Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:16:37 9.8.2019
Tak jsem si poslechla rozhovor právě o Otevřeném dialogu, co je na wave a ten psycholog je rozkošný tím,jak není schopný redaktorce dát jasné a úderné odpovědi - což teda je vlastně plus, žejo.

Duel Diagnózy F: Otevřený dialog jako jiná cesta léčby schizofrenie | Radio Wave
https://wave.rozhlas.cz/duel-diagnozy-f-otevreny-dialog-jako-jina-cesta-lecby-schizofrenie-5194377
??? --- 15:37:49 4.8.2019
IOM_NUKSO: určitě. Pokud by tě nevzal, tak to nebude tím, že nejsi akutní, ale spíš že má plno.
IOM_NUKSO --- 15:23:02 4.8.2019
???: kdyz jsem nasla terapeuta, co si pise, ze dela open dialog, tak jestli to ma jakoby smysl se mu prihlasit, kdyz moje socialni vazby se nebudou podilet a nejsem aktualne akutni.
??? --- 15:10:18 4.8.2019
IOM_NUKSO: on je to spíš přístup k poskytování péče, než konkrétní technika a je propojený s tím, že pracuješ i se sociálními vazbami klienta. Tipuju že týmy které pracují metodou otevřeného dialogu, tak budou normálně fungovat i při poskytování individuálu.

Na co konkrétně se vlastně ptáš?
IOM_NUKSO --- 12:22:40 4.8.2019
Chapu to spravne, ze open dialog je zalozen na komunikaci s lidma v okoli daneho cloveka nebo to jde delat i individualne? Ma to nejaky smysl mimo akutni psychozu?
TETHALKA --- 20:33:10 3.8.2019
LOJZA: Ono se mi to naštěstí neděje pravidelně, to bych to asi ani nevydržela. Jen mě vlatně překvapilo, že po nějaké době, kdy mi to šlo "jako po másle", se to zase stalo. Zažívala jsem to na začátku, většinou z toho, jak jsem nahlas pojmenovávala ty spousty věcí...
Určitě to příště otevřeme, mám navíc spoustu času na promýšlení, protože se kvůli dovoleným uvidíme až za tři neděle. Díky za podporu.
LOJZA --- 20:23:27 3.8.2019
TETHALKA: Ad přijít ze sezení jako spráskanej pes: IMHO by se ti to nemělo dít moc pravidelně a asi bych s terapeutem otevřel i tuhle rovinu. Zkušený průvodce by ti měl nabídnout způsob, jak načerpat dostatek energie z něčeho nového, pokud “odřezává” staré, ale enegeticky stabilní zdroje. Jinými slovy: pokud rozbíjíte staré nefunkční vzorce, je potřeba něco nového, funkčního, čeho se dá chytit. A vybudovat něco nového obvykle trvá déle, než zbořit ty staré věci. Postupovat by se tedy mělo vědomě a pomalu. Pokud máš ale za sebou 2,5 roku konstruktivní terapie, tak to dáš. Držím pěsti.
TETHALKA --- 20:22:21 3.8.2019
STALK: Zní. Já jsem celá taková přísná... Ne, ale tohle je asi zbytek jednoho velkýho tématu, postupně se jím prokousávám. A nechodím z terapie pořád vyřízená, hodně mi dává, a tohle téma navíc není jenom moje, je to rodinné téma, týká se člověka, který je mi hodně blízký. Se mi to tu nechce plně rozebírat :-). Každopádně díky za reakce.
STALK --- 17:09:00 3.8.2019
TETHALKA: promiň jestli jsem příkrej ale za mě bejt dva a půl roku v terapii mít témata kam terapeuta nepustíš, vědět o nich, chodit z terapií kvuli tomu zpráskaná (bodejď by ne - to stojí hodně sil) doptávat se na to na netu... - to zní jako přísná stráž.
STALK --- 17:05:12 3.8.2019
TETHALKA: to je mi jasný :) traumata jsou traumata, prostě bolej. a otevírat je je těžký a nepříjemný, je jasný že se ti do toho nechchce a je jasný že si najdeš dost důvodů proč to nejde. Ale moje zkušenost je že bez toho se často nehneš. - čim pečlivěji si ty svý strašáky zavíráš a střežíš tim strašidelnější jsou.