Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADELA9 --- 0:28:29 20.9.2010
Mam k dispozici mistnost pro terapeutickou praxi na Karlaku (v Praze), teprve zacinam a nevyuziju ji naplno. Nevite o nekom, kdo by ji chtel sdilet? Vychazi to dost levne (na danou lokalitu) - cca 400,-/den.
??? --- 20:12:43 27.8.2010
KBT má na svých stránkách vlastně všechny materiály k výcviku.
http://www.kbt-odyssea.cz/showpage.php?name=ke_stazeni
FONTAIN --- 12:07:02 9.6.2010
KATUSA: jsem tam ted hned napsala, ale doufam, ze uz neni pozde
LITROP --- 14:44:33 31.5.2010
KATUSA: no to se mi moc nezdá přinejmenším nějaký vzdělání ve zdravotnictví,jinak tabulkově nemužou zařadit
KATUSA --- 20:20:18 28.5.2010
Přišel mi mail:
Ahojte,
nevíte o někom, kdo by měl zájem pracovat v Bohnicích na AT oddělení ( závislosti) na pozici psychoterapeuta? Podmínkou je alespoň započatý psychoterapeutický výcvik.
Za případné předání infa děkuji.
více chtějte vědět od : esvi@centrum.cz

MORPHLER --- 12:09:04 24.5.2010
MORPHLER: "O meditaci, psychoterapii a psychospirituální krizi." Jan Benda
MLIBREVIRGEA --- 19:50:31 15.4.2010
Já osobně proti hypnoze nic nemám, naopak ta metoda se mi líbí, má svoje pozitiva a když je dobře provedena, tak může mít dobré výsledky. Připadá mi, že může být účinná podobně jako abreakční terapie, ale v bezvědomí (hodně okrouhaně psáno .)).
Osobně bych hypnozu spíš brala jako doplněk k nějaké běžnější psychoterapii nebo na výslovný přání.
Myslím si, že záleží na dotyčným pacientovi nebo klientovi, zda se poddá sugesci, hypnoze nebo zvolí něco obvyklejšího, hlavně pokud mu to pomůže a pokud se aspoň posouvá k + řešení svého problému.
Ideální jsou imho kombinace několika technik..
??? --- 19:18:17 15.4.2010
???: Jestli má nějaký klasický akreditovaný výcvik + hypnózu, proč ne.

Ale mám takovou utkvělou myšlenku (a netrvám na tom, že je správná), že hypnotické postupy jsou spíš zakrývací, než očistné. Na zahnisanou ránu dostaneš další obvaz a dávku anestetik...

Ale toto je můj osobní názor, nevydávám ho za Pravdu.
??? --- 19:02:17 15.4.2010
???: No upřímně - neznám moc terapeuta, kterému bych zároveň věřila a on či ona se přitom věnovali hypnóze a nebo dokonce regresní terapii. Je možné že to je ve skutečnosti jinak, ale pokud vím, tak moc seriózně pracujících lidí regresivní metody nedělá. A hypnózu jako nástroj používají spíš terapeuti starší generace a nebo někteří psychiatři co se jim nechce do sebezkušenosti.

Pokud je to něco, co se stalo před rokem, tak jsem docela pevně přesvědčená, že je lepší to řešit klasicky, než skrze hypnotické sugesce. Postraumatické věci (a to se vážně nemusí týkat jen katastrof.) se dají řešit docela slušně.