Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
EKOLOGICKY AKTIVISMUS direct action reports
KONNY
Tento klub by měl být o ekologickém aktivismu... Především tom radikálním, ale o aktivismu a organizacích, strategiích, které používají. Jak být efektivní. Rozhodně ne o smyslu ekologickych organizaci nebo o udržitelnem zpusobu života (domaci ekologii a podobně). Taky tato diskuze nema slouzit ke kritice ekologickych organizaci ani jejich cinnosti (na to je tu klubu dost). Takže kdo vyleze na komín jako první?? :)


related boards:

[ DOMÁCÍ EKOLOGIE / dobrovolna skromnost ]

[ LASKA - PRAVA ZVIRAT a EKOLOGIE: Testovani na zviratech, ZOO, Cirkusy, Kozesinova zvirata, jatka a velkochovy, regulace ]

[ vegetarian & vegan society . . . snazim se vnitrne vyporadat s tim, ze bozenka je vyznani lasky ]

[ Anarchismus, Anti-autoritařské ideje ]

[ freeganismus (dumpstering, urban exploiting...) ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KONNY --- 13:51:36 23.6.2013
Kontroverzní dodavatel primátů prchá z Miami | GreenAction
http://greenaction.cz/novinky/kontroverzni-dodavatel-primatu-prcha-z-miami.html

Aktivisté slaví vítězství – společnost Primate Products zavírá podnik.

Pracovníci odešli, laboratorní výstavní krabice byly odstraněny, a klece, které věznily okolo 500 opic, jsou prázdné. Aktivisté za zvířata ze skupiny Smash HLS slaví to, co je již zřejmé: společnost Primate Products zavřela jejich zařízení v Doral (7780 NW 53rd Street). Poprvé po více než 25 letech je budova prázdná.

Primate Products, Inc. dováží, chová a prodává opice pro využití v experimentech na univerzitách, v americké armádě, ve farmaceutickém průmyslu a ve smluvních testovacích společnostech. Společnost také provozuje zařízení na chov opic v Immokalee (Florida).

Skupina Smash HLS uskutečnila svůj první protest proti společnosti v květnu 2010 a od té doby provedla desítky hlučných protestních akcí před zařízením Doral a před domy zaměstnanců. Jako výsledek kampaně přišla společnost Primate Products o zákazníky a zaměstnance.

„Když jsem se poprvé dozvěděla, že jsou v obchodním skladišti v Miami uvězněni stovky opic, musela jsem se do kampaně zapojit,“ řekla obyvatelka Miami a současně protestující Ana Kowalczuk. „Není to o tom, že bych pouze nechtěla něco podobného na svém dvorku, nechci to na žádném dvorku!“ Podporovatelé Smash HLS se brzy setkají, aby se rozhodli, jaký bude další krok protestní skupiny.
SPIPI --- 11:12:55 22.6.2013
FOTO: Nazí cyklisté v ulicích. Naked Bike Ride frčí už v 70 městech světa – SportRevue.cz
http://www.sportrevue.cz/...eta#utm_source=mobilmania&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=rsshub_page0
KONNY --- 11:54:10 20.6.2013
Dnes začíná "velkolepá" show "Aqua aqua". Ačkoli Kaiser delfíny zatím do Prahy nepřiveze, tak dnes vystoupí (v 37 stupních) lachtan, tučnáci, aligátor, želva atp. Ačkoli je organizátor svolané akce přes fb neznámý, na zprávy nereaguje a akce je pravděpodobně nenahlášená, stejně, pokud jste v Praze, přijďte vyjádřit nesouhlas. V 15:30 v Libuši.
https://www.facebook.com/events/398541286927545/
SPIPI --- 0:05:32 5.6.2013
AYOS: ale jo, to máš samo pravdu, ale ani Peru, Kolumbie nebo Chile nejsou tak vyhrocený, ani nejde o tak rozsáhlá území nebo naopak srovnatelná v biodiversitě s Amazonií (i když těžba ropy v Peru rovněž do Amazonie zasahuje). Ale třeba v Peru mají indigenos úplně jiný postavení, než třeba ve zmíněné Brazílii, mají daleko větší vliv na politiku země, nejsou žádnou menšinou, tedy alespoň ne početně. Naopak ekvádorská vláda poslední dobou předvádí celkem zajímavej obrat oproti tomu, co Correa dlouhodobě proklamoval, tedy důraz na ochranu životního prostředí a aboridžinců žijících právě v křehkých ekosystémech ekvádorské Amazonie - v tomto ohledu je v současnosti Ekvádor po boku s Brazílií nejohroženější v Americe. Čímž ale nechci problémy v ostatních zemích nikterak bagatelizovat. To jen pro vysvětlenou, jak jsem to myslel..
SPIPI --- 19:12:24 4.6.2013
AYOS: pro ně je samozřejmě nějaký přesun nemyslitelný a těžko představitelný, jejich svět je úzce spjat se zemí (Zemí).. Belo Monte je ale jen taková třešnička na dortu, kde se navíc poměrně dobře daří věc medializovat (jde o největší brazilskou přehradu a 2. největší na světě) a díky tomu již několikrát byla celá konstrukce pozastavena nebo její výstavba zkomplikována.

