Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NARVAH --- 21:05:56 29.6.2014
začneš třeba tím, že si je uvědomíš.. co ti dělaj.. jestli jsou tvoje
NIKAO --- 20:32:54 29.6.2014
s tím souhlasím, jak vyvracíš scénáře?
NARVAH --- 19:56:14 29.6.2014
karen měla na mysli spíš postoje.. jinak myslím, že svět nepoznáváš podle sebe dokud nevyvrátíš ty scénáře.. nvrmnd
NIKAO --- 19:30:33 29.6.2014
NARVAH: tak k moudrám: jsou tři fáze vztahování se k lidem - od,k a proti...nevim, myslim, že to je horneyová, když se zasekneš na jedné z nich, tak je to dost na hovno... většinou to vzniklo u miminek, který právě moc blinkala a třeba schválně na maminku a vytvořilo si takový scénář ke všem lidem už do budoucnosti... (a je jedno jak moc potom poznávaj svět podle sebe, prostě konstrukt) ale třeba je spoustu z toho nějakou projekcí, klidně se zasměju sama sobě...

a ty minus, to měl být spíš dotaz ohledně terapie..- jestli se vám stává, že se setkáváte s lidma který přímo vyžadují mocenský přístup,nebo naopak a k věci..jsem v jednom krátkym "výcviku" (jestli se tomu dá tak řikat) a hodně narážim právě z důvodu terapie zaměřené mocensky a nedokážu se z té pozice vymanit.. Třeba u lidí, kterým chybí určitý morální "standardy" by se dalo mluvit o tom,že to může být pozitvní do určitý míry a po určitou dobu, ale dlouhodobě?
NARVAH --- 18:12:18 29.6.2014
reagoval sem na dawa a jeho předávání mouder, ne ta tebe
NIKAO --- 12:37:19 29.6.2014
NARVAH: hh hodně chytrý... nevím jestli má cenu ti VŮBEC NĚCO VYSVĚTLOVAT-...
Mluvim o klasických pohádkách, který všichni známe a jsou v nás určitým způsobem ukotvený a dalších, který už se po staletích tradujou a mají ten význam v sobě.. což bych ti asi hodně lichotila kdybych si myslela, že to pochopit můžeš, přijdeš mi jako nevybouřenej fracek, který nemá ani páru o ničem..

NARVAH --- 10:50:54 28.6.2014
myslim bude fajn, když pak to dítě ty máminý moudra z pohádek zase vyblinká a bude poznávat svět podle sebe
NIKAO --- 22:31:18 26.6.2014
DAW: to mi připomíná, teď jsem mluvila s kamarádkou, kde mají právě ideál takové pomoci (na VŠ soc) - v rámci komunity.. nezavírat a nevymýšlet všemožný služby,ale pomáhat si navzájem. To přece funguje od jakživa...

V psychoterapii je opravdu důležitý samotný výcvik a vědět kde mám svoje možnosti, hranice, slabá místa, samozřejmě silná místa, řešit své problémy, traumata..jak působím na klienty... a to je právě ono - přijde člověk a očekává vedení, vlastně osvícenou (převážně) mužskou autoritu (otce) ten je hierarchicky vždy výš, otázkou je, že takový člověk nebude spokojený s člověkem na stejné úrovni (což podtrhuje to, že jsme hodně mladí). "když už si za to zaplatí" tak chce opravit:D
DAW --- 14:08:49 26.6.2014
NIKAO: Jojo.. Je tady patrnej ten návrat k běžnýmu lidskýmu sdílení a učení se v horizontální rovině. Vertikální (mocenský) uspořádání se pomalu rozmělňuje a my začínáme chápat, že pojetí psychoterapeuta jakožto "odborníka", který ovládá jakési složité nástroje, jimiž může klienta "opravit", je ze své podstaty zcestné. :)
NIKAO --- 13:36:31 26.6.2014
taková běžná forma psychoterapie mezi lidma.., každý v životě to zažívá, už tím, že vidí film, nebo čte knížku, která se ho nějakým způsobem dotýká: tím je to proces vedoucí k "uvědomování sebe, prožívání, aatd.. práce terapeuta je tady dobrá v tom pomoci člověku jít více do sebereflexe a asi ve všem i v tý body terapii, aby vnímal co cítí...? to vařim z vody..

k těm pohádkách, my je používáme jako jednu z hlavních technik možností práce s obsahy nevědomí, protože právě díky nim se předává ta zkušenost pro zvládnutí určitých vývojových období a v těch příbězích jsou ukryty určité klíče, proto se dětem vypráví pohádky a je to nejjednodušší druh předávání "návodu" na život na té hlubší úrovni, kde funguje symbolika, tam se psychoterapie také může odehrávat!!