Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OOHN --- 21:58:57 23.9.2012
NARVAH:
DARJEEL:
???:
takhle se spoždením díky všem za odpověď, satiterapie vypadá zajímavě, vyzkouším. Dík!
SHAMANICO --- 17:49:15 23.9.2012
DARJEEL: bohužel, víc info o tom nemám. Proto jsem se ptal, jestli o tom někdo něco nevíte ve svých výcvicích. Ale řekl bych, že to souvisí s probíhající kauzou.

PETJULE: super! Díky za upřesnění.
PETJULE --- 22:00:42 20.9.2012
no dneska na vycviku se kolem te akreditace strhla docela diskuze. a vystupy, ktere si z toho odnasim tak nejak jsou:
- ze ten nas beh vycviku je akreditovany a mel by i zustat (kolem toho se pak strhla trosku takova polohysterie - jako co by se stalo, kdyby nezustal, tak to by se pry netykalo jen nas a byl by to docela 'atentat' ve smyslu, ze akreditacni komise neco jineho rika a neco jineho dela, proti tomu by se pak dalo branit soudne).
- dalsi beh vycviku je take akreditovany, ale je otazkou, jak to bude do budoucna, nicmene pokud by akreditaci CLS JEP jednou ztratil, stale naplnuje kriteria EAP a svym rozsahem proste bude stale patrit mezi seriozni psychoterapeuticke vycviky.
- takze pokud by se nekdy stalo, ze by jim akreditace byla odebrana, mely by byt zarazeny do nejakeho jineho akreditacniho systemu, ktery treba mozna vznikne.
- celkove se toho po te dnesni debate tam nebojim, chapu to, jako nejaky nutny vyvoj, ktery treba psychoterapii ukotvi v nejakem jasnem a pevnejsim ramci. lektori k tem otazkam pristupovali myslim velmi otevrene a uprimne, potrebny prostor venovali diskuzi a nic neuspechali. chvili mi jich bylo az skoro lito, kdyz jsem poslouchala jakym otazkam musi celit a jake emoce ze skupiny ustavat. ale celkove fakt nemam dojem, ze by nas chtel nekdo utahnout na varene nudli. bude to dobry :)
BARBARA0709 --- 14:34:34 20.9.2012
Trochu propagace, snad ale k věci a někoho osloví: Otevíráme další běh sebezkušenostní a růstové skupiny pro studenty pomáhajících profesí (a také začínající profesionály). Skupina je vedena v duchu gestalt-přístupu a více o ní zde: http://www.terraweb.cz/uploads/doc/Skupina%20studenti.pdf

(pokud správce vyhodnotí jako neadekvátní, smažte...)
EPHEMERUM --- 18:08:52 19.9.2012
Ahoj, ruším rozsáhlou psychologickou knihovnu, kterou jsem zdědila po příbuzném.
Všechny knížky jsou v perfektním stavu, jako nové, některé dokonce ani neotevřené, nabízím slevu 30-40 % z původní ceny.

Pokud by to někoho zajímalo, jejich seznam je zde:
[ OFFERINGNABÍZÍM: Rozprodej odborné psychologické knihovny (knížky ve výborném stavu - 30-40 % sleva) / Praha ]
díky, a odpusťte mi neodborný příspěvek .)
DARJEEL --- 9:53:10 17.9.2012
SHAMANICO: měl bys na to odkaz prosím, případně kde od koho jsi se to dozvěděl atd.? A o které výcviky jde a proč se to děje?
Imho docela zásadní, díky :)
SHAMANICO --- 20:26:06 16.9.2012
PETJULE: je to info z druhé ruky, takže by bylo třeba ověřit přímo. Spíš bych řekl, že jim hrozí neakreditování budoucích běhů výcviků. Jinak to info jsem slyšel od lidí kolem isz.
??? --- 17:30:19 14.9.2012
Co kdyby si baufuňáři přestali řešit osobní spory a začali se chovat profesionálně?
PETJULE --- 17:01:15 14.9.2012
SHAMANICO: šmarjá, nestraš mě:) prosím tě, jaká pražská systemika ztrácí akreditaci pro zdravotnictví? snad ne ISZ MC...

na stránkách jsem nic nenašla a ve smlouvě je normálně napsáno, že výcvik "je akreditován Českou psychoterapeutickou společností ČLS JEP", příští týden máme první výcvikové setkání, tak se tam zkusím taky zeptat, o co jde a jestli to vnímají jako širší trend...
SHAMANICO --- 16:20:21 14.9.2012
KATIA: hmm, asi ano. Ale těžko říct. Snahu o vymezení psychoterapie i mimo zdravotnictví vidím už dlouhou. I snahu o zkvalitnění vzdělávání. Rozdíl mi přijde v reálném politickém vlivu jednotlivých aktérů, kdy na jedné straně asi malá skupinka politicky mocných má přímý vliv legislativní proces a druhá, mnohem větší skupina rozhořčených diskutuje a stěžuje si, ale nic z toho.

Jinak jsem se včera dozvěděl pro mě dost překvapivou informaci, že některé etablované PST výcviky (jako třeba pražská systemika) ztrácí akreditaci pro zdravotnictví...nemáte o tom nějaké info, jestli je to širší trend?