Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARBARA0709 --- 20:10:38 24.9.2013
Trochu propagace, ale snad k věci a někoho osloví:
Pátým rokem otevíráme Sebezkušenostní a růstovou skupinu pro studenty pomáhajících profesí na VŠ/VOŠ a začínající profesionály v těchto oborech. Více o skupině i o nás zde:
Sebezkušenostní a růstová skupina pro studenty | TERRA
http://www.terraweb.cz/news/16/91/Sebezkusenostni-a-rustova-skupina-pro-studenty
Skupina je v souladu s našim psychoterapeutickým vzděláním (Institut Dialog Brno) vedena v duchu gestalt-přístupu. Potkáme se?:-)
??? --- 19:00:52 14.8.2013
CLAIREW: adresář čechů, co mají plnohodnotý výcvik v psychoterapiích, co pracují s tělem najdeš

PBSP v ČR poskytují
http://www.pbsp.cz/poskytov.htm
Česká asociace pro psychoterapii zaměřenou na tělo
http://capzt.cz/psychoterapeuti

Ale myslím že docela dobře bude fungovat kombinace libovolný psychoterapeut a dobrý fyzioterapeut.
LADYWAVE --- 15:21:23 13.8.2013
CLAIREW: spíš si myslím, že záleži spíše na terapeutovi než druhu psychoterapie. Dle mého názoru je to důležitější faktor, pokud je kvalitní terapeut, pak fungují skoro všechny druhy terapie (možná krom psychoanalýzy a KBT, ale to je spíše můj osobní názor:) )
??? --- 23:22:10 12.8.2013
CLAIREW: tělesně orientovaná psychoterapie? PBSP, biosyntéza, core energetics? -- stačí zadat jako jednotlivá hesla do googlu a hodí Ti to info... najít nějakýho rozumnýho psychologa co pracuje těmato metodama ve svým okolí.
Jestli se ptáš stylem "nevím co bych s tím mohla dělat", tak tohle jsou přesně metody, který by Ti mohli sednout svým přístupem a taky bych si tipnul, že tady na ty podivný somatický obtíže mohou pomoci poměrně rychle
SEBIEN --- 20:26:03 12.8.2013
CLAIREW: nebo hypnoterapie, jedna z možností.
??? --- 17:36:24 12.8.2013
CLAIREW: To samozrejme "musi" posoudit odbornik, ale je dobre vedet, ze se rada lidi, kteri trpi migrenami/bodavymi bolestmi hlavy, self-medikuje prirodnimi prostredky, jako je konopi a dalsi psychedelicke latky. Google viz. "migraine" / "cluster headaches" AND "cannabis" OR "psilocybin", atd... Znam lidi, kterym to na migreny fakt zabira. Rozhodne nepropaguji uzivani drog. Pouze povazuji za dulezite, aby lidi o teto "lecbe" vedeli, a sami posoudili svoji situaci, co vsechno jsou ochotni podstoupit.
CLAIREW --- 16:15:54 12.8.2013
ahoj,
dlouho už mě trápí (no vlastě celý život, ale v poslední době mnohem víc) silné několikadenní bolesti hlavy. Neurolog nenašel nic zásadního. Proto bych chtěla zkusit nějakou formu terapie a zjistit, jestli to není psychická záležitost. Nevím totiž, co bych s tím ještě mohla dělat...
nevíte někdo, jakou formu terapie bych měla vyzkoušet... ? a mohl byste mi někdo něco doporučit..? Jsem trochu laik...¨
kdyžtak díky
KATIA --- 21:32:08 30.7.2013
KAMALA: imho je toto dost specifikum pedagogicko-psychologických poraden, ale ty cílí primárně na mladé do 18... možná by se to ale dalo nějak domluvit.
KAMALA --- 18:55:10 30.7.2013
Zdravim, prosim, neni zde mezi vami nejaky psychoterapeut anebo neznate nekoho takoveho, kdo se zabyva pacienty postizenymi poruchou pozornosti ? (ADD) Dekuji predem za pripadne tipy, je to celkem urgentni... :)