Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KETHAMINA --- 13:58:09 12.9.2014
Včera u obhajoby totiž jedna moje spolužačka měla téma, který to popisovalo a viděla jsem na konci BP v přílohách fotky dřevenýho meče, skleněých pohárů a co jsem jen tak očima prolítla a co spolužačka říkala,tak při svých kurzech tenhle meč drží a prej jím občas někoho "bací". Má od 8.10. zase nějaký výcvik asi za 3000,- tak jsem si říkala, že jestli to bude show, že bych zašla.
SANTAL --- 13:57:45 12.9.2014
DAW: Aha, tohle zní trošku jinak (mě prostě překvapili právě ti Otcové pouště, neb je sice katolická teologie uznává, ale... v podstatě je pomíjí, zatímco na nich výrazně stavějí své duchovno východní křesťanské církve, tedy i současné - a také to, co pak nazývají psychoterapií - i když jde o pojem teologie, ne psychologie, proto se poněkud liší).
Nicméně tohle učení je právě o démonech, vášních a tak - takže nic, co bych nečekala... a pojetí Boha je tam poměrně striktně dané taky (těma Otcema).
NARVAH --- 13:50:44 12.9.2014
jinak si narozdíl od dawa myslím, že se v hagioterapii pracuje s biblickými texty.. měl jsem v ruce tu knížku od halamové s remešem - má pěknej obal.. alenka halamová je jinak taková mamina.. si ji představuju, že by mohla bejt dobrá pro takovýto fakt pevný obejtí nějakýho klučiny či holky, co to měli těžký s mamkou či taťkou..
NARVAH --- 13:39:06 12.9.2014
kethamina: na jejich kurzu nee, ale halamovou znám osobně z výcviku
DAW --- 13:26:56 12.9.2014
Ještě pro upřesnění - z online slovníku cizích slov:

hagioterapie >> nová forma existenciální psychoterapie považující náboženskost za mimořádně mocnou intervenující sílu lidského duševna

Opravdu se nemá jednat o Remešovu dogmatologii s biblí!
DAW --- 13:22:58 12.9.2014
SANTAL: Hagios - z řečtiny = svatý, posvátný
To že si tam pan Remeš automaticky dosazuje bibli je právě už přesně docela zřetelnou známkou toho, o čem jsem psal v posledních pár příspěvcích - už bych to nerozváděl..
Ale hlavně: já byl na jiným semináři - jmenovalo se to "Psychoterapie Otců Pouště" a mělo se tam mluvit o asketech, kteří odcházeli do pouště hledat boha - a mluvilo se o nich fakt jenom těch prvních pět minut.
SANTAL --- 13:09:54 12.9.2014
DAW: Nalákal? Já měla pocit, že hagioterapie je (psycho)terapie pomocí Bible, tedy... bych tam tu Bibli fakt čekala :-)
DAW --- 12:42:15 12.9.2014
SANTAL: jojo.. někomu to takhle může i vyhovovat
Ten problém pak nastává, když někdo vychází z apriorního paradigmatu Bůh x Ďábel = Dobro x Zlo = Božské x Nebožské ... a na tom staví celý svůj seminář, zatímco posluchač (v tomto případě já) se s přednášejícím názorově rozchází ještě o level dřív... Tak to prostě těžko může fungovat a není nic špatného na tom, že to někdo takhle má hozený, ale měl by si ten člověk uvědomovat, že těch možností jak vnímat "Boha" je tady víc a měl by už předem dát lidem jasně na srozuměnou, že jeho seminář bude mít takovouhle formu (což bohužel bylo ve skutečnosti přesně naopak - nejenom, že nepřipouštěl názorově rozdílné komentáře (které někdy blokoval až poněkud infantilním způsobem), ale také "nalákal" do svého semináře lidi na atraktivně znějící téma, kterému se věnoval cca 5 minut a pak šup honem "tak teď si vezměte do ruky bible...")
SANTAL --- 12:29:58 12.9.2014
DAW: Tak zatím (v tomhle stručném odstavečku) nic, co by mě nějak odrazovalo :-) taky nic, co by bylo " spešl katolické", tedy ne jednoduše "křesťanské".
DAW --- 12:12:16 12.9.2014
DAW: Za tou poslední větou měl bejt otazník: "Stačí to takhle?"