Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:39:48 27.2.2014
SKATEMURAI: [tenhle příspěvek Ti napíšu jako sedlák z horní dolní, tak ho prosím zkus tak brát :-)]

no tyvole :)))
jednak: hrozně řešíš, přemýšlíš, motáš se v myšlenkách jak hovno pod splavem... a nevidím v tom žádný pocity a žádnou akci. To je takový zásek, taková situace může nastat tisíckrát a vždycky se stejným výsledkem, vlastně se vše dělo tak jak je to pro Tebe v pořádku a bezpečné (žádný risk, žádný zisk :-)
To je v pořádku, prostě to tak máš a má to nějakou svojí funkci a hodnotu v rámci Tvýho fungování (např. můžeš tě může odmítnutí hodně zraňovat, tak se radši situaci kdy to může nastat vyhneš) - nebo si dosaď jakýkoliv jiný důvod, který Ti tam zapadá.
Ale, sakra chlape, takhle se nikam nedostaneš, malovat schéma a rozmýšlet už proběhlou situaci, to je Ti úplně k ničemu - prostě comfort zone, vlastně pohoda. Ale vidím v tom to, že bys to možná chtěl jinak, hnout se z toho záseku - jestli je to tak, tak můžeš zvážit to, jestli Ti risk případnýho zklamání stojí za to - to je jen na Tobě, v tom Ti nikdo neporadí.
mám návrh hodný bojovníka :-) bojovník planuje, vymejšlí, taktizuje trochu dopředu - ne moc, ale má vymyšlený rámec. Pak čeká, čeká a až přijde vhodný moment PŘESTANE nad tím přemýšlet a jde do akce, zapne cítění, hne sebou a prostě JEDNÁ - jak když natáhneš setrvačný autíčko, držíš ho, držíš a pak najednou pustíš a ono se někam rozjede :-)))
Jakmile začne jednat, tak už necouvne, nejde do toho bezhlavě, má trochu rozmyšleno, ale zase se nenechá brzdit myšlením a hlavně koná, jedná. A pak se vidí jak to dopadne, rozhodně je to na každý pád nějaká zkušenost, ze které se lze poučit a něco z ní vytěžit. Ať už je to telefonní číslo nebo prutěný koš :-)
Nakonec, v Tebou nastíněné situaci nejde o život, ale náhodnou kolemjedoucí, risk factor není moc vysoký :o)

Je to takhle aspoň rámcově jasný, co jsem chtěl sdělit?
LADYWAVE --- 8:38:28 27.2.2014
SKATEMURAI: obávám se, že ti tady moc nikdo nepomůžeme, to musíš opravdu v té terapii...nehledě na to, že se neustále soustředíš na to co je špatně a co nemůžeš a co ti nejde místo toho, aby ses zaměřil na to co ti jde, co umíš a co můžeš....život je o riskování...a už mlčím:)
NARVAH --- 20:19:00 26.2.2014
vem si to do tý terapky
SANTAL --- 10:45:24 26.2.2014
SKATEMURAI: Aniž znám klienta, zvážila bych jako pracovní hypotezu, zda vůbec jde o smrt a její vnímání - nebo o problém s ašpirační úrovní (raději se vzdám, hle zde má výmluva, než abych unesl případnou prohru - nedosažení cíle, a ohrozil svůj sebeobraz).
NARVAH --- 19:36:47 25.2.2014
nebo: proč mu nenabídnout naše pohledy á la měl by ses vyrovnat s vlastní smrtelností ouje ;)
LADYWAVE --- 12:00:30 25.2.2014
SUURJA: no, jak víme, tak skatemurai ma trochu s psychoterapií problémy...ještě si k ní hledá svůj postoj, tak proč mu zde nenabídnout různé pohledy... :)
DAW --- 21:55:54 24.2.2014
SUURJA: jj.. ale třeba někdo jinej hodí rukavici do ringu ;) .. i když zejtra nebudu vůbec online, tak to bych stejně prošvih..
SUURJA --- 20:47:00 24.2.2014
DAW: to nepochybně je (téma pro souboj i ukázka rozdílu).. ale někteří z borců jsou dnes vyčerpáni a navrhují eklekticky všeobjímající příměří ;)
DAW --- 20:29:12 24.2.2014
SUURJA: Tohle je zrovna takový dobrý téma pro "souboj paradigmat" ;) ..páč je vidět, že odlišný terapeutický směry mají na tohle téma až skoro protikladný názory..
SUURJA --- 20:14:36 24.2.2014
SKATEMURAI: řekla bych, že hledání "z čeho ten postoj vychází a jak s ním pracovat", případně co o tobě říká, je zakázka do terapie.
Aniž bych se chtěla dotknout zde navržených existenciálních témat
LADYWAVE:
DAW: , myslím, že beztak je nejdůležitější, co prožíváš ty a z čeho tyhle myšlenky vychází u tebe.