Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NARVAH --- 16:13:44 28.11.2012
SHAMANICO: su zájemce!
NARVAH --- 16:11:48 28.11.2012
???: no, to si nejsu jistej, jesli je tam u těžších psychóz medikace vyjmuta zcela.. vím o výrazným snížení, ne o úplným zřeknutí se.. navíc u těžších psychóz nemusím mít pst téměř žádnej efekt.. myslím, že hlavní je ten faktor nevytrhávat člověka z prostředí, ale "zasáhnout" tam.. zapojit okolí.. ať se vyjádří.. atp.. ještě to prostuduju.. a zavedu to teda u nás ;)
SHAMANICO --- 12:08:48 28.11.2012
MORPHLER: zájemcům můžu poslat dva přeložený články - jeden z tý psychoterapie a druhej zatím nepublik. Na webu to zatím z nějakého zvláštního důvodu není, dík za upozornění!
Jinak s Narativem překládáme teď Seikkulovu novou knížku. Kdybych věděl, že tady je takovej zájem o téma, tak pošlu dřív pozvánku na w-shop (přikládám).

Jaakko.pdf (84712 B)
??? --- 10:53:40 28.11.2012
NAKLADATELSTVÍ TOMÁŠE JANEČKA a NAKLADATELSTVÍ EMITOS
COLLEGIUM JUNGIANUM BRUNENSE

dovolují si Vás pozvat na vernisáž posledního 9. svazku Výboru z díla C. G. Junga

CARL GUSTAV JUNG: ČLOVĚK A KULTURA

Vernisáž se uskuteční v pátek 7. prosince 2012 v 17 hodin v přednáškovém sále
Moravského zemského muzea v Brně (Dietrichsteinský palác), Zelný trh 8.

P R O G R A M

- Zahájení vernisáže Ing. Tomáš Janeček
- Prof. PhDr. Ivo Čermák, CSc.: Příběhovost: sebeúzdravný princip kultury
- Trio Gideon zahraje v obsazení Pavel Wallinger – housle, Karel Plocek jun. – viola,
Jan Škrdlík – violoncello
- PhDr. Karel Plocek, odborný redaktor Výboru z díla C. G. Junga a překladatel:
Ohlédnutí za vykonaným dílem
- Mgr. Zuzana Horňáková: Putovanie Jungovho diela z Moravy na Slovensko
- Slovo přítomných hostů

Uváděnou knihu bude možno během vernisáže zakoupit za příznivou cenu.
??? --- 10:38:37 28.11.2012
NARVAH: musí tu psychozu ale zachytit hned v počátku, nesmí se zamedikovat, jinak prý možnost psychoterapie výrazně klesá. Oni to, jak jsem pochopil, řeší hlavně jako systémovej problém na úrovni rodiny, jde o destigmatizaci, naučit členy rodiny jak adekvátně reagovat... a postižený člen rodiny je braný spíš jako bod, ve kterém vyhřezly rodinné symptomy, než izolovanej chudák co to sám o sobě nedává. Fakt převrat. Kdyby se tohle podařilo zavést u nás, to by bylo!
NARVAH --- 19:43:21 27.11.2012
MORPHLER: myslím maj přeloženej tenhle článek v časáku psychoterapie.. ten oteřvenej dialog mi přijde parádní.. sem pochopil, že maj tým odborníků co dojede za tím týpkem co je v aktuním stavu psychotickým dom.. a řeší ten jeho stav v jeho řpirozeným prostředí.. s rodinou.. a pak to třeba zopakujou.. že tam ten pacient není zavřenej, neprojde tou trýznivou mašinérií.. fakt dobrý.. snad pěč a spol v praha jsou mobilní, ale to je asi jen výjezd psychologa k pacientovi - moc nevím jak to funguje.. tohle znělo promyšleně, přirozeně.. na to mrknu jak píšeš.. pokud léčebny u nás budou rušit jak vykládaj už roky, bude to víc aktuální tyhle věci
MORPHLER --- 19:18:41 27.11.2012
NARVAH: nenasel jsem to na webu narativu (i kdyz v mailu tvrdi ze to tam nekde je), ale Sikullu maji pozvaneho na unor: workshop s finským psychologem, tvůrcem přístupu otevřený dialog a jednou z klíčových postav transformace systému psychiatrické péče ve Skandinávii, Jaakkem Seikkulou:„Otevřený dialog: Nové paradigma v péči o duševní zdraví“1. – 2. února 2013 v Brně
SUURJA --- 17:46:53 27.11.2012
???: italský gestaltisti, prima :)
NARVAH --- 17:39:51 27.11.2012
???: to vypadá dobře.. myslm od toho seikuly sem četl článek přeloženej jak ve finsku pracujou s psychózama.. to bylo výborný.. dlouhá cesta pro nás.. koukám, že je z jyvaskyly.. že bych tam vyrazil na stáž ;)