle zní trošku jinak (mě prostě překvapili právě ti Otcové pouště, neb je sice katolická teologie uznává, ale... v podstatě je pomíjí, zatímco na nich výrazně stavějí své duchovno východní křesťanské církve, tedy i současné - a také to, co pak nazývají psychoterapií - i když jde o pojem teologie, ne psychologie, proto se poněkud liší).
Nicméně tohle učení je právě o démonech, vášních a tak - takže nic, co bych nečekala... a pojetí Boha je tam poměrně striktně dané taky (těma Otcema).
NARVAH --- 13:50:44 12.9.2014
jinak si narozdíl od dawa myslím, že se v hagioterapii pracuje s biblickými texty.. měl jsem v ruce tu knížku od halamové s remešem - má pěknej obal.. alenka halamová je jinak taková mamina.. si ji představuju, že by mohla bejt dobrá pro takovýto fakt pevný obejtí nějakýho klučiny či holky, co to měli těžký s mamkou či taťkou..
NARVAH --- 13:39:06 12.9.2014
kethamina: na jejich kurzu nee, ale halamovou znám osobně z výcviku