Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAW --- 11:34:19 30.6.2014
Obcas kdyz tady tak procitam tenhle klub tak me napada ze hlavni smysl vycviku je naucit se komunikovat s jinejma terapeutama. To byva totiz mnohem vetsi orisek nez komunikace s klienty. Che che :)
DAW --- 11:28:57 30.6.2014
NARVAH: ja myslim ze to je o dost slozitejsi.. Hlavne se nejedna o "maminy moudra". Coz teda me prekvapuje ze to nevis. Ale samozrejme tady nemluvim o kaceru Donaldovi. Mluvim o tradicnich bajich a pribezich, ktere predavaji kulturni poselstvi a nesou v sobe spoustu archetypalnich vzorcu, ktery nevyzvracis, protoze jsou zakoreneny mnohem hloubs nez vubec dokaze kdokoli dohlednout.
Podivej se nekdy na neco od Heinze Petera Rohra - jak se da jedna kratka pohadka rozpracovat do cele knihy. Tolik obrazu a metafor je skryto na dvou ci trech strankach :)
NIKAO --- 22:58:58 29.6.2014
u sebe bych to nazvala spíš zkratkovitý způsoby jednání, ale myslím, že vím o čem mluvíš.. otázkou je, že člověk něco nasává a i vydává, kdyby vnímal svět jen podle sebe, tak bude hodně veliký individum téměř neschopný se bavit s ostatníma.. vždyť i to, že žijeme v čr a mluvíme češtinou člověka nějak ovliv'nuje a formuje..
NARVAH --- 21:05:56 29.6.2014
začneš třeba tím, že si je uvědomíš.. co ti dělaj.. jestli jsou tvoje
NIKAO --- 20:32:54 29.6.2014
s tím souhlasím, jak vyvracíš scénáře?
NARVAH --- 19:56:14 29.6.2014
karen měla na mysli spíš postoje.. jinak myslím, že svět nepoznáváš podle sebe dokud nevyvrátíš ty scénáře.. nvrmnd
NIKAO --- 19:30:33 29.6.2014
NARVAH: tak k moudrám: jsou tři fáze vztahování se k lidem - od,k a proti...nevim, myslim, že to je horneyová, když se zasekneš na jedné z nich, tak je to dost na hovno... většinou to vzniklo u miminek, který právě moc blinkala a třeba schválně na maminku a vytvořilo si takový scénář ke všem lidem už do budoucnosti... (a je jedno jak moc potom poznávaj svět podle sebe, prostě konstrukt) ale třeba je spoustu z toho nějakou projekcí, klidně se zasměju sama sobě...

a ty minus, to měl být spíš dotaz ohledně terapie..- jestli se vám stává, že se setkáváte s lidma který přímo vyžadují mocenský přístup,nebo naopak a k věci..jsem v jednom krátkym "výcviku" (jestli se tomu dá tak řikat) a hodně narážim právě z důvodu terapie zaměřené mocensky a nedokážu se z té pozice vymanit.. Třeba u lidí, kterým chybí určitý morální "standardy" by se dalo mluvit o tom,že to může být pozitvní do určitý míry a po určitou dobu, ale dlouhodobě?
NARVAH --- 18:12:18 29.6.2014
reagoval sem na dawa a jeho předávání mouder, ne ta tebe
NIKAO --- 12:37:19 29.6.2014
NARVAH: hh hodně chytrý... nevím jestli má cenu ti VŮBEC NĚCO VYSVĚTLOVAT-...
Mluvim o klasických pohádkách, který všichni známe a jsou v nás určitým způsobem ukotvený a dalších, který už se po staletích tradujou a mají ten význam v sobě.. což bych ti asi hodně lichotila kdybych si myslela, že to pochopit můžeš, přijdeš mi jako nevybouřenej fracek, který nemá ani páru o ničem..

NARVAH --- 10:50:54 28.6.2014
myslim bude fajn, když pak to dítě ty máminý moudra z pohádek zase vyblinká a bude poznávat svět podle sebe