Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výroba kopií CD/DVD - lisování, vypalování, potisk, balení
MARCCO
Ahoj, již léta poskytuji servis v oblasti výrobi kopií CD a DVD a dost dlouhou dobu hledám místo k vytvoření dizkuse na toto téma, protože stále zjišťuji, že na netu je sice obrovské množství informací, které ale jsou takového rázu, že při potřebě výroby kopií dat, hudby a videa na CD a DVD moc neporadí jak vůbec začít, co je potřeba atd. Většinou se jedná o obecné bláboly, složité technické výrazy a hlavně ceny. Ať Vám to zní třeba divně, ale chodí ke mě spousta lidí kteří vůbec neví, jaký je rozdíl mezi lisováním a vypalováním, že kolikrát existuje jednodušší nebo levnější způsob výroby (hlavně třeba potisku a balení) než si vymysleli nebo naopak chtějí něco co viděli v zahraničí a neví jak se to jmenuje, ale potřebeují to vyrobit nebo aspoň znát info kde začít a zda to vůbec má cenu řešit, protože je to v nákladu tak malém, že výsledná cena bude ve finále astronimická či ........atd. Sice doba MP3 zcela upozaďuje CD média, ale zase pěkné holce v klubu nebo obchodnímu partnerovi někdy potřebujete dát do ruky něco co Vás prezentuje a nestojíto moc a nebo strašně málo. Je spousty rešení které mohou být DIY, které mohu poradit a i ty které ani neznám nebo mě vůbec nenapadli Dělal jsem v téhle oblasti vše a myslím, že mě nic nepřekvapí, ale vlastní nabubřelost rád zkrotím a informace doplním pomocí Vás, oplátkou za puštění svých znalostí a zkušeností pro Vás, kde co koupit, sehnat a pod. Tuto diskuzi bych rád věnoval poskytováním relevantních informací na všechny dotazy. Nezastírám, že mě to živí, a tak rád udělám kšeft, ale zase na druhou stranu, toužím znát problémy a představy Vás potenciálních zákazníků a hlavně pomoci Vám zvolit řešení, který Vás uspokojí. Když najdete řešení jinde nemůžu se zlobit, a když Vás zklamu může te to napsat sem pro ostaní a nebo spolu vymyslíme něco, co bude zajímavé i pro ostaní a mě to pak obohatí i když kšeft nebude :-) pište, ptejte se navrhujte řešení, díky moc
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARCCO --- 16:03:56 18.5.2010
AGENT23: :-) máme podobé stroje, ale nevypadá to u nás stejně :-))
SERC --- 12:12:44 30.4.2010
Ahoj, jaký typ CD/DVD používáte na vypalování?

Já jsem naučený na Verbatim, nejsem si však jistý jestli brát R, RW, plus nebo mínus.. co je na co vhodné?
MARCCO --- 10:27:59 15.1.2010
MARFEE: Nero na Widle
MARFEE --- 13:08:28 12.12.2009
Ještě bych se zeptal na nějaký free vypalovací program majíci funkce:
Vypalování datových CD/DVD,filmových(DVD video struktura),kopírování....
Používál jsem CDBurnerXP,ale posledním časem se mi častějic stáva,že vypalené CD nefunguje a podobně...Děkují!
MARFEE --- 22:50:30 3.12.2009
Zdravím. Chtěl bych si potisknout cd,které sice je "printable" ale má trochu jinou tiskovou plochu než je standartně na pritable discích. Jedná se o tento model Verbatim:
http://www.verbatim-europe.cz/cz_17/product_cd-r-azo-data-vinyl-printable_16864.html.
Pokud máte s tímto mediém zkušenosti,poreferujte. Jde mi o to aby jak potisk tak hudba(data) v něm vydržel/a co nejdýl. Ale k otázce... Na stránce uvádí oblast tisku,které jsou 21 – 70 mm pro toto medium.Chtěl bych se zeptat jaký program je schopný tyto parametry nastavit/nebo kde se to nastavuje třeba v UnderCoverXP aby tiskarna tiskla kde má. Tiskarnu na CD/DVD potisk nemám,ale to už se někoho poptám. Díky!
MADARLXR --- 12:37:33 17.4.2009
PAWDOO --- 17:04:28 26.3.2009
CD hudební... Takže otázka je, zda to děláš taky a za jakých podmínek.
Ta praktická otázka je, v jakých formátech se nejčastěji dává výsledek do vypalovacího studia (možná používám nesprávnou terminologii, ale hádám je mi rozumět :-) )
PAWDOO --- 17:03:19 26.3.2009
Ahoj, tak je to tu a máme hotové CD a teď ho rozmnožit a tak ...
TRUBY --- 12:53:03 2.12.2008
MARCCO: Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda by se od tebe dali sehnat malé CD (80mm) čistě pruhledné bez té datové vrstvy. Potřeboval bych je na jeden projekt. Sloupávat to žiletkou neni zrovna ono.