Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUURJA --- 17:35:50 4.3.2013
???: no, já ten model PVSPS považuju za hodně nešťastnej, právě kvůli tomu extrémnímu míchání. Zároveň ale období "růžového slizu" podle mě potkává i standardní výcviky, je to prostě přirozená fáze skupinové dynamiky. Taky vzhledem k tomu, jak malej je psychoterapeutickej rybníček v ČR, se mi jeví jako hodně umělé nastavovat skupinu striktně tak, že nikdo nesmí nikoho znát a s nikým se mimo skupinu setkávat. V praxi to tak potom rozhodně nefunguje a cvičit se v akváriu je podle mě nesmysl.
??? --- 17:17:02 4.3.2013
AIM_FREEMAN: Výcvik má bezpochyby smysl i pro člověka, který by se tomu profesně nevěnoval. Já jsem měl na mysli určitou profesní deformaci, která se děje při takovém zatížení hlavně v oblasti komunikace a vztahů nebo přístupu k terapii. Jak jsem psal je to jak v dobrém tak ve špatném. Takže jak + tak -. My jsme tomu hlazení a ujišťování říkali růžovej sliz. Člověk se bál jít do konfliktu, aby si to u spolužáků moc nerozházel a vydržel s nima pak v jedné místnosti na přednáškách. Konflikty, které tam byly vznikaly převážně v čase mimo výcvik a zahlazovaly se místo, aby se konstruktivně řešily na výcviku. Myslím, že je to nevýhodou této formy výcviku oproti tomu jaké možnosti nabízí výcvik kde se výcviková komunita potkává jen na výcvicích. Výcvikový kolegové spolu tehdy neprožívají běžné každodenní životní události, neabsolvují spolu prostředí přednášek, zkoušek, obědů, netráví spolu volný čas a neúčastní se studentských pařeb, mileneckých a partnerských vztahů - nežárlí na své bývalé a jejich nové partnery atp. Něco podobného se děje se vztahy v menší míře i na jiných výcvicích, ale není pro to aby se děly takový prostor a čas. Lidé se neznají jinak než z výcviku a nemají na sebe různé averze. Nemají uzavřené koalice v malých skupinkách v takové míře v jaké to vzniká ve studijní komunitě. To má vliv na důvěru a i pracovní nasazení skupiny. Také k výcviku přistupují lidé zodpovědněji něž když ho musí absolvovat ve 20ti letech jako povinnou součást studia. Píšu z vlastní zkušenosti. Možná by se mnou někdo nesouhlasil.
AIM_FREEMAN --- 16:07:38 4.3.2013
???: Za sebe musim rict, ze ted kdyz se mi to (konecne) rozpojilo - nekteri byvali kolegove pokracuji na rozdil ode me do magistra - tezim z vyciku daleko vic. Da se jit vic do hloubky, otevreneji, nemusime chodit tolik po spickach a tolik se hladit a ujistovat. Ma to i svy plus, treba me napada, ze ti, co prosli experimentem budou schopni budovat dobry terapeuticky tym se svymi kolegy, ale nemam to nijak podlozene.
??? --- 2:49:42 4.3.2013
Krome toho ze na PVSPS vedl pan Jakubu sebezkusenostni vycviky a ucil - coz mohl delat opravdu dobre. Mu posilali do individualu studenty co chteli pokracovat samostatne a resit se nejen ve vycviku. Jeden muj spoluzak co k nemu chodil na terapii z nej taky nebyl vubec nadsenej. Ale je pravda ze PVSPS je dost specificke prostredi a studenti maji k terapii trochu jiny pristup a jina ocekavani nez nekdo kdo neprochazi tim Ruzickovim skolnim experimentem ktery je o tom byt s lidma ze skupin ze sebezkusenostniho vycviku i kazdy den ve skole a tydne udelat aspon 2-3 kolecka a slovo zpetna vazba jsme pouzivali s nadsazkou v kazde treti vete a spousta z nas je tim studiem ovlivnena jak v dobrem tak ve spatnem jeste mnoho let po statnicich.
??? --- 2:37:24 4.3.2013
NAVARO: Ja jsem k nemu chodil do individualu a moc nadsenej jsem nebyl. Nektere jeho interpretace byly dobry ale myslim ze my nesedl on nebo jeho psychoanalyticky styl kterym se me snazil neustale nastvat. Nedokazal jsem mu verit a vztah k terapeutovi je podle me to hlavni. Nekomu treba sedl perfektne. Me moc ne. Asi jsem mel jako student psychoterapie velke naroky, nebo jsem mel jine predatavy o tom jak se to ma delat. Mozna personality konflikt ale ja bych k nemu uz znova na terapii nesel.
KETHAMINA --- 22:44:23 2.3.2013
zkoušíte se někdo také dostat do posledního běhu vedeného Chválou? do 8.3.jsou přihlášky.
AIM_FREEMAN --- 20:17:07 2.3.2013
jen ty nejlepsi. ucil nas kliniku; kamaradka z vycviku k nemu chodi do individualu a chvali
ANTENKOS --- 15:12:57 2.3.2013
NAVARO: ahoj, Jirka je muj vycvikovy terapeut (petilety SUR) a za sebe teda jsem velice spokojena. ma rozhled, mnohalete zkusenosti, empatii, dobre postrehy a humor. ja bych ho doporucila vsemi deseti :)
NAVARO --- 22:53:53 28.2.2013
zdravim, prosim vas mate nekdo nejake reference na jiriho jakubu? klidne posta, diky
SUURJA --- 6:20:55 21.2.2013
PETJULE: půjdu