Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výroba kopií CD/DVD - lisování, vypalování, potisk, balení
MARCCO
Ahoj, již léta poskytuji servis v oblasti výrobi kopií CD a DVD a dost dlouhou dobu hledám místo k vytvoření dizkuse na toto téma, protože stále zjišťuji, že na netu je sice obrovské množství informací, které ale jsou takového rázu, že při potřebě výroby kopií dat, hudby a videa na CD a DVD moc neporadí jak vůbec začít, co je potřeba atd. Většinou se jedná o obecné bláboly, složité technické výrazy a hlavně ceny. Ať Vám to zní třeba divně, ale chodí ke mě spousta lidí kteří vůbec neví, jaký je rozdíl mezi lisováním a vypalováním, že kolikrát existuje jednodušší nebo levnější způsob výroby (hlavně třeba potisku a balení) než si vymysleli nebo naopak chtějí něco co viděli v zahraničí a neví jak se to jmenuje, ale potřebeují to vyrobit nebo aspoň znát info kde začít a zda to vůbec má cenu řešit, protože je to v nákladu tak malém, že výsledná cena bude ve finále astronimická či ........atd. Sice doba MP3 zcela upozaďuje CD média, ale zase pěkné holce v klubu nebo obchodnímu partnerovi někdy potřebujete dát do ruky něco co Vás prezentuje a nestojíto moc a nebo strašně málo. Je spousty rešení které mohou být DIY, které mohu poradit a i ty které ani neznám nebo mě vůbec nenapadli Dělal jsem v téhle oblasti vše a myslím, že mě nic nepřekvapí, ale vlastní nabubřelost rád zkrotím a informace doplním pomocí Vás, oplátkou za puštění svých znalostí a zkušeností pro Vás, kde co koupit, sehnat a pod. Tuto diskuzi bych rád věnoval poskytováním relevantních informací na všechny dotazy. Nezastírám, že mě to živí, a tak rád udělám kšeft, ale zase na druhou stranu, toužím znát problémy a představy Vás potenciálních zákazníků a hlavně pomoci Vám zvolit řešení, který Vás uspokojí. Když najdete řešení jinde nemůžu se zlobit, a když Vás zklamu může te to napsat sem pro ostaní a nebo spolu vymyslíme něco, co bude zajímavé i pro ostaní a mě to pak obohatí i když kšeft nebude :-) pište, ptejte se navrhujte řešení, díky moc
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARCCO --- 16:07:39 18.5.2010
SERC: na vypalování CD používáme CD-R....CD-RW jsou pro zapis i mazani tedy k hromadné výorbě kopií nevhodné....

U DVD je to těžší.....Verbatim používáme hlavně z image důvodů, zákazníci na ně líp slyší, ale jejich kvalita neodpovídá ceně. Stejně kavlitní disky, ale bohužel NONAME koupíte i za polovic....dopručuji checknout www.cdr.cz, kde se člověk dozví více o médiích (bohužel nyní docházi k upgrade webu a tak databáze medií je nedostupná.....
MARCCO --- 16:03:56 18.5.2010
AGENT23: :-) máme podobé stroje, ale nevypadá to u nás stejně :-))
SERC --- 12:12:44 30.4.2010
Ahoj, jaký typ CD/DVD používáte na vypalování?

Já jsem naučený na Verbatim, nejsem si však jistý jestli brát R, RW, plus nebo mínus.. co je na co vhodné?
MARCCO --- 10:27:59 15.1.2010
MARFEE: Nero na Widle
MARFEE --- 13:08:28 12.12.2009
Ještě bych se zeptal na nějaký free vypalovací program majíci funkce:
Vypalování datových CD/DVD,filmových(DVD video struktura),kopírování....
Používál jsem CDBurnerXP,ale posledním časem se mi častějic stáva,že vypalené CD nefunguje a podobně...Děkují!
MARFEE --- 22:50:30 3.12.2009
Zdravím. Chtěl bych si potisknout cd,které sice je "printable" ale má trochu jinou tiskovou plochu než je standartně na pritable discích. Jedná se o tento model Verbatim:
http://www.verbatim-europe.cz/cz_17/product_cd-r-azo-data-vinyl-printable_16864.html.
Pokud máte s tímto mediém zkušenosti,poreferujte. Jde mi o to aby jak potisk tak hudba(data) v něm vydržel/a co nejdýl. Ale k otázce... Na stránce uvádí oblast tisku,které jsou 21 – 70 mm pro toto medium.Chtěl bych se zeptat jaký program je schopný tyto parametry nastavit/nebo kde se to nastavuje třeba v UnderCoverXP aby tiskarna tiskla kde má. Tiskarnu na CD/DVD potisk nemám,ale to už se někoho poptám. Díky!
MADARLXR --- 12:37:33 17.4.2009
PAWDOO --- 17:04:28 26.3.2009
CD hudební... Takže otázka je, zda to děláš taky a za jakých podmínek.
Ta praktická otázka je, v jakých formátech se nejčastěji dává výsledek do vypalovacího studia (možná používám nesprávnou terminologii, ale hádám je mi rozumět :-) )
PAWDOO --- 17:03:19 26.3.2009
Ahoj, tak je to tu a máme hotové CD a teď ho rozmnožit a tak ...