Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NARVAH --- 22:16:58 28.3.2012
tak třeba v nějaký spec. mš to může jet v základu.. ale nevim, jesli takový sou.. třeba pro autisty
??? --- 21:36:53 28.3.2012
NARVAH: no moment - v mš využívat psychoterapii můžeš jedině, pokud jaksi tuto zakázku dohodneš s rodiči dítěte.


MODRAPUSINKA: hele - to bude nějaká seminárka, že? Tak si především zjistit, jak to chápe daný pedagog, protože je dost dobře možné, že vlastně arteterapie projde.

Ovšem pozor - aby to byla terapie, tak se tím musí něco konkrétního léčit. To že někdo nechá nakreslit třídu dětiček začarovanou rodinu, nebo používá jinou konkrétní techniku, tak to ještě není psychoterapie.

Rozhodně se terapeutické/supervizní metody velmi hodí pro práci učitelského týmu, zejména pokud by to byla škola s náročnějšíma dětičkama - ať už zdravotně, nebo sociálně. (supervize a pedagogové - poněku hořký smích).

A techniky sociálně- interakčního výcviku se samozřejmě hodí pro tréning komunikace s rodiči.
NARVAH --- 18:36:52 27.3.2012
MODRAPUSINKA: to rozlišení tkví v tom, kdo může vykonávat psychoterapii a kdo ne.. můžeš využívat psychoterapii v mš, pokud na to máš vzdělání a máš výcvik v psychoterapii.. pokud tomu tak není, tak se nejedná o psychoterapii..
MODRAPUSINKA --- 17:24:05 27.3.2012
Změna - právě mě políbila múza...jdu tvořit:) Díky za info
MODRAPUSINKA --- 17:18:17 27.3.2012
Nééé, to jsem přesně slyšet nechtěla.. mám napsat úvahu na téma využití psychoterapie v mém zaměstnání(mateřská škola) totiž. Pokud bych tam mohla psát o arteterapii, zooterapii, muzikoterapii apod., tak s tím nemám problém, ale pokud se mám omezit jen na psychoterapii, tak jsem v koncích:/ = sháním jakékoliv pomocné podklady:)))) Má to být jen na 3 stránky a jendu už mám, tak nic extra...
MORPHLER --- 17:15:21 27.3.2012
MODRAPUSINKA: imho spise to druhe. i kdyz se to taky muze trochu navzajem prolinat.
MODRAPUSINKA --- 17:12:31 27.3.2012
Ahoj, můžete mi, prosím poradit? arteterapie, muzikoterapie, zooterapie, terapie hrou, apod. spadají pod pojem psychoterapie nebo psychoterapie je také další druh terapeutických metod?
??? --- 23:51:28 18.3.2012
A ve fokusu mají taky terapeutické služby i ambulantní.
Denní sanatorium - Fokus Praha
http://www.fokus-praha.cz/zdravotnicke-sluzby/denni-sanatorium
??? --- 23:44:25 18.3.2012
Jinak KBT s vhodným přístupem bude jednoduší a bezpečnější, než hlubinné přístupy.