Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NARVAH --- 16:59:58 30.12.2013
VAN_DEN: díky za reakci.. mně nejde o terapii, ale spíše o metodiku týkající se přístupu szp k farmakorezistentním pacientům s OCD.. tedy hledám publikaci, která by popisovala např. techniky zabránění kompulzivního chování.. našel jsem pouze tohle: http://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Brozury/Obsedantne_kompulzivni_porucha.pdf
VAN_DEN --- 16:42:23 30.12.2013
NARVAH: nemám, ale osobně tyhle těžší ocd vnímám v souladu s analytikama jako předstupeň psychózy, a podle toho s nima nakládám. takže stejně jako u floridních paranoidních psychotiků bych se zkoušel v klidu bavit, nevyvracet, navázat vztah, přesunout třeba na to pozornost a takový ty bazály, nebo to pak podle toho případně zamedikovat.
NARVAH --- 9:07:21 30.12.2013
nemáte někdo článek či odkaz na odbornou publikaci týkající se toho, jak má přistupovat ošetřující personál k pacientům s OCD (těžší případy, kdy pacient např. odmítá opustit místnost atp.)?
AIM_FREEMAN --- 19:29:54 26.12.2013
Já jsem kdysi ještě v nulťáku vymyslel takový vtip:

Víte co je to nekonečný příběh?
Když se dva psychologové navzájem obviní z projekce ;D
??? --- 23:40:18 19.12.2013
REZZ: ty hele - minimálně v Jesenických lázních to před změnami vyhlášek měli někde v přímém přístupu a teď je to nějaké zmatené.
REZZ --- 23:31:56 19.12.2013
???: super, neumim hledat, dekuji!!
??? --- 23:05:19 19.12.2013
REZZ: lázně s programem pro úzkostné neurotiky. Jeseník ten program rozhodně měl a jejich hlavní psychiatr Kubánek je moc fajn a umí si vybrat tým.
Něco z toho ti asi může hradit pojišťovna, ale já netuším, jak je to zrovna teď s úhradama a nebo jestli můžeš jet jako částečný plátce a být ve skupinách, nebo jak to teda zrovna teď funguje.

Zdravotní indikace | Léčba a indikace Priessnitzovy léčebné lázně - kde zábal dostal své jméno
http://www.priessnitz.cz/lecba-a-indikace/1488-zdravotni-indikace.html
http://www.lazne-libverda.cz/cs/lazenska-pece/indikace.html (tam je taky moc krásně, ale lidi tam neznám)
Co se u nás léčí - Lázně Karlova Studánka
http://www.k.studanka.cz/co-se-u-nas-leci/

a dále viz google s klíčovými slovy duševní poruchy lázně.
KATIA --- 22:52:54 19.12.2013
SHI: v praze normálně poradny pro manželství a rodinu, zdarma, můžu doporučit petru prest: http://www.csspraha.cz/poradna-novakovych
... ale jako vždy je to strašně individuální, jak si lidé sednou či ne...
REZZ --- 22:44:12 19.12.2013
???: super, diky moc. jeste mam jeden dotaz - nemate napad na neco mezi dennim stacionarem a hospitalizaci v lecebne? predstavovala bych si neco asi jako lazne mimo prahu (bydliste) se zamerenim na psychoterapii. slysela jsem, ze neco takoveho je v laznich jeseniky, ale na tech jejich strankach nic moc konkretniho nenachazim.. dekuji http://www.priessnitz.cz/
???:
SHI --- 22:29:54 19.12.2013
prosim nemate kontakt na psychoterapeutku v Praze. Idealne na VZP, ale kdyztak i placenou, ne pro mne (ja uz mam :)) ; se zamerenim na vztahy a problemy v detstvi (to by snad nemel byt velky problem). posta diky