Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
JEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
RAILA
Zámek Jezeří-perla Krušnách hor, architektonický monument napříč časem i prostorem od středověku po temný věk mosteckých dolů. Místo, kde se snoubí krása i hrůza v jediném pohledu. Jezeří-záchrana zámku, strašení a jiné povedené akce.

OŽIVLÁ STRAŠIDLA NA JAZEŘÍ
26.-27.10. 2013
Karneval mrtvých se blíží! Je čas zapálit svíce, oprášit rubáše a vyrazit do temných zámeckých chodeb. Letos se setkáme nejen s upíry ale i s Dias de los Muertos, Přízraky, duchy, zazděným kominíkem, šílenou kněžnou i duchem popraveného mnicha. A jako novinka, letos poprvé se strašidela rozšíří i na nádvoří zámeckého areálu. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční stánky a občerstvení.
Přihlášení:

Průvodci
Pip plus

Vypravěči a strašidla na nádvoří

U alchymisty a přilehlá chodba:

Chodba-

Upíří ples

Sklepení

Temné kouty zámecké a pohyblivé osoby


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZURG --- 9:50:35 5.6.2009
hadejte co jsem vcera hral v hodine na klarinet: dona nobis pacem!
RHIAN --- 21:49:13 4.6.2009
RAILA: Mně to totiž celou dobu vrtalo hlavou - na jedné z prohlídek se mě jeden z návštěvníků po skončení scénky optal: "Aliprandi - nebyl to náhodou ten architekt?!" - vehnalo mi to lehký ruměnec do tváře. Je blbé, když návštěvník ví víc než účinkující. Ještě že se zjistilo, že to byl i muzikant, aspoň jsme z obliga :D
RAILA --- 13:39:59 22.5.2009
RHIAN: To není jen náhoda:) Já jsem z něj včera skládala zkoušku...renesance a baroko.
Ani nevím, proč jsem si pamatovala zrovna Alliprandiho.
Ale stále ještě není vyloučeno, že to mohl byt zpěvák Aliprandi(třeba syn slavného cellisty;)
No cesty páně jsou očividně nevyzpytatelnější, než by se dalo čekat.
FIONOR --- 9:54:40 21.5.2009
RHIAN: mno... kdyby to byl Bernardo Aliprandi - cellista a skladatel (1710 Milán –1792 Frankfurt nad Mohanem) - tak by to možná šlo i když to je zhruba o generaci někde jinde... ale čert aby se v těch taliánech vyznal
DORIAN --- 9:53:03 21.5.2009
RHIAN: Škoda že jsme to nevěděli předtím, na to jsme mohly také zatlačit ;)
RHIAN --- 8:41:19 21.5.2009
Já mám pro vás, přátelé, perličku :-) V hudebním salónku se pan Beethoven rozčíluje, že zdejší muzikanti stojí za starou bačkoru a že měl kníže František Maxmilián pozvat pana Aliprandiho z Vídně, coby reprezentanta hudby na nejvyšší úrovni. A co o tom všem říká Wikipedia?
Cituji:

Giovanni Battista Alliprandi (cca 1665, patrně Laino ve Val d'Intelvi (Provincie Como, Itálie) – 13. březen 1720, Litomyšl) byl významný, v Čechách působící BAROKNÍ ARCHITEKT italského původu.

Vedle Giovanniho Santiniho a Kryštofa Dientzenhofera je Alliprandi nejvýznamnějším českým vrcholně barokním architektem. Významně byl ovlivněn vídeňskou architekturou své doby. Domenicem Martinellim, Johannem Lukasem von Hildebrandt, a především Johannem Bernardem Fischerem z Erlachu, jehož osobité, vrcholně barokní pojetí architektury Alliprandi přinesl do Čech. Ovlivněn byl ovšem také dílem Jana Baptisty Matheye a Giovanniho Santiniho."

Zajímavé, že? :-)))))))))))))))))
ZURG --- 15:40:19 19.5.2009
tak dneska jsem uz konecne mel cas zpracovat svoje fotky - http://zurg.rajce.idnes.cz/Jezeri_2009/
dost tech fotek je podobnejch nebo skoro stejnejch jako ty od Kathy, pac mi casto vrazila do ruky jeji fotak (ale myslim ze to vubec nevadi)
HELA --- 13:13:15 19.5.2009
k mému velkému překvapení jsem v neděli projížděla pod Jezeřím s autobusem plným vyčerpaných botaniků na exkurzi po republice, tak jsem trochu udělala reklamu;) (fuj, poprvé v životě jsem mluvila do mikrofonu v autobuse plném lidí:)
MELISSA --- 20:46:48 18.5.2009
Jak jsi tak prohlížím ty fotky, čím dál víc si uvědomuju, jaká to byla boží akce. Děkuji všem, speciálně Kathy a Sakuhenovi, za úžasný den ve věži ;)
RHIAN --- 19:56:52 18.5.2009
Ahoj vši, chtěla jsem vám statečným za všechny zpěvanky v salónku poděkovat. Ačkoli jsme už pak byly unavené, pořád nás to kvílení aspoň jakžtakž bavilo a uspokojovalo, ale vy, co jste to tam s námi celou dobu trpěli a neřekli jste ani slůvko na téma kvílení, vytí a skřípání, máte náš obdiv. 2 Zurg a Matýsek: :o* ;-)))) Jo, a pro ty, co neznají mé alter-ego (Rían, ale nyx neumí čárky), tak tady paní Mihaiová :o)))))