Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
EKOLOGICKY AKTIVISMUS direct action reports
KONNY
Tento klub by měl být o ekologickém aktivismu... Především tom radikálním, ale o aktivismu a organizacích, strategiích, které používají. Jak být efektivní. Rozhodně ne o smyslu ekologickych organizaci nebo o udržitelnem zpusobu života (domaci ekologii a podobně). Taky tato diskuze nema slouzit ke kritice ekologickych organizaci ani jejich cinnosti (na to je tu klubu dost). Takže kdo vyleze na komín jako první?? :)


related boards:

[ DOMÁCÍ EKOLOGIE / dobrovolna skromnost ]

[ LASKA - PRAVA ZVIRAT a EKOLOGIE: Testovani na zviratech, ZOO, Cirkusy, Kozesinova zvirata, jatka a velkochovy, regulace ]

[ vegetarian & vegan society . . . snazim se vnitrne vyporadat s tim, ze bozenka je vyznani lasky ]

[ Anarchismus, Anti-autoritařské ideje ]

[ freeganismus (dumpstering, urban exploiting...) ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KONNY --- 14:34:30 26.9.2011
Zemřela Wangari Maathai, mj. i environmentální aktivistka
The Green Belt Movement | Wangari Maathai
http://www.greenbeltmovement.org/w.php?id=59
YYUGH --- 23:02:50 25.9.2011
Vegetariásnký den v Toulcůvě dvoře 2.10. 2011 od 11-19hod.
Honza Šťastný tam bude mít přednášku o tom, jak se zbavit myslivců ze svého pozemku, a další přednáška bude o tom, jak si právně zajistit alternativní stravování ve škole + další samozřejmě ...
V_O_J_T_A --- 18:01:14 20.9.2011
Automobilový průmysl může za všechno:
Sea Debris - Sea Waste - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=EUUWW_SDk2w&feature=youtu.be
SPIPI --- 14:46:34 13.9.2011
zdar, nemáte někdo čas a chuť zjistit, kde a kdy tahle kolona bude přejíždět hranice?

Ukrajinci posílají do Česka karcinogenní beryllium, úřady o tom neví - www.lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/ukrajinci-posilaji-do-ceska-karcinogenni-beryllium-urady-o-tom-nevi-115-/ln_domov.asp?c=A110913_095302_ln_domov_spa
SPIPI --- 14:13:08 18.8.2011
AYOS: jo, i tak by se to dalo říct. Já mám však za to, že volný trh a sociální stát jsou v určité fázi v rozporu a proto buďto jeden bude regulovat, tedy sociální stát trh, nebo druhý drancovat, tedy trh sociální stát... ale to není až tak podstatný.

Jinak nedávno jsem se bavil s jedním kamarádem, co pracuje pro Greenpeace východní Evropa a ten mi říkal, že se začínají mnohem více zaměřovat na jednotlivé korporátní firmy, protože u nich je paradoxně mnohem snazší měnit jejich firemní politiku, než u jednotlivých vlád a součaně jejich firemní politika, těchto nadnárodních gigantů, má vliv často na celý daný sektor. Ostatně v poslední době jsme toho svědky - nejprve barbie a ken od mattela a nejnověji NIKE a Adidas (viz SPIPI)
SPIPI --- 13:15:57 18.8.2011
a když jsme u těch značek, tak zde první výsledky kampaně DETOX od Greenpeace int.:

Nike commits to champion a toxic-free future | Greenpeace International
http://www.greenpeace.org/international/en/news/features/Nike-vs-adidas/?utm_source=SilverpopMailing&utm_medium=email&utm_campaign=GPI%20detox%20nike%20success%20%281%29&utm_content=
SPIPI --- 13:11:05 18.8.2011
AYOS: tak aktivismus nikdy není příliš systémový, spíš dle mého názoru se snaží poukazovat na zcela evidentní kauzy, které může chápat i široká veřejnost a mají ambice překračovat hranice daných kauz i na další jim podobné.. mají právě onu symboliku (nejen firemní, ale i případovou), o které, jak jsi správně podotknul, píše Naomi Klein ve své knize No Logo.

Ty sily kapitálu se dle mého nikterak netransformovaly. Silné značky tu máme pořád, avšak v našem rybníčku o ně tolik nejde - ony si tady jedou pouze nějakou marginální úlohu + utržují si pozici na trhu, což je pro ně alfou a omegou existence jako takové. To, o čem mluvíš, to je status quo současného systému, establishmentu, který tady máme. Synonymem pro to je pojem korupce, klientelismus. To je to, co skrze teorie volného trhu, neoliberalismu chceš-li, nám tady drancuje sociální stát a nutí seškrtávat veřejné výdaje na jedné straně a díky likvidaci těchto veřejných závazků posiluje pozice soukromých subjektů, které mnohdy vůbec existují díky privatizacím státního majetku. Mnoho firem je velmi úzce napojeno na regionální mafiokracii a tam se dělá ten kapitál bez značek - oni ty značky mají, ale nejsou globálně profláklý. Kolik z nás tady zná například liberecký Syner?
SPIPI --- 11:19:20 18.8.2011
AYOS: máš pravdu, ale přece jen si myslím, že Shell je co do ropného průmyslu právě tím symbolem.. stejně jako McDonalds ve stravování nebo NIKE v módním průmyslu. Ale jinak pravda pravda :)
SPIPI --- 10:32:10 18.8.2011
jojo, to je smutná realita.. slušný vědec v neslušném Shellu a naši akademičtí pokrytci :)