Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
EKOLOGICKY AKTIVISMUS direct action reports
KONNY
Tento klub by měl být o ekologickém aktivismu... Především tom radikálním, ale o aktivismu a organizacích, strategiích, které používají. Jak být efektivní. Rozhodně ne o smyslu ekologickych organizaci nebo o udržitelnem zpusobu života (domaci ekologii a podobně). Taky tato diskuze nema slouzit ke kritice ekologickych organizaci ani jejich cinnosti (na to je tu klubu dost). Takže kdo vyleze na komín jako první?? :)


related boards:

[ DOMÁCÍ EKOLOGIE / dobrovolna skromnost ]

[ LASKA - PRAVA ZVIRAT a EKOLOGIE: Testovani na zviratech, ZOO, Cirkusy, Kozesinova zvirata, jatka a velkochovy, regulace ]

[ vegetarian & vegan society . . . snazim se vnitrne vyporadat s tim, ze bozenka je vyznani lasky ]

[ Anarchismus, Anti-autoritařské ideje ]

[ freeganismus (dumpstering, urban exploiting...) ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPIPI --- 13:15:57 18.8.2011
a když jsme u těch značek, tak zde první výsledky kampaně DETOX od Greenpeace int.:

Nike commits to champion a toxic-free future | Greenpeace International
http://www.greenpeace.org/international/en/news/features/Nike-vs-adidas/?utm_source=SilverpopMailing&utm_medium=email&utm_campaign=GPI%20detox%20nike%20success%20%281%29&utm_content=
SPIPI --- 13:11:05 18.8.2011
AYOS: tak aktivismus nikdy není příliš systémový, spíš dle mého názoru se snaží poukazovat na zcela evidentní kauzy, které může chápat i široká veřejnost a mají ambice překračovat hranice daných kauz i na další jim podobné.. mají právě onu symboliku (nejen firemní, ale i případovou), o které, jak jsi správně podotknul, píše Naomi Klein ve své knize No Logo.

Ty sily kapitálu se dle mého nikterak netransformovaly. Silné značky tu máme pořád, avšak v našem rybníčku o ně tolik nejde - ony si tady jedou pouze nějakou marginální úlohu + utržují si pozici na trhu, což je pro ně alfou a omegou existence jako takové. To, o čem mluvíš, to je status quo současného systému, establishmentu, který tady máme. Synonymem pro to je pojem korupce, klientelismus. To je to, co skrze teorie volného trhu, neoliberalismu chceš-li, nám tady drancuje sociální stát a nutí seškrtávat veřejné výdaje na jedné straně a díky likvidaci těchto veřejných závazků posiluje pozice soukromých subjektů, které mnohdy vůbec existují díky privatizacím státního majetku. Mnoho firem je velmi úzce napojeno na regionální mafiokracii a tam se dělá ten kapitál bez značek - oni ty značky mají, ale nejsou globálně profláklý. Kolik z nás tady zná například liberecký Syner?
SPIPI --- 11:19:20 18.8.2011
AYOS: máš pravdu, ale přece jen si myslím, že Shell je co do ropného průmyslu právě tím symbolem.. stejně jako McDonalds ve stravování nebo NIKE v módním průmyslu. Ale jinak pravda pravda :)
SPIPI --- 10:32:10 18.8.2011
jojo, to je smutná realita.. slušný vědec v neslušném Shellu a naši akademičtí pokrytci :)
BONDA --- 10:03:49 18.8.2011
Je prý v Praze soukromě na dovolené, ne jako delegát firmy Shell... Ach jo a sakra...
BONDA --- 10:02:29 18.8.2011
KONNY: Je mi to líto, ale musím všechny akce odvolat. Přednáška bude interní pro vědce našeho ústavu.

Poslala jsem naším vědcům ty odkazy, které jsem tu nechala a setkala jsem se s negativní odezvou. Bylo mi řečeno, že pan Jonathan přijede jako matematik, ne jako zástupce Shellu a jeho přenáška bude čistě odborná... Pak se mi snesly na hlavu další argumenty, jako že je slušný člověk, jako vědec (a ne manažer) nenese za nic kolektivní odpovědnost a podobně.

Myslím, že tam nikoho nepustí. Je mi to líto.

Kdybyste měl k tomu někdo ještě něco (návrh, názor), dejte mi prosím vědět...
KONNY --- 16:25:05 17.8.2011
tuto zimu se s přítelem chystáme do Rivers State, pak něco sepíšu a pošlu...
KONNY --- 16:06:40 17.8.2011
BONDA: Mám v Praze mnoho nigerijských přátel (jeden přímo z Rivers States), možná že by někdo z nich, poptám se...
BONDA --- 16:01:11 17.8.2011
KONNY: Dík! Škoda. Tak jestli máš nějaké podobně zaměřené známé, dej jim prosím podle svého uvážení vědět... Neoperuju v takových prostředích jako je facebook atp.
KONNY --- 15:37:33 17.8.2011
BONDA: film, pro ty, kdo ještě neviděli...
Poison Fire - oil and gas abuse in Nigeria
http://vimeo.com/2050214