Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Oranzova nocni mura ???
PYZDA
Vysledek voleb se mi zda pri nejmensim na bliti. Je to jen muj osobni nazor a rad bych tu videl i Vase nazory. Co rikate na to ze Paroubkova banda vyhrala tak drtivym vysledkem ? Jak se tvarite na to ze RATH bude hejtmanem stredoceskeho kraje ? A jeste pohled do budoucna myslite ze za dva roky obhaji Bem primatora HL.M. ? Dik za vase prispevky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BONGI --- 18:23:10 5.6.2013
Ukazka jednani "zlych a niceho se nestiticich globalnich kapitalistu" :
1. potopou postizenym zamestnancum - evakuantum : zajisteni nahradniho kvalitniho ubytovani (pronajem bytu ci hotel) pro celou rodinu - bezplatne
2. vsem postizenym zamestnancum v pripade potreby a zajmu : bezplatne sluzebni auto vcetne pohonnych hmot, umisteni deti ve skolce nejbliz potrebnemu mistu ( vcetne soukromych), prispevek na opravy (dle rozsahu), cistici potreby, plne placene volno ... vse samozrejme pro nutne potrebnou dobu.
3. mimo zamestnance - vybranym (doporucenym) konkretnim subjektum (vesnice, obec ...) - cistici potreby, balenou vodu, nektere potraviny
4. Organizovanou pomoc vsech zamestnancu pri cisteni a upravach .. napr. ZOO
5. Penize budou poskytovany jako pomoc charitativnim organizacim jen v pripade, ze prokazi konkretni ucel a subjekt urceni s moznou kontrolou.

Je mi jasne, ze nekdo okamzite prohlasi, ze je to vlastne levna a dobra reklama a marketing. Na to odpovidam : mozna jako druhotny vysledek, ale ikdyby, kez by takovych reklam bylo vic!
PAULMUADDIB --- 11:45:49 30.5.2013
LOPIK: Ne, problém není v tom, že léčba existuje, ale je drahá. Problém je v tom, že léčba existuje, je drahá a je placená ne podle férového pravidla, ale podle pravidel korupce a výhodnosti pro osoby s rozhodovací pravomocí.

Já bych si samozřejmě přál svět, kde by sluníčkově byl dostatek léků a jiných prostředků k ochraně života a zdraví pro všechny. Ale v realitě je to vždy volba a boj o zdroje. Pokud mám dost peněz, můžu si koupit auto s milionem různých asistentů a vychytávek, takže mám větší šanci vyhnout se nehodě, případně ji přežít. Můžu si kupovat kvalitní potraviny a vyhnout se nemocem z nekvalitních. Ale musel jsem pro to, abych měl něco lepšího, společnosti před tím dát něco lepšího ze sebe. To je fér.
LOPIK --- 11:27:27 30.5.2013
PAULMUADDIB: Tohle je jeden z největších problému moderního zdravotnictví - léčba je možná, ale moc drahá. Mektat ale při tý příležitosti o nějakých socialistech a pacientech co si za svoje nemoci můžou stejně jako horolezci je demence.
FEMUR --- 11:25:53 30.5.2013
chacha. peknej vylet do zpusobu uvazovani.
PAULMUADDIB --- 11:19:13 30.5.2013
FEMUR: Tak spousta nemocí je způsobená rozhodnutím o životosprávě a spousta nehod je naopak způsobená bez vlastního zavinění, byl to jen příklad. Jde o to, že není možné pomoci vždycky všem, pokud jsou omezené zdroje. Ve filmu Pearl Harbor je scéna, jak označují sestřičky vojáky rtěnkou, aby vyřadily marné případy, protože mají omezený počet personálu. Z pohledu toho umírajícího je to nefér, ale aspoň zachrání někoho, než aby ve snaze pomoci každému nezachránili nikoho. Tak je to i ve zdravotnictví, a pokud jsou ceny pokřiveny státním monopolem, úhradovou vyhláškou a seznamy povolených léčiv, je výsledek určitě horší, než v přirozením stavu. Ve svobodní společnosti by zrovna ten s rozpadem krve třeba léčbu z pojistného dostal, ale třeba by se dostalo i na jiné, na které se dnes nedostane, protože peníze se odčerpávají korupcí do soukromých kapes.
FEMUR --- 21:05:02 29.5.2013
PAULMUADDIB: srovnavat chjorobu kteoru si clovek neyavini s adrenalinovym sportem...
PAULMUADDIB --- 9:08:53 29.5.2013
???: Problém je, že 48 mega jde do kapsy farmaceutické firmě. Na tom samo sebou není nic špatného, kdyby léčiva kupovali lidé za svoje, případně z komerčního pojištění. Pak by se farmaceutické firmě třeba vývoj léku za 30 mega nevyplatil, protože by to nikdo nezaplatil, tak by do toho nešla. Lék by neexistoval, ale tím by byl pro toho konkrétního člověka stejně nedostupný, jako kdyby si ho měl platit z vlastní kapsy. V konkrétních případech to sice vypadá nefér, ale tak to funguje - nikdo nepokládá tisíce matrací pod prachovské skály, aby si horolezec, který spadne, nenatloukl. Jasně, že když spadnu já a zabiju se, bude to pro moje blízké katastrofa a budou se zlobit, že zdroje nebyly alokovány k řešení mého problému, ale tak to prostě je. Nelze od soukromého subjektu vyžadovat, aby investoval do nerentabilního procesu. Stejně umírají lidé na nemoci, na které lék nikdo nevyvinul, možná právě proto, že místo toho alokoval výzkum tam, kde měl s ZP a MZ dohodnutý "odkup" za přemrštěnou cenu.

Zkrátka, když to budou dobrovolné a komerční pojišťovny, ať jsou léčiva pro jednoho klidně za miliardu, ale když je to přes stát a potažmo korupci, tak pak ty peníze chybí jinde, jsou špatně umístěné a v konečném důsledku třeba zemře víc lidí (o kterých nevíme), protože jim stát ty peníze odčerpal na blbosti.
??? --- 12:05:48 25.5.2013
Ja bych nastavil rozpocet na dve baleni ibalginu a litr hypermanganu rocne, a kdo potrebuje vic, toho zastrelit a zakopat.

Konecne by se pojistovny mely dobre!
FEMUR --- 11:32:16 25.5.2013
Jsi kreten
ENKIE --- 11:25:28 25.5.2013
Rok léčby za 54 milionů. VZP zveřejnila žebříček nejdražších pacientů - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...i-pacient-stoji-vzp-54-milionu-dxe-/domaci.aspx?c=A130524_140424_domaci_hv

Takovym se socialismus jiste vyplati :D Je neuveritelny, ze tuhle cernou diru na hodnoty nazyvaji pojistovnou. Pojistovna puvodne znamenalo organizace, do ktere jednotlivci dobrovolne vstupuji, aby se chranili pred pusobenim nahodnych vlivu. V socialismu je z toho velkovyrobna genetickych zmetku, kde se vsichni skladaji na genetickou i ekonomickou degeneraci naroda.