Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
EKOLOGICKY AKTIVISMUS direct action reports
KONNY
Tento klub by měl být o ekologickém aktivismu... Především tom radikálním, ale o aktivismu a organizacích, strategiích, které používají. Jak být efektivní. Rozhodně ne o smyslu ekologickych organizaci nebo o udržitelnem zpusobu života (domaci ekologii a podobně). Taky tato diskuze nema slouzit ke kritice ekologickych organizaci ani jejich cinnosti (na to je tu klubu dost). Takže kdo vyleze na komín jako první?? :)


related boards:

[ DOMÁCÍ EKOLOGIE / dobrovolna skromnost ]

[ LASKA - PRAVA ZVIRAT a EKOLOGIE: Testovani na zviratech, ZOO, Cirkusy, Kozesinova zvirata, jatka a velkochovy, regulace ]

[ vegetarian & vegan society . . . snazim se vnitrne vyporadat s tim, ze bozenka je vyznani lasky ]

[ Anarchismus, Anti-autoritařské ideje ]

[ freeganismus (dumpstering, urban exploiting...) ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SGNLR --- 10:14:10 3.7.2019
Až budu velká, chci být naživu | When I grow up I want to be alive
https://vimeo.com/343963010


Až budu velká, chci být naživu | When I grow up I want to be alive
Režie: Vladimír Turner | Director: Vladimír Turner

Autorský dokument Vladimíra Turnera sleduje několik postav českého středoškolského hnutí Fridays for Future. Pravidelnými stávkami chtějí přimět politiky k razantnímu řešení klimatické krize.

„Dokud politici odmítají dělat to, co se od nich čeká, a to je řešení vážných problémů jako je klimatická krize, tak my odmítáme dělat to, co se čeká od nás, a to je chození do školy,“ říká na začátku autorského dokumentu Až budu velká, chci být naživu Vladimíra Turnera jeden z mluvčích českých Fridays for Future, Petr Doubravský. Snímek na příkladu několika aktivních studentů ukazuje, jaké jsou jejich motivace k připojení se k mezinárodnímu středoškolskému hnutí, které pomohla nastartovat umanutá občanská angažovanost mladé Švédky Grety Thunberg. Současná aktivita studentů dokázala proměnit debatu o klimatu a klimatické katastrofě i u nás v Česku. Zásadní problémy naší samotné existence se pomalu prodírají na stránky hlavních českých médiích, a to i přes velmi silný vliv klimaskeptismu, který u nás zosobňuje především postava bývalého prezidenta Václava Klause. Turnerův film nabízí pohled dovnitř každodenní práce organizátorů stávek, a to při svolávání demonstrací napříč Českou republikou. Odhaluje ale i jejich strategie a to, jak vypadá kolektivní promýšlení cílů a požadavků studentského klimatického hnutí. Studenti se ale ve dvacetiminutovém dokumentu Vladimíra Turnera rozpovídají také o tomu, jakým postihům čelí ve svých školách a jak na jejich občanský aktivismus reagují jejich pedagogové i rodiče. V některých případech na to není zrovna radostný pohled, přestože se situace školy od školy liší a někdy se radikálně liší i přístupy konkrétních vyučujících na stejných školách.

''As long as politicians refuse to do what is expected of them, and this is a solution to serious problems such as the climate crisis, we refuse to do what is expected of us, and that is going to school,” says one of the spokesmen of Czech Fridays for Future at the beginning of When I grow up, I want to be alive. In portraits of several active students, the film shows their motivation to participate in the international high school movement, which was kicked off by the civic engagement of a young Swedish girl Greta Thunberg. The fundamental problems of our future existence are slowly going through the pages of the major Czech media, despite the very strong influence of climate-skepticism. Turner's film offers insights into the day-to-day work of the organizers in holding the strikes and shows how the collective thinking of the goals and requirements of the student climate movement looks like.
SCHIFFI --- 23:31:37 28.6.2019
jak se fízlové v Paříži vypořádávají s demonstranty z XR... https://www.facebook.com/gretathunbergsweden/videos/573247646534557/
PRASECI_SOIREE --- 11:18:24 30.5.2019
You Could Get Prison Time for Protesting a Pipeline in Texas—Even If It’s on Your Land – Mother Jones
https://www.motherjones.com/...son-time-for-protesting-a-pipeline-in-texas-even-if-its-on-your-land/
??? --- 14:52:29 29.3.2019
Boj o klima v českém oligarchostánu – A2larm
https://a2larm.cz/2019/03/boj-o-klima-v-ceskem-oligarchostanu/
??? --- 12:22:48 22.2.2019
Fridays for future: čeští středoškoláci se přidávají k protestům za ochranu planety – A2larm
http://a2larm.cz/...days-for-future-cesti-stredoskolaci-se-pridavaji-k-protestum-za-ochranu-planety/
BELZEBUB1936 --- 10:52:13 22.12.2018
Přední britští akademici přibližují fenomén ekologické kampaně Extinction Rebellion, která získala mimořádnou pozornost světových médií i tisíců lidí do té doby nezapojených do ekologického aktivismu.
Extinction Rebellion: nová podoba klimatické politiky? - Deník Referendum
http://denikreferendum.cz/clanek/28854-extinction-rebellion-nova-podoba-klimaticke-politiky
??? --- 15:17:54 31.10.2018
V pátek a v sobotu v hotelu Olšanka v Praze probíhá Fórum pro udržitelný rozvoj.
Přednášky, workshopy, vstup zdarma, vhodné i pro děti.

https://www.ceskoprotichudobe.cz/prilohy/clanky/1341_forum-program.pdf
https://www.facebook.com/events/179365326274162

[//i.nyx.cz/files/00/00/19/13/1913006_8c9d25ce36985d228bfa.jpg?name=forum.JPG]
SGNLR --- 12:17:21 19.10.2018
SGNLR --- 13:13:05 28.9.2018
https://www.facebook.com/events/247980249122443/

CLEAN UP DAY - 30. 9. 2018
Vladimír Turner & Keep it Clean: Frutti di Mare
Úklidová akce

Vladimír Turner spolu s Galerií NoD ve spolupráci s iniciativou Keepitclean spouštějí nový umělecko–environmentální projekt "Frutti di Mare", který se věnuje tématice globálního plastového znečištění. Vlajkovou lodí projektu se stane monumentální instalace autorova objektu nad křižovatkou Dlouhá-Rybná, součástí projektu však budou nejen úklidové a sběrné akce, ale také řada diskuzí, workshopů, promítání dokumentárních filmů a online kapmaně v průběhu roku 2018-2019.

Prvním krokem projektu je snaha vyčistit od plastového odpadu lokality řek v blízkém a dostupném okolí Prahy. Společně nasbíraný odpad bude využit právě na tvorbu monumentální instalace nad křižovatku před Experimentálním rpostorem NoD / ROXY.

Termín sběrné akce: 30. 9. 2018
Čas: 14:00-17:00
Lokalita: kolem koryta Botičského potoku. Konkrétní místo srazu bude upřesněno v události

#fruttidimare #vladimirturner #keepitclean #stopplasticpollution #plasticpollution

Vernisáž objektu proběhne 22. 10., kdy na místě oslavíme i narozeniny prostoru NoD a klubu ROXY.
MASOO --- 18:33:50 6.9.2018
Zvíře vztahové - specialista/ka online a telefundraisingu | OBRAZ – Obránci zvířat
https://www.obrancizvirat.cz/zvire-vztahove-specialista-ka-online-a-telefundraisingu/