Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIKAO --- 16:16:06 30.6.2014
psychologický výklad pohádek je super, ještě má animus anima v pohádkách, a rohr má na každej typ osobnosti jinou pohádku, chce to najít tu co je nejvíce podobná té jaké osobnosti-hysterie,narcismus, pocit vlastní hodnoty,vztahy, má toho hodně,dobře se čte. A pro nás ženy je u mě top C.P.E. ženy, které běhaly s vlky, tam jsem nedávno našla pohádku, co mě úplně rozsekala..

V tom symbolickym světě jsou občas hororový scény právě takový aby to zanechalo ten efekt.. a určitě spousta je ovlivněná křesťanstvím a postupem času jak si to lidé předávali slovy,tak i upravovaný, takové nevědomí naší kultury..
LADYWAVE --- 13:31:06 30.6.2014
NARVAH: janježek (HPO) byl myslím jeho první kniha, ty další, jsou mnohem lepší ;)
NARVAH --- 12:26:27 30.6.2014
kdysi sem si pročítal tohle: jlswbs.files.wordpress.com/2009/01/psychpohad.pdf
v pst jako technika se daj pohádky myslím dobře použít, např. napsat vlastní život jako pohádku..
co se týče němcový a erbena, jestli to číst dětem, nevím.. co jim takhle vlastně předáváme.. spousta z těch pohádek je hororových
DAW --- 11:58:40 30.6.2014
NARVAH: me od nej nejvic dostala knizka Zavisle vztahy. A par dalsich taky. Imho je to porad aktualni. Me se teda libily i nektery soucasny animaky od Pixaru. Nebo takovej South Park :) Imho genialni a psychologicky perfektne propracovanej serial. Ale myslim ze je porad dobre cist detem Nemcovou a Erbena a dalsi. Ze v tom jsou obsazeny koreny nasi kultury.
NARVAH --- 11:46:51 30.6.2014
ta knížka od rohra o janježkovi a bordeline mi moc nesedla..
moc nevím, jestli ty "tradiční báje a příběhy" dnešním dětem ještě někdo čte.. jestli se ty archetypální vzorce takhle ještě předávaj..
DAW --- 11:34:19 30.6.2014
Obcas kdyz tady tak procitam tenhle klub tak me napada ze hlavni smysl vycviku je naucit se komunikovat s jinejma terapeutama. To byva totiz mnohem vetsi orisek nez komunikace s klienty. Che che :)
DAW --- 11:28:57 30.6.2014
NARVAH: ja myslim ze to je o dost slozitejsi.. Hlavne se nejedna o "maminy moudra". Coz teda me prekvapuje ze to nevis. Ale samozrejme tady nemluvim o kaceru Donaldovi. Mluvim o tradicnich bajich a pribezich, ktere predavaji kulturni poselstvi a nesou v sobe spoustu archetypalnich vzorcu, ktery nevyzvracis, protoze jsou zakoreneny mnohem hloubs nez vubec dokaze kdokoli dohlednout.
Podivej se nekdy na neco od Heinze Petera Rohra - jak se da jedna kratka pohadka rozpracovat do cele knihy. Tolik obrazu a metafor je skryto na dvou ci trech strankach :)
NIKAO --- 22:58:58 29.6.2014
u sebe bych to nazvala spíš zkratkovitý způsoby jednání, ale myslím, že vím o čem mluvíš.. otázkou je, že člověk něco nasává a i vydává, kdyby vnímal svět jen podle sebe, tak bude hodně veliký individum téměř neschopný se bavit s ostatníma.. vždyť i to, že žijeme v čr a mluvíme češtinou člověka nějak ovliv'nuje a formuje..
NARVAH --- 21:05:56 29.6.2014
začneš třeba tím, že si je uvědomíš.. co ti dělaj.. jestli jsou tvoje
NIKAO --- 20:32:54 29.6.2014
s tím souhlasím, jak vyvracíš scénáře?