Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Palash
DESPERADO123

Co děláme?
 • snažíme se sestavovat ze starých nepotřebných (mnohdy vyhozených nebo nefunkčních) počítačů, ale také tiskáren či skenerů, funkční a vybavit jimi ruzné lidi, a prostory, predevším uvnitř anarchistického hnutí.

 • snažíme se dělat prednášky a workshopy o GNU/Linuxu a počítačích obecně, o internetové bezpečnosti, šifrování apod.

 • vytváříme titulky k zajimavým filmům a dokumentům, vydáváme benefiční DVD, hudební CD…

 • snažíme se psát, překládat a vydávat články, brožury, knihy o počítačích a jejich bezpečnosti

 • pořizujeme videozáznamy a nebo fotky z ruzných akcí

 • zajišťujeme chod počítačů v infocafé Krtkova kolona, spravujeme jeho web...

 • úzce spolupracujeme s projektem DVP

 • distribujeme anarchistické materiály

 • komunikujeme s lidmi z podobně zaměřených aktivit a snažíme se spolupracovat s nimi

 • a mnoho dalších aktivit, na které jsme samozřejmě zapoměli…


Co vám můžeme nabídnout? • Ať už pro tebe nebo pro tvoji aktivitu, kterou právě děláš, ti rádi složíme a nainstalujeme počítač s technologií GNU/Linux, také Tě naučíme s ním a s naším tučňákem, dělat...

 • Můžeme pro tvůj projekt/váš kolektiv vytvořit web a najdeme to správné místo kde data budeš mít na bezpečném místě...

 • Máme momentálně hodně nevyuzívaného hardwearu - pokud schanís nějakou konkretní součástku, napiš nám o co jde a uvidí se co dokážeme najít...

 • Pomoc prakticky se vším okolo kompování. Stačí se ozvat.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DESPERADO123 --- 16:02:43 11.1.2011
Lotta Continua – děcka držte se!

Přidal papez v Čtvrtek Pro 16, 2010 do rubriky Překlady, Videa

NECHME ILUZE PLAVAT, PŘIPRAVME SE NA BOJ!

To, co se děje v Římě a mnoha jiných italských městech, co se stalo v Londýně jen před několika dny, předznamenává počátek dekády. Bude to desetiletí konfliktu a sebeobrany společnosti proti vládnoucí třídě, která je násilná a zkorumpovaná, proti finančnímu kapitalismu, který doslova stravuje veřejnou sféru, proti mafii, která užívá moci, aby mohla rozkrást společenské zdroje.
Korupcí prolezlý parlament v Římě 14. prosince oslavuje vítězství kmotra. 9. prosince v Londýně prolhaný parlament nařídil likvidaci veřejného vzdělávání.
Cílem (množství, směsice) studentů, výzkumných pracovníků a dělníků, kteří se v den skandálního hlasování shromáždili v Římě, nebylo svržení vlády mafiánů a její nahrazení vládou vykořisťovatelů. Cílem hnutí je zničit moc v samotných jejich základech, přenést konflikt všude, destabilizovat řád vykořisťování a ignorance, organizovat autonomii, získat prostředky a peníze.
Nyní víme, kdo sedí v černé díře, kterou je Italský parlament. Většina korupčníků. Kmotr, který je tam coby Premiér si je koupil za peníze, které sebral školám, pracujícím, společnosti jako celku. Nemáme žádný respekt k zákonům mafie. Revoltu přeneseme všude a budeme se organizovat v touze po nezávislosti na kapitalismu.
Studenti v Římě na násilí odpověděli ve stejném stylu jako Londýňané o pár dní dříve: zabráním města, kulturně zaštítění právem promluvit prohlásili, že evropské povstání začalo a potrvá, dokud to bude nezbytné.
Bude pokračovat! Tohle není jednorázový výbuch. Tohle je povstání celé generace, vyhlášení autonomie kolektivní inteligence vůči rozpadajícímu se násilnému, ignorantskému a depresivnímu systému. Je to změna kulturního klimatu, ohlašující dekádu boje a budování světa osvobozeného od vykořisťování.

Franco Berardi (aka BIFO – jeden ze zakladatelů legendárního pirátského rádia ALICE a veterán italského autonomistického hnutí sedmdesátých let, který je na radikální levici stále aktivní)

palash.cz » Archiv článků » Lotta Continua – děcka držte se!
http://palash.cz/?p=528
DESPERADO123 --- 16:01:09 11.1.2011
Další díl „politického karioke o participatívnej demokracii“
palash.cz » Archiv článků » Další díl „politického karioke o participatívnej demokracii“
http://palash.cz/?p=517
DESPERADO123 --- 16:00:17 11.1.2011
Večer na tému „Kríza a alterglobalizmus“
http://palash.cz/?p=515
DIM42 --- 1:21:36 8.4.2009
sem myslel ze o tom vis...
DRUDRIGER2 --- 20:35:13 7.4.2009
sulini , todle forum sem nasel uplne nahodou, to jste mi nemohli rici ze mame forum na nyxu,a to mate napsane ze uzce spolupracujem s dvp.
DIM42 --- 16:07:34 24.3.2009
diky
domluvime se v poste
N0NECZ --- 15:46:40 24.3.2009
Tak se mi to bohužel trochu protáhlo, nicméně tedy zbytky z úklidu jsou možné k vyzvednutí. Nejlépe tento pátek, či víkend.
Jedná se o nějaký desky se sckA, nějakej starší case i se zdroje, nějaká ta síťovka a nějaká slabší grafika se možná taky najde. Nechám za odvoz. Je toho jenom opravdu pár určitě si nepředstavovat nějaký vymetání skladů.
DIM42 --- 14:45:19 11.2.2009
nevali se vam nekomu doma adapter na 12V co da minimalne 0.8A? - potrebujeme ho k wifi ap na miladu (ten co tam byl se totiz odporoucel) - konektor muze mit jakejkoliv, to se da predelat...
DIM42 --- 20:56:14 21.1.2009
N0NECZ: super - urcite se nam budou hodit - kdyztak mi napsis do posty, az budou k mani, kam se pro ne mam stavit...
N0NECZ --- 13:53:02 20.1.2009
Budu se zbavovat během měsíce nebo dvou pár starých základek a i nějakýho toho procesoru. Půjde o sockety A - Duron/Athlon. Funkčností si nejsem jist. Překáží mi to doma a nemá to už využití. Proto nabízím zadarmo ke hraní.
Doufám, že to nikoho nepohorší.