Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NAVARO --- 17:53:14 13.2.2013
Zdravim, hledam v praze psychoterapeuticky prostor na sdileni / pronajem. Mam vlastni praxi v brne, ale stale vic casu travim tady. Idealne sirsi centrum, nabidnete, diky :)
??? --- 18:18:46 7.2.2013
PETJULE: já určitě jdu
PETJULE --- 10:34:40 7.2.2013
Psychoterapie - Konference o budoucnosti české psychoterapie
http://www.iscp.cz/akce/konference-o-budoucnosti-ceske-psychoterapie

ahoj, půjdete někdo?
SHAMANICO --- 13:38:52 10.1.2013
Ahoj, trochu reklamy do stojatých vod. Sice ne jen čistě psychoterapeutická akce, ale s osobnostmi pro psychoterapii velmi významnými. http://narativ.cz/harlene-cs

Jinak John Shotter je psycholog, který se zabývá především komunikací a dlouho inspiruje přední osobnosti rodinné terapie (T.Andersen, J. Seikkula, L.Hoffman....atd.)
Na videu třeba tady:
John Shotter- sep 08- The Amazingness of the Ordinary
http://vimeo.com/10791197
SEBIEN --- 23:23:12 29.11.2012
SHAMANICO: taky bych prosila ty články, děkuju :)
NARVAH --- 22:52:41 29.11.2012
SHAMANICO: jj.. inovace začínaj dycky odspodu.. ne od shora.. a pak taky často musej bojovat o přežití.. přitom to jsou moc dobrý věci tohle.. hodně to vyčerpává makat proti systému
SHAMANICO --- 22:49:34 29.11.2012
NARVAH: souhlas, na druhou stranu mám pocit, že i mezi psychiatry začíná být víc lidí, kterří s tímhle nejsou spokojeni. Čím víc jich bude, tím bude větší možnost že se objeví nějaké lokální anomálie s osvíceným šéfem a vyzkouší to. Je to pomalej proces, i Seikkulovi to trvalo mnoho let, než ho vzali v potaz.
NARVAH --- 22:45:08 29.11.2012
SHAMANICO: prima video.. u nás je fakt paráda v léčebnách, že vydělávaj na obložnosti lůžek.. tzn., že pokud už pacient do léčebny doputuje, tak je často tendence si ho tam i podržet déle, než je zdrávo, protože z toho jsou love.. dokonce existují bonusové a sankční řády, podle kterých jsou primáři odměńováni za to, jestli mají naplněnou obložnost či ne.. když klesou třeba pod 95%, tak odměny nejsou.. psychoterapie, která ze své podstaty léčbu urychluje, jde proti takto nastavenému systému.. takže představa, že léčebyn budou platit výjezdní týmy, kteří budou vyrážet za pacientem s první psychotiskou epizodou domů, je trocha sci-fi, protože si moc nedokážu představit, že by tohle pojišťovny proplácely a že by to bylo pro léčebny v něčem výhodný.. je to postavený na hlavu, protože tímhle by se cena léčby výrazně snížila, pacient by nemusel být nadopodvanej léky, byl by pěkně doma, žádný stigma, žádnej problém s návratem domů..
NARVAH --- 22:28:55 29.11.2012
MORPHLER: to sem čekal.. sem si toho furmana pustil na jůtroubě a nějak se to sekalo.. tak sem to zatím nepobral.. ale typos vypadá trocha jak praško ;)
SHAMANICO --- 22:21:50 29.11.2012
NARVAH:
no jednak nevytrhávat člověka z jeho okolí, ale není to jen o tom, mobilní týmy existují i jinde. Jde taky o ten zážitek otevřenýho dialogu. To znamená mimo jiné dialogu, kde není pokud možno nic skryto. Veškeré rozhovory o dalších krocích se dějou za přítomnosti pacienta ( i když třeba není schopen komunikace) a k rozhodnutí se dochází na základě konsensu, psychiatr tedy není klasická autorita s posledním slovem a to se týká i medikace a hospitalizace. Samozřejmě vznikají nejrůznější praktické otázky, jak toto opravdu striktně dodržovat a moc se těším, až o tom Seikkula bude mluvit.

Jinak v roce 2010 vznikl dokument o open dialogues od nějakého amerického terapeuta, co se baví filmovaním - http://beyondmeds.com/2011/03/21/finnishopendialogue/

tady je z toho úryvek:
Jaakko Seikkula Speaks on Finnish Open Dialogue, Social Networks, and Recovery from Psychosis - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ywtPedxhC3U