Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Plastika - trojrozměrná tvorba z různých materiálů, různými postupy, diskuse, praxe, vlastní práce, rady a tipy
SUN_VU_KUNG
Tvorba plastiky, jako autorského díla, designu či projektu, modely, trojrozměrné realizace. Odborná diskuse nad technickou stránkou tvorby, materiály, postupy, provedení, nástroje atd. Ukázky vlastních prací, případně tipy na zajímavé plastiky a realizace. Skici, návrhy i nehotové projekty.

Plastikou myslím jakýkoliv trojrozměrný výtvarný objekt, sochu, bustu, masku, abstraktní strukturu, cokoliv, co má působit v prostoru, nebo má nějaký účel - dekorativní, funkční atd. Diskuse by měla přinést prostor pro rozvoj vlastních realizací, jako výměna zkušeností z tvorby a pohledů na plastiku z různých úhlů.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NENUPHAR --- 3:43:42 26.12.2012
Zdravím, koupila jsem si tuhle hmotu
Samotvrdnoucí hlína Gédeo - PÉBÉO - terakota | Samotvrdnoucí hmoty | Výtvarné potřeby, rámování obrazů - Maestro Trutnov
http://vytvarnepotrebymaestro.cz/detail/9255-samotvrdnouci-hlina-gedeo-pebeo-terakota?category_id=13436

měla jsem v plánu si z ní udělat předlohu pro loutku kterou budu vyřezávat ze dřeva, ale model mi popraskal, tak netuším v čem je problém? dělám z ní teď teda něco jiného, stínítka na svíčky ale i tak to praská, ikdyž mám tenkou vrstvu a třeba umotat z toho spirálku je nemožný, v ohybu praská i za mokra...

Můžu poprosit o tip na nějaký jiný materiál, větší množství, přírodní barva - odstíny hnědé, oranžové... je mi jedno jestli se bude vypadlovat v troubě nebo schnout samovolně. Ideálně k dostání v kamenném obchodě. Díky.
BARBARDUCHA --- 10:17:05 21.11.2012
kdyby náhodou někdo chtěl, zase jsem si zprovoznila dílnu s keramikou (po několika letech :), můžu něco vypálit, pálim většinou na 1150 stupňů, vnitřní velikost pece je 40x40x40cm. klidně taky zvládnu nějaký to učení točení na kruhu, modelace....
jen mám malou dílnu takže na nějaký kurz preferuji jednoho nejvíc dva lidi, na ceně se dohodnem, klidně i nějakej barter
77WHITE --- 4:06:22 17.11.2012
JANCICEOPICE: laserem, úplně v pohodě.
??? --- 1:57:08 15.11.2012
SUN_VU_KUNG: supersculpey
LIS --- 1:17:45 15.11.2012
Ahoj,
plasové desky 1mm mají v Grand papíru na Národní, různé typy i barvy formát A4 až B1.

SUN_VU_KUNG --- 13:56:03 14.11.2012
hehe, pěkněj, zase fimo?
EERIS --- 16:10:08 7.11.2012
Ahoj,

prosím Vás nevíte někdo - kde by se dala sehnat polystyrenová (jakákoliv plastová) deska v tloušťce 1mm a barevná? (červená-magenta) :)
Už nevim kde jinde tápat než na nyxu :)
Zatím ji měli jen v Tuplexu ale při odběru jedné tuny :) já potřebuju jen jednu - koupim klidně i pět, ale... tuunu ne:)

díky za cokoliv!
HYLGERT --- 16:23:14 25.10.2012
Ahoj nemáte někdo náhodou zkušenosti s čedičem? Budu pracovat se sloupkama (takový ty varhany). Vím, že je to dost tvrdej šutr a lze i tavit do formy ale touhle cestou jít nechci. Potřeboval bych několik kamenů – 3 (sloupku) postavit na sebe, možná se pustit i do řezání čepů, rozhodně bych potřeboval do těla sloupku vyříznout otvor – čtverec a moc nevím jak na to. Když má člověk prachy, tak jde cokoliv a já moc prostředků nemám, tudíž diamantová kotouč za 5 tisíc si nepořídím :) Pak bych také chtěl na boky těch šutrů, který jsou poměrně rovné převést kresbu. Nejlepší variantou by bylo laserové cizelování a problém by s velkou pravděpodobností mohl být ve velikosti a váze kamenů. Takže beru jakékoliv tipy od leptání až po nějaké ty nástroje na rytí (mělo by to být poměrně přesné). Možná chci nemožné, ale jsem na začátku. Předem děkuji za jakékoliv nápady a odkazy na info.
THOFT --- 13:06:23 29.9.2012