Podobné věci se dějí i kolem příprav letní Olympiády a světového poháru FIFA 2014. Amazonie platí tvrdou daň za společenský rozvoj Brazílie, která se za každou cenu chce dotáhnout na úroveň zemí OECD a nešetrné drancování komplikovaného ekosystému včetně etnických skupin, které tam žijí, je jedním z nástrojů, jak mohou získat potřebné zdroje, aby svého cíle Brazílie brzy dosáhla. Navíc brazilská politika je ovládaná lokálními mafiánskými strukturami, které zase mají vazby na přední těžařské, energetické a další podobně zaměřené hráče. Na straně aboridžinců je jen hrstka, která dohlédne dál, než na svůj vlastní účet v bance..

Je to smutný, ale neděje se tam nic jiného, než to, co se dělo před staletími v Severní Americe nebo třeba v Argentině. V současnosti se podobné konflikty na Americkém kontinentu dějí ještě v Ekvádoru.
KONNY --- 17:16:10 1.6.2013
"Protesty proti kácení stromů v istanbulském parku Gezi přerostly v mohutné protivládní demonstrace. Včera policie proti demonstrantům zakročila slzným plynem. Demonstrace dnes přerostly v mohutné akce na protest proti včerejšímu zásahu policie. Premiér Erdogan vyzývá ke klidu."

Protivládní demonstrace v Turecku - Istanbul a Ankara na nohou — Svět — ČT24 — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/.../229800-protivladni-demonstrace-v-turecku-istanbul-a-ankara-na-nohou/

Turkey police fire warning shots amid clashes - Europe - Al Jazeera English
http://www.aljazeera.com/news/europe/2013/06/201361133525128709.html
KONNY --- 14:04:38 1.6.2013
Monsanto set to halt GM push in Europe — RT News
http://rt.com/news/monsanto-stop-lobbying-eu-084/
KONNY --- 17:52:32 31.5.2013
Od Chalupy také jednou dobré zprávy

Ministerstvo životního prostředí zamítlo dovoz delfínů do České republiky - Ministerstvo životního prostředí
http://www.mzp.cz/cz/news_130531_delfini

"Ministerstvo životního prostředí zamítlo dovoz delfínů do České republiky

Ministerstvo životního prostředí vydalo rozhodnutí, kterým neudělilo dovozní povolení na tři exempláře delfína skákavého z Ukrajiny do České republiky. Zamítavé stanovisko bylo vydáno ze dvou důvodů.

Jedním z faktorů, proč Ministerstvo životního prostředí neudělilo dovozní povolení, je fakt, že dané exempláře nejsou dováženy za vědeckým účelem. Ministerstvo došlo k závěru, že delfíni jsou dováženi převážně za účelem komerčního využití, což je legislativou EU pro případ první generace odchované v zajetí zakázáno. Delfíni byli sice odchováni v zajetí, ale jejich rodiče pochází z volné přírody.

Dalším faktem bylo posouzení Agentury ochrany přírody a krajiny ČR jako vědeckého orgánu, která vydala negativní stanovisko, neboť nemohla konstatovat, že dovoz nebude mít na delfíny škodlivý účinek.

Žadatel má nyní 15 dní na podání rozkladu, do té doby rozhodnutí není pravomocné."

SPIPI --- 20:33:41 27.5.2013
AYOS: naposledy to Čehůni do vlastních rukou vzali s Žižkou v čele a pak snad ještě během Obrození, takže souhlas s těmi dvěma body.. na druhou stranu mám dojem, že se tady zase probouzí různé aktivity mimo zorný úhel mainstreamového vnímání a byť mají minimální mobilizační charakter/ambice, stále více lidí přitahujou - tím mám na mysli především aktivity v souvislosti se změnou životního stylu, uvědomění si nějakých hranic udržitelnosti a snahou na to reagovat v rámci rozhodování, které mohu rovnou ovlivnit. Ten malý mobilizačně masový potenciál, což se promítlo i do occupy Praha, je asi v naší nátuře, navíc asi dost utrpěl za komára..