Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:53:24 17.11.2008
NAVARO: hele řekla bych, že právní svět, psychoterapeutický svět a svět zbytku lidstva jsou dost rozdílné věci.

Podle té právničky to je ošetřené tím zabráněním trestnému činu. Je v pořádku hlásit něco co se stalo (třeba před pár měsíci a už nepokračuje) proti přání klienta? A to neberme v úvahu kvalitu české policie a soudů.

Viz ten důchodce, co má děti s vlastní dcerou a dostal jen podmínku, protože se to stalo před více než 10 roky. (pravda, tam to žádný profesionál nemohl hlásit, ale věděla o tom celá rodina. Strašná představa)
NAVARO --- 15:36:50 17.11.2008
???: akoze pochopit sa to pravne da, ale nemyslim ze sa tu bavime o sexualnom zneuziti spred 10 rokov (to je ako nahlasovat tyranie spred 10 rokov). Ak mame aktualne tyranie a aktualne zneuzivanie, su podla mna rovnocenne.
KATIA --- 13:44:54 14.11.2008
???: tohle mi prijde tak nejak smutny, ze ta skola, ktera ma prostor do jiste miry podchytit problemy v rodine a pomoct, tak naopak k tem problemum prispiva....
??? --- 18:58:30 12.11.2008
jo a ještě má paniku z pomáhajících profesí. Zcela seriozně se bojí se že bude označená za blázna. Raději nevědět jak jí vlastně doma nadáváají.
??? --- 18:57:39 12.11.2008
KATIA: dost. Klasický příběh - výrazně nadprůměrně chytrá holka, zoufalý rodinný zázemí, totální ne-výchova, komunikace leda hádky. Navíc zdědila zdědila nehorázně silnej temperament, takže nějaká zdrženlivost je u ní heroický výkon.

No a ve škole se nudí, protože moc dobře ví, že je chytřejší než většina učitelů a protože se nudí, tak prudí.

Nejšílenější na tom, je, že to podezření o otěhotnění přišlo v pololetí devítky - předtím půl roku sekala latinu a nehorázně si vylepšila známky, protože chtěla na gympl. Tohle jí zase dost rozhodilo.

Nakonec se na gympl dostala. Ale docela se o ní bojím.
KATIA --- 18:52:59 12.11.2008
???: ty jo, prekerni situace ;-)
??? --- 18:49:44 12.11.2008
KATIA: Já se s tím potkala jako se směrnicema na obou linkách, kde jsem dělala (neoznamuje se nikomu nic, bo důvěra a anonymita je nejdůležitější + na lince to není z relevantního zdroje. Ovšem klient se všemožně podpoporuje, aby našel i někoho živého, komu to řekne.)

Vtipnější situace byla s těhotnou 15 na škole (měly jsme dohodnutou lhůtu, do kdy to řekne babičce, protože já to úplně tajit nemůžu, nakonec to vykecala mámě dřív, než uplynula ta lhůta) a pak teda jedna 14 s podezřením na těhotenství - naštěstí nebyla. Jo a spala na mejdanu s o rok mladším spolužákem. (plus spoustou dalších všude možně ...ehmmm... )
KATIA --- 18:41:31 12.11.2008
???: toto znam pouze jako priklad z doslechu - vyplynulo znasilneni (nahodne, jednou, pred lety) a po dohode s klientkou nebylo hlaseno, protoze nasledna policejni procedura by zrejme byla podstatne horsi nez cokoliv jineho....
??? --- 18:01:39 12.11.2008
NAVARO: dokážu si představit, že právníci to vidí jako dvě odlišné věci. V tomto případě to docela dává smysly, protože oznamovací povinost na již ukončené sexuální zneužití (dávno, před lety) by u pomáhajících profesí vážně komplikovala práci.
NAVARO --- 17:50:18 12.11.2008
???: TYWOE.. wtf?? tak toto si overim u ceskeho kamosa, aj na slovensku.. Sexualne zneuzitie nie je tyranie ci co kurna?