Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MODRAPUSINKA --- 8:27:46 30.3.2012
???: jsem to popsala tak jak jsem psala v minulem prispevku a jestli mi to hodi na hlavu, tak to udelam podle tveho doporuceni:) musela jsem to odevzdat co nejdriv, abych se mohla ucit a nejak extra jsme to nehrotila, kdyz je to jen zapocet z uvahy.. kazdopadne dekuju:)
??? --- 19:36:17 29.3.2012
MODRAPUSINKA: no hele - nevím jak ve školce, ale u školního psychologa je to s psychoterapií dost na hraně, co se rolí týče.

Protože tento je primárně členem týmu pedagogických pracovníků. A to velmi snadno může haprovat s terapeutickým vztahem. Nemluvě o tom, jak složité je vytvořit bezpečné prostředí, pokud je jeden vnímán jako součást učitelského sboru (vstup do školní budovy téměř v každém vzbuzuje nepříliš příjemné vzpomínky a vede k následným projekcím, zejména podpořeno při styku se současnými účami) Takže čistější je v případě zájmu rodiny o psychoterapii je poslat někam jinam, kde terapeut bude jen pro ně.

Takže bych se pro účely seminárky asi ponořila do internetů a našla nějaké americké školky s psychoterapeutickými programy (určitě budou existovat) a ten systém popsala. A pak to sem hodila na přečtení ;-)
MODRAPUSINKA --- 10:01:19 29.3.2012
No, je to jen úvaha jak by se dala psychoterapie využít, takže tam můžu napsat všechno z toho co píšete a i něco navíc, ale napsat k tomu, že to všechno je možné, ale v případě domluvy s rodičem a dostatečným vzděláním a výcvikem atd. co?
??? --- 22:54:32 28.3.2012
NARVAH: spec. školky pochopitelně jsou, ale ne spec. ped. Psychology tam budou mít taky, ale hlavně na diagnostiku a poradenství. Respektive v americe patrně budou mít i školky na porouchané dětí.

No vidíš - to by si modrapusinka mohla dogooglit.
NARVAH --- 22:16:58 28.3.2012
tak třeba v nějaký spec. mš to může jet v základu.. ale nevim, jesli takový sou.. třeba pro autisty
??? --- 21:36:53 28.3.2012
NARVAH: no moment - v mš využívat psychoterapii můžeš jedině, pokud jaksi tuto zakázku dohodneš s rodiči dítěte.


MODRAPUSINKA: hele - to bude nějaká seminárka, že? Tak si především zjistit, jak to chápe daný pedagog, protože je dost dobře možné, že vlastně arteterapie projde.

Ovšem pozor - aby to byla terapie, tak se tím musí něco konkrétního léčit. To že někdo nechá nakreslit třídu dětiček začarovanou rodinu, nebo používá jinou konkrétní techniku, tak to ještě není psychoterapie.

Rozhodně se terapeutické/supervizní metody velmi hodí pro práci učitelského týmu, zejména pokud by to byla škola s náročnějšíma dětičkama - ať už zdravotně, nebo sociálně. (supervize a pedagogové - poněku hořký smích).

A techniky sociálně- interakčního výcviku se samozřejmě hodí pro tréning komunikace s rodiči.
NARVAH --- 18:36:52 27.3.2012
MODRAPUSINKA: to rozlišení tkví v tom, kdo může vykonávat psychoterapii a kdo ne.. můžeš využívat psychoterapii v mš, pokud na to máš vzdělání a máš výcvik v psychoterapii.. pokud tomu tak není, tak se nejedná o psychoterapii..
MODRAPUSINKA --- 17:24:05 27.3.2012
Změna - právě mě políbila múza...jdu tvořit:) Díky za info
MODRAPUSINKA --- 17:18:17 27.3.2012
Nééé, to jsem přesně slyšet nechtěla.. mám napsat úvahu na téma využití psychoterapie v mém zaměstnání(mateřská škola) totiž. Pokud bych tam mohla psát o arteterapii, zooterapii, muzikoterapii apod., tak s tím nemám problém, ale pokud se mám omezit jen na psychoterapii, tak jsem v koncích:/ = sháním jakékoliv pomocné podklady:)))) Má to být jen na 3 stránky a jendu už mám, tak nic extra...
MORPHLER --- 17:15:21 27.3.2012
MODRAPUSINKA: imho spise to druhe. i kdyz se to taky muze trochu navzajem prolinat.