Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 9:10:45 27.9.2011
???: zajímavý, žes vypíchla zrovna tu psychoanalýzu ,)

jo, jojojojo, akorát mně stejně příjde, že v praxi je to děsně individuální, když narazíš na někoho, kdo přes paragrafy vidí i skutečného člověka, tak nějak kvalifikace a certifikace jdou na druhou kolej...
FONTAIN: aha, aha, a jaká je dasein? Taková... hm, zde jsoucí? :D
Imo je to o štěstí, já hned po škole sehnal jen jedno místo, že kterýho mi odpověděli a světe div se, dost mi v mnoha ohledech vyhovuje :)
??? --- 6:53:15 27.9.2011
GHOST: Ale no jo, ovšem romantický? To už mi přijdou lepší ty archetpy. Rozhodně je romantičtější být uchvácen aminou, než nezvládnutým análním stádiem.
GHOST --- 22:22:32 26.9.2011
Nějak se na to člověk začít dívat musí a zrovna sex mi nepřijde jako hrůzné paradigma :-)
??? --- 21:42:15 26.9.2011
De jim jen vo jedno a ještě navíc s matkou!
GHOST --- 21:38:50 26.9.2011
???: No jejej, takový romantický pozitivní erotický přenos je úplná radost :)
FONTAIN --- 21:22:53 26.9.2011
sory za překlepy......
FONTAIN --- 21:21:30 26.9.2011
???: vynechal si moji dasein :D
ja nevim to ja jsem mala paní na nějaké sjednocování.
A k prvnímu příspěvku...děkuju za radu....dohledám si to tam. Ja bych ráda taky pracovala v nějaké organizaci, ale vy psychologové mate větší vyhody než my. Ikdyž o kvalitě by se dalo debatovat ( a to nic ve zlem) ale mam kamošku co studovala jednoobrovku v Ph a zna jak funguje naše škola a i ta tvrdí, že jsem na praxi daleko víc připraveni už jenom pro to, že za ty roky studii ma člověk odpravováno před 600 hodin praxe....
No a prootže všude dávaj přednost vám, což je pochopitelné mě nezbude nic jineho než si založit vlastní praxi, protože už mě štvou odpovědi na inzerát typu:"děkujeme za váš zájem do dalšího výběrového řízení jsme vybrali vhodnější kandydáty.
Ikdyž jejich požadavky splňuji - ani mi nedaj šanci se ukázat :(
??? --- 20:50:24 26.9.2011
???: Romantiku psychoanalýzy?

Tuším že asi nešlo o sjednocení terapií, ale spíš oné kvalifikace a ideálně tak, aby člověk, co absolvuje výcvik v ČR, nemusel v Británii to samé absolvovat znova a řešila se jen jazyková úroveň...
??? --- 20:41:28 26.9.2011
FONTAIN: no a chtěla bys ten BabYlon sjednocovat? Je to teda jedna ze zásadních otázek současné psychoterapie, integrace či nikoliv, ale zase na druhou stranu mám rád tu rozdílnost, romantiku psychoanalýzy, numinozitu jungiánství, zen gestaltu, psychedeličnost biosyntézy, šamanismus proces-orientované psychoterapie, kybernetiku systemiky atd. To mě fakt baví :)
??? --- 20:39:39 26.9.2011
FONTAIN: zkus tu Vybíralovu knížku, aspoň tu kapitolu, a kdyžtak zkontaktuj tu Ester, ne? Myslím, že Ti moc ráda a ochotně poradí, nevím jestli je ještě na katedře, ale jistě neutekla daleko :)
Mně je to jedno, já dělám normálně v organizaci, ale jestli děláš na sebe, tak se to docela hodí v tom umět chodit. A hlavně právě ta anabáze, že se liší evropská a národní úroveň může být spíš výhodou, zvlášť pro lidi, co mají řádný vzdělání, výcviky supervize apodobně